Dodaj do ulubionych

Niemowle 6 miesieczne a chodzik

09.03.05, 18:00
Otstnio bedac w sklepie zauwazylam taki fajny plastikowy chodzik (
podnoszony) z roznymi bajerami swietlnymi - czy w taki chodzi mozna juz
wsadzic 6 miesieczna dziewczynke ? jezeli zas nie to od kiedy mozna go
stosowac?
--
Pozdrawiam
Iza
Obserwuj wątek
    • yellow1 Re: Niemowle 6 miesieczne a chodzik 09.03.05, 18:09
      No raczej w ogole... obecnie lekarze nie polecaja chodzikow w ogole, poniewaz wiecej z nim
      szkody niz pozytku. Wrzuc w wyszukiwarke haslo "chodzik", bylo kilka dyskusji na ten temat. A
      przede wszystkim, uwazam ze na "uczenie" chodzenia jest jeszcze za wczesnie. Jesli chcesz
      dzidzi zrobic fajny prezent, to lepiej kup playskoola z jakimis swiatelkami, bajerami, pelno tego typu
      zabawek, a na pewno nie zaszkodza smile
      • tootoja Re: Niemowle 6 miesieczne a chodzik 09.03.05, 19:01
        Moja Julka nauczyła się chodzic bez chodzika. Specjalisci z Prochowej w
        Krakowie odradzili stanowczo chodziki, bo to są ułatwiacze, które rozleniwiają
        dziecko, często powodują, że dzieci chodzą na palcach albo skaczą, co moze
        powodować wykoslawienie stóp. Również polecam stoliki rozwijające z bajerami.
        Moja mała nauczyła się stać przy takim, bo była ciekawa co jest na górze.
          • agapolo1 Re: Niemowle 6 miesieczne a chodzik 12.03.05, 17:57
            drogie mamy!nie kupujcie żadnych chodzików ponieważ wasze dziecko będzie żle
            chodziło i mogą wypaść bioderka ze stawów i mogą mieć wade postawy!piszę to
            ponieważ jestem ortopedą i znam się na tym zwłaszcza że w mojej rodzinie jest
            pediatra!Ja wiem że to jest wygoda dla mam ale nie myślcie o sobie tylko o
            swoim skarbie!
            jeśli macie jakieś pytania dotyczące takich i innych spraw to piszcie na mój
            meil chętnie odpowiem na pytania!:
            agapolo@o2.pl
            pozdrowienia
            pa
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka