Dodaj do ulubionych

jak nauczyć pić z kubeczka-niekapka?

09.06.05, 10:06
od dluzszego (jakies 2 m-ce) czasu probuje nauczyc mala pic...toleruje tylko
lyzeczke. kubeczkiem i butelka sie tylko bawi...zreszta nigdy wczesniej nie
pila nic z butelki(ma prawie 8 m-cy)
Obserwuj wątek
    • mati7373 Re: jak nauczyć pić z kubeczka-niekapka? 09.06.05, 10:19
      Witaj w klubie ! Dokładnie to samo. Małe szanse że się uda - tak wyczytałam na
      forum karmienie butelką. Za późno zaczęłyśmy przystawiać butelkę. Najbardziej
      męczę się przy podawaniu płynów. Trzeba będzie szybko wprowadzić picie prosto z
      kubeczka smile a przez kolejne miesiące się przemęczyć. Możemy sobie życzyć
      wytrwałości smile
      PS. Co nie znaczy ze nie będę próbawać - cały czas liczę że się przeprosi z
      butelką albo kubkiem niekapkiem
    • anika1 Re: jak nauczyć pić z kubeczka-niekapka? 09.06.05, 10:53
      Hej!
      Moja córcia nauczyła się pic z kubeczka niekapka w ciągu trzech dni, najpierw
      polubiła soczek gruszkowy( łyżeczką), potem dałam jej ten sok z kubeczka i
      bawiła się nim, trochę jej wpadło przez przypadek i zaczęła się oblizywać. W
      drugom dniu znowu to samo ale było już lepiej zrobiła łyczek, a na 3 dzień jak
      pociagnęła to aż sie miło zrobiło, reasumując dajcie coś co lubią dzieciaczki
      pić i wytrwale ćwiczyć, wkońcu załapią. Magdusia butelki nie używa wcale,
      wszystko przez kubeczek i nie mam zamiaru jej uczyć butelką ma teraz 8 miesięcy!
      Pozdrawiamy i życzymy sukcesu!
      • kosstka80 Re: jak nauczyć pić z kubeczka-niekapka? 09.06.05, 11:46
        probowalam jej juz wszystko w tym kubecku podawac...i kaszke i rozne soczki i
        wode...ktora zreszta uwielbia pic ale z lyzeczki. probowalam tez roznych
        kubeczkow i butelek( w desperacji bo ogolnie to nie chce jej uczyc pic z
        butelki)inne rzeczy daje jej lyzeczka i to mi odpowiada ale jak jest goraco a
        my gdzies w "trasie" to trudno dawac picie lyzeczka. no coz probuje
        codziennie...ona kubeczek lubi ale tylko do zabawy chociaz jak jej cos z niego
        wyleci to nawet jej sie podoba ale nie moze zalapac o co z tym naprawde chodzismile
    • 5aga5 Re: jak nauczyć pić z kubeczka-niekapka? 09.06.05, 12:38
      Ja próbowałam ponad miesiąc i bez żadnych rezultatów. Owszem,Oliwcia kubeczek
      lubiła ale się nim bawić. Odstawiłam niekapek a dałam zwykły kubek, też nic.
      Byłam cierpliwa i cały czas podawałam picie z kubka.Aż któregoś dnia zwykły
      kubeczek wzbudził w córce zainteresowanie. A to dlatego że podczas picia
      stukała sobie w niego swoimi dwoma małymi ząbkami co przy okazji bardzo ją
      rozśmiesza.Póki co, przy piciu dużo jeszcze wylewa ale pierwsze lody zostały
      przełamane.Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka