• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

ciemieniucha skąd się bierze i jak się pozbyć?

• 03.01.06, 13:17
    Edytor zaawansowany
    • 03.01.06, 13:30
      skąd się tak naprawdę bierze nie wiem ale my walczymy z ogromniastą
      ciemieniuszką i dopiero gdy zaczęłam stosować maść nagietkowa (do kupienia w
      aptece za grosze) widać poprawę smilesmilesmile Wszystkie olejki na nic się nie
      przydawały, a wręcz było gorzej... No ale mój synuś ma w ogóle problemy ze
      skórą sad Na szczęście już chyba coraz mniejsze smile
      --
      Arturek (19.09.2005)
      • 03.01.06, 13:35
        moja coreczka urodzila sie z bardzo dlugimi wlosami wiec pielegnacja skory byla
        bardzo utrudniona, ciemieniucha zrobila sie okropna to co pomoglo to po kapieli
        mocne wtarcie w glowe oliwki i nalozeczeni czapeczki i dopiero rano umycie
        glowki
        • 03.01.06, 14:31
          czesto jest to jeden z objawow alergii. nasz Maly ma rzeczywiscie alergie na duzo produktow (jestem na diecie eliminacyjnej, ktora trudno sie rozszerza, bo co i rusz sie okazuje, ze kolejny produkt uczula). zaczelo sie od ulewania juz z tydzien po porodzie, w 3.tyg-wysypka na policzkach, niedlugo potem pojawila sie ciemieniucha, potem kupy z krwia i sluzem jak cos nie tak zjadlam.
          ostatnio udalo nam sie wreszcie zwalczyc ciemieniuche (mamy 3,5 m-ca) diprogenta (masc steryd+antybiotyk, moze byc i sam steryd ale ta mi zostala po leczeniu wysypki na buzi jak juz bylo bardzo zle) przez 5 dni 1x/d. no i teraz juz tylko natluszczam tak jak i buzie kremem elobaza 1x/d. przedtem przez 2m-ce walczylam z ciemieniucha tylko natluszczajac i wyczesuja...nie pomoglo, choc jak mala to powinno wystarczyc.
          pozdrawiam
          • 03.01.06, 14:41
            Ciemieniucha nie musi byc objawem alergii. Moja mała miała ciemieniuszkę (eakt,
            że niwielką), a innych objawów alergii na szczęście nie. Wypróbowałam oliwki,
            olejuszkę, maść musteli i nic. Weszcie zdrapalam łuskę pznokciami (wiem,
            wszyscy radzą, że tak nie wolno), posmarowałam główkę oliwą z oliwek i problem
            zniknąłsmile Nigdy nie wiadomo co zadziała na dane dziecko.
            • 03.01.06, 15:46
              Ja tez zdrapalam. Tak mi poradzila lekarz z CZD. Tylko ze tego bylo niewiele
      • 03.01.06, 15:55
        a mowilam, ze masc nagietkowa smile)))))))))
        pozdrowionka

milka1974 napisała:

> skąd się tak naprawdę bierze nie wiem ale my walczymy z ogromniastą
        > ciemieniuszką i dopiero gdy zaczęłam stosować maść nagietkowa (do kupienia w
        > aptece za grosze) widać poprawę smilesmilesmile Wszystkie olejki na nic się nie
        > przydawały, a wręcz było gorzej... No ale mój synuś ma w ogóle problemy ze
        > skórą sad Na szczęście już chyba coraz mniejsze smile

--
        Nasz Oskar (3 miesiace)
    • 03.01.06, 15:56
      i ja tez zdrapałam, bo oliwki nic nie dawały
      --
      mama Izuni z 9.10.2005 smile))
      • 03.01.06, 16:02
        ja kąpałam co 2 dzień w oilatum emulsji i nacierałam główkę kremem oilatum soft - zniknęła w tydzień a była rónież na brwiach.

--
        mój malutki ukochany skarb smile
    • 03.01.06, 17:22
      Ja,bez pytania lekarza,posmarowałam córce ciemieniuchę
      maścią "termentiol"(troszkę inaczej się pisze) i przy myciu główki na drugi
      dzień zczesywałam szczotką do włosów.Maść jest tłusta i ciężko się zmywa,ale
      miałam spokuj przez kolejne kilka dni.główka była czysta!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.