• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

nie trzyma mocna główki- brak witaminy D3

• 19.11.05, 18:34
    witajcie
    moj maly za tydzien skonczy 4 miesiace. jak go nosze to karczek jest w miare
    sztywny,ale raz po raz glowka jeszcze mu lekko chybocze. z uwagi na male
    ciemiazko moja pediatra z przychodni zalecila mi nie podawac w ogole wiminy
    d3 ( mimo ze synek jest karmiony sztucznie). dzis bylismy u prywatnego
    pediatry, ktory swierdzic lekka slabosc miesni (m.in karku) wlasnie spowodu
    totalnego niedoboru witamy d3 i zalecil 2 kraople dziennie. czy ktorej z was
    dziecko w tym wieku mialo niedobor witamny d3 i czy tak sie to objawialo (
    oprocz pocenia glowki- moj maly ma to sporadycznie)
    pozdrawiam
    buzka
    Edytor zaawansowany
    • 19.11.05, 19:05
      moja pediatra z przychodni zalecila mi nie podawac w ogole wiminy
      > d3 ( mimo ze synek jest karmiony sztucznie).
      W mieszankach zwykle jest witamina D3, a w mleku matki nie.
      • 19.11.05, 19:34
        dokładnie tak - w mleku modyfikowanym jest już wit d3. Chybocząca się główka u
        czteromiesięcznego to wcale nic nadzwyczajnego -, szczególnie w pozycji
        pionowej. Dobrą stymulacją mięsni jest częste kładzenia dziecka na brzuszek i
        poprzez pokazywanie różnych rzeczy na pewnej wysokości oczu. oczywiście powinno
        się przestać, gdy maluch jest już zniecierpliwiony i mało zainteresowany. .
        szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę opinię iz wit d3 ma związek z mocnymi
        mięśniami karku, ona jest raczej odpowiedzialna za transport wapnia do kości.
    • 20.11.05, 09:41
      Natomiast nadmiar wit. D3 powoduje obniżenie napięcia mięśniowego. Aby to
      jednak sprawdzić potrzebne są badania w tym kierunku ,a nie podawania na oko.
      Przy okazji warto dziecko pokazać neurologowi, bo w tym wieku główka powinna
      już się trzymać dość sztywno.
    • 20.11.05, 12:54
      dziecko ma czas na sztywne trzymanie główki do 5 miesiąca.

jak moja mała miała ok. 4, 5 mies. również nie trzymała sztywno główki.
      pediatra kazał zwiększyć dawkę D3 z 1 kropli vigantolu do 2 + 3 krople cebionu
      multi / karmiłam naturalnie/. po 3 dniach dziecko zaczęło się usztywniać i na
      4 dzień podniosła wreszcie główkę przy chwycie za ręce.

na twoim miejscu skonsultowałabym się z trzeciem lekarzem i ewentualnie zrobiła
      badania w celu ustalenia niedoboru bądź nadmiaru D3.
      --
      miłego dnia!
    • 20.11.05, 21:06
      Witam,

Mi pediatra w przychodni zaleciła podawanie Vigantolu (wit.D3) 3 krople
      dziennie i MultiCebionu również 3 krople, a do tego karmię mlekiem
      modyfikowanym. Wspomnę, że urodziła się z małym ciemiączkiem. Natomiast
      pediatra, którą wezwaliśmy prywatnie absolutnie zabroniła podawania obu tych
      witamin ze względu na małe ciemiączko. Powiedziała, że przy takiej ilości wit
      D3 (która jest jeszcze w MultiCebionie, i sztucznym jedzeniu) ciemiączko
      zarośnie w zawrotnym tępie do czego nie można dopuścić, bo mózg nie będzie miał
      miejsca na rośnięcie. Że ciemię powinno zarastać do roczku. I kazała dawać
      tylko Cebion(wit.C). Nie widziałam u małej róznicy przy podawaniu wit. D3 i
      niepodawaniu. Dla mnie jest, rośnie i zachowuje się tak samo (oprócz tego że
      nabywa coraz to nowych umiejętności). Kinga za tydzień kończy 3 m-ce. W
      pionowej pozycji główkę potrafi długo trzymać sztywno i kręci nią, bo jest
      ciekawa świata i wszystko ogląda. Oczywiście, że czasami oprze ją o moje ramię
      bo się zmęczy. A przy każdym położeniu na brzuszek widzę postępy w podnoszeniu
      i trzymaniu główki, tylko, że nie trwa to dłubo, bo nie lubi leżeć na brzuchu.
      Myślę, że wszystko jest z nią ok mimo, że nie daję jej tej D3. ale wybieramy
      sie kontrolnie do neurologa, więc zapytam i jego co sądzi na ten temat.

Pozdrawiam
      • 20.11.05, 21:30
        tak jak napisala to jedna z dziewczyn - tylko badanie poziomu wapnia u dziecka
        moze potwierdzic lub wykluczyc za duzo lub za malo`D3.
        Moja corka tak miala - podawalam jej d3 plus bralam femintalal gdzie jest d3 a
        karmie piersia. wykryto to w szpitalu jak bylam z mala gdy miala 6 tygodni. 1,5
        mca po szpitalu robilam powtorne badanie i tez wapnia bylo za duzo a juz nie
        daalam d3 i nie bralam feminatalu. Podamy jej d3 dopiero po kolejnym badanium
        ktore zrobimy za 2 tyg.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.