Dodaj do ulubionych

sab simplex-jak kupić?

26.01.06, 16:43
Błagam,jeśli ktoś ma namiary na dobrego sprzedawcę sab simplexu na allegro
proszę o namiary!Jesli to rzeczywiście pomogłoby Kubusiowi..Już mam szczerze
dosyć tego wrzasku przy każdym bąku.Nie mam siły!Nic polskiego nie pomaga!!!
Edytor zaawansowany
  • mamamyszenki 27.01.06, 01:11
    podobno sab simplex ma ten sam skład co polski Bobotik, Infakol itp...
  • bea-ta 27.01.06, 08:11
    Sab simplex ma ta sama substancje czynna simeticon, nie wiem jak inne dodatki,
    bo preparat musi zawierac substancje pomocnicze. Może jak ktoś ma te krople to
    wypiszcie skład kropelek dokładny to bedzie wiadomo o co biegasmileNasze preparaty
    maja dodatki- pomarańczowy i cytrynowy , a one nie zawsze służa. Zalezy od
    malucha, ale te same dodatki smakowe sa w juwitmulti i cebionmulti i jak na nie
    dobrze dziecko nie ma alergii to jest ok. Ja ew. mam mozliwośc kupienia
    preparatu w aptece niemieckiej- mieszkam przy granicy i faktycznie u nas moda na
    sab simplex była u pediatrów a skończyła sie jak weszło duzo naszych preparatów
    z simeticonem czy dimeticonem. Oczywiście moge kupic jeden raz grzecznościowo,
    nie zarobkowo, bo mnie to nie interesuje, ale chętnie pomogesmileNapisz na
    gazetowy, wymienimy się nr. tel. Przy czym ja pracuje i dopiero moge kupuc
    kropelki po 15, a wysłać jutro ranosmileBeata
  • bea-ta 27.01.06, 11:09
    Wszystkie preparaty to dimeticon aktywowany krzemem( nie wiem tylko jaka jest
    proporcja dimeticonu do dutlenku krzemu w Boboticu i Infacolu).
    Najwięcej ma tej substancji Bobotic 66,66 mg/1 ml, Sab simplex 69,19 ml/1 ml, do
    niego składem zblizony jest Infacol 40 mg/1 ml, Espumisan jest jeszcze inny też
    zawartość 40mg/1 ml simeticonu.
    Sab simplex jest konserwowany bezoesanem sodu i kw. sorbowym, subst. pomocnicze-
    monohydrat kwasu cytrynowego, cytrynian sodu, cyklamian sodu, sól sodowa
    sacharyny, carbomer 934P , aromat waniliowy i smak malinowy, woda.

Infacol- sól sodowa sacharyny, hydroksypropylometyloceluloza, hydroksybenzoesan
    metylu, hydroksybenzoesan metylu, esencja pomarańczowa, woda,

Bobotic- sacharynian sodu 2,5 mg, hydroksybenzoesan metylu 1,5 mg,
    hydroksybenzoesan metylu 0,5 mg, sól sodowa karboksymetylocelulozy, kwas
    cytrynowy, aromat malinowy, woda.
    Wg. mnie składniki dodatkowe nie maja tu znaczenie, no chyba, że ewentualnie
    alergizujące- benzoesan sodu i w naszych preparatach dodatko pomarańczowy i
    cytrynowy.
    Możan spokojnie kupowac Bobotic i podawac wieksze dawki wyjdzie to samo!.
    Dobroczynne działanie Sab simplex myśle, że zawdzięcza dawkowaniu!!!Zdecydowanie
    większemu niz w naszych preparatach przez co dziecko dostaje wiekszą dawke
    simetikonu w ciagu doby. Sab simplek spodajemy 15 kropli do każdej butelki a jak
    dziecko je 6-7 x na dobe to ile dostaje preparatu wiecej przy dawkowaniu naszych
    specyfików- kilka razy więcej. Np. dziecko otrzymując Infacol przed jedzeniem 6x
    dz, bo tyle razy je mleko dostaje 6x0,5 ml po 20 mg simetikonu co daje dawke
    dobowa 6x20 = 120 mg. Przy sab simplex podając 15 kropli do butelki 6x na dobe
    podajemy łączie 90 kropli. 25 kropli sab simplex zawiera 69,19 mg simeticonu
    czyli podajemy w 90 kroplach w ciagu doby prawie 240 mg simeticonu - jest
    zasadnicza różnica. Espumisan od 2mz dawkujemy 1 ml- tj. 20 kr/dobe w dawkach
    podzielonych a to jes tylko 40 mg simeticonu, zas bobotic z tego co pamietam
    4xdz po 8 kropli tez duzo mniej niż w sab simplex .Mysle, ze to tosmileBeata
  • bea-ta 27.01.06, 11:12
    Tu dawkowanie dokładne wyglada tak 4x 8 kropli ( 0,3 ml) czyli 4x20 mg tj. 80 mg
    na dobe - tez niewiele jak widac w porównaniu z sab simplex. Beata
  • b.bujak 27.01.06, 11:15
    właśnie, też mi się wydaje, że przy mniejszej ilości substancji aktywnej,
    należy zwiększyć podawaną ilość leku i wychodzi mniej więcej na to samo - no,
    chyba, że rzeczywiście problem tkwi w dodatkach...

--
    Basia i Marek
    tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10721;104/st/20050203/n/Marek/dt/7/k/db98/age.png
  • b.bujak 27.01.06, 11:21
    chcę jeszcze wyjaśnić, dlaczego drążę ten temat: kupujecie Sab Simplex czasem z
    niepewnych żródeł, przesyłka odbywa się w niewłaściwych warunkach - może to
    ryzyko nie jest potrzebne, może wystarczająco dobry jest któryś z preparatów
    kupionych w polskiej aptece
    --
    Basia i Marek
    tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10721;104/st/20050203/n/Marek/dt/7/k/db98/age.png
  • bea-ta 27.01.06, 11:58
    Z niewiadomych żródeł tez bym nie kupowała, podobnie jak nie dałabym zamrozonego
    i odmrożonego preparaty nie wiedząc jaki wpływ miała niska temperatura na
    właściwości fizyko-chemiczne preparatu. Poza tym jak sadze( nie jestem
    farmakologiem, znam tylko podstawy ) nasze preparaty przy odpoweidnio większym
    dawkowaniu tez byłyby skuteczne. Kwestia dawki terapeutycznej i toksycznej, żeby
    wiedziec gdzie jest granica bezpieczeństwa. Postaram sie tez to znaleźćsmile Beata
  • bea-ta 27.01.06, 12:01
    Czasem ludzie żeruja na innych będących w potrzebie, dlatego licytowanie na
    allegro leków jakoś nie specjalnie ni się podoba. Podobnie jak mleka kobiecego -
    co wczoraj widziałam obrzydlistwo. Beata
  • bea-ta 27.01.06, 11:28
    W tych dodatkach to emulgatory, substancje słodzace i substacje normalnie
    dodawane do leków np. składnik otoczki leków- nic leczniczego oprócz dimetikonu
    tam nie ma. Dawkowanie jest najwazniejsze i to dawka dobowa, wysycenie lekiem.
    Niemcy sa bardziej liberalni, my ostrozniejsi stad może tak małe dawki. U
    maluchów wrażliwych na preparaty witaminowe tzn. dodatki do nich, bo wiadomo,
    że cytrusy sa alergizujące moga źle reagowac i na te krople z olejkiem
    cytrynowym czy pomarańczowym. Poza tym wazna jest jeszcze jedna rzecz.
    Preparatów nie powinno sie zmieniac, przesakiwac, tylko podawać systematycznie,
    codziennie, nie opuszcając dawek i nie zmniejszając ich podawać. Nie łaczyć z
    innymi bez sparawdzania czy nie ma interakcji czy znoszenia działania.
    Mój syn dobrze reagował na Bobotic. Tzn. nie można spodziewac się cudów , bo w
    tych preparatach chodzi o to, żeby maluch wyprukał się i pozbył w ten sposób
    gazów, a nie zlikwidowal ich produkcje!To jest niezalezne i trzeba znaleźc
    przyczyne gazów i wzdęć i to zlikwidowac- najpierw leczymy przyczyne, krople to
    leczenie objawowe. Poza tym jak damy krople i zawiniem w rożek, odlozymy do
    łóżeczka to jak ma się dziecko wyprukac dzieci. Kropelki i układanie na brzuszek
    własna siła ciężkości dziecko wypchnie gazy, bo rozdęte petle jelitowe nie sa w
    stanie dobrze pracować. Wzdęcia osłabiaja perystaltyke a dziecko nie może sie
    załatwić i mamy zaparcia. Poza tym jednak najwazniejzsa w tym wszystkim jest
    laktoza- dziec mają mała aktywnośc laktazy jelitowej ze względów
    fizjologicznych, nierozłożona gnije w jelitach i mamy duzą produkcje gazów.
    Pierwsze co mama powinna zrobic to zminić technike karmienia piersią aby podawac
    mleko włąściwe, bardziej tłuste, a nie to pierwsze z duża ilością laktozy, zas
    mamay karmiące mieszankami modyfikowanymi powinny stosowac jednak do końca 4mż
    mleka HA i z niska zawartością laktozy czy bez niej tak jak np. NAN HA Sensitiv,
    Nutramigen. Beata
  • nikita251 27.01.06, 08:13
    Bardzo chętnie przesłałabym Ci swoj Sab -Simplex ale mam naczętą
    buteleczkę.Podałam go małej raptem dwa razy, bo nasze kłopoty już miały sie ku
    końcowi a to była ostatnia butelka.
    Mojej małej pomogło- szkoda ,że tych leków nie można dostać bez problemu w
    Polsce. Polecam również Lefax(to tez lek niemiecki)jest troszke silniejszy niż
    Sab- Simplex.Niekiedy ludzie sprzedający na ryneczkach produkty spożywcze z
    Niemiec grzecznościowo kupują i przywożą za drobna dodatkową opłatą. Tak było w
    naszym przypadku!

Całusy dla Kuby!
    Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.