jak zrobić kleik ryżowy? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dziecko ulewa i mamy zagęszcz.. mleczko.
    Jak to zrobić dobrze, tj. żeby nie zatykało smoczka.
    Dziurki małe, a przy trójprzepływowym Aventu mi się z kolei krztusi, bo za
    szybko leci.
    Miksowaliśmy, ale dalej nie wychodzi.
    Jaki ryż używać?
    • kupić gotowy kleik ryzowy NESTLE lub BOBOVITA zrobić normalnie mleczko do butli
      z mlekiem dosypać 2-3 miarki (takie od mleka) kleiku bezposrednio z paczki -
      wszystko dobrze wstrząsnąć - wymieszać - ja podaje przez smoczek NUK do papki
      taki z nacięciem w kształcie krzyzyka, pozdr ..a no i nie może być za geste ani
      za wodniste ja na daje 180 ml wody + 6 miarek mleka + 3 miarki kleiku, pozdr
      • kupuje kleik ryzowy i kukurydziany /podaje na zmiane/ Nestle. na 180 ml wody + 6
        miarek mleka + 3 plaskie lyzeczki kleiku i mozna pic przez smoczek canpolu
        "medium 2". sprawdzalam 1 miarka od mleka = 2 plaskie lyzeczki.
        raz wsypalam takie proporcje jak rybalon1, czyli zamiast 3 lyzeczek to 3 miarki
        od mleka i moj nie chcial jesc nawet przez smoczek z krzyzykiem /tez canpol/.
        gestosc byla ok, przypuszczam ,ze mu sie nie chcialo wysilac. a ze ryczal to
        musialam zrobic tak jak zawsze, tzn rzadsze.
        --
        Magda&Mikołaj /05-02-2005/

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=23803689
    • Dzięki za wypowiedzi.
      Pozdrowienia smile
      • Witam !A próbowałas mleko dla dzieci ulewających . Mój mały był do 7 m-ca na
        Enfamilu Ar i powiem szczerze że na początku też dawałam zagęszczone mleko
        kleikiem ale po enfamilu było 100 razy lepiej. A chyba że karmisz piersią to
        powiem Ci tak ja gotowałam kleik ryzowy błyskawiczny potem miksowałam w kubku
        miksującym i dolewałam do mleczka tak by było gęstawe ale przechodziło dobrze
        przez smoczka dziurki powiększałam sama igiełką troche mi się przy tym zeszło
        nim dopasowałm przepływ ale jak w końcu się udało to mały niemiał juzproblemów
        z jedzonkiem.A od 3 m-ca był na sztucznym i wtedy problem z karmieniem
        skończył się zupełnie
        • Niestety dzieciątko nie toleruje laktozy, mleka krowiego i soji - nie ma
          odpowiedniego dla mojej pszczólki wink mleka zagęszczającego.
          Pozytywna wiadomość jest taka, że już się uczy pić mleczko z większej dziurki,
          wcześniej się bardzo krztusiła i płakała. Teraz nabiera wprawy za każdym razem
          większej.
          Dziękuję smile

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.