Dodaj do ulubionych

3 miesięczne dziecko a bardzo śmierdzące gazy.

04.04.06, 14:48
Mój syn własnie kończy 3 miesiąc. Mam pytanie odnośnie oddawania gazów.Czy wasze dzieci też tak "pierdzą" ,że aż chce urwać nos. Dodam, ze kupe robi raz na 3 dni a bardzo cierpi na brzuszek. Podawalam mu już różne specyfiki ale nic mu nie pomaga.Byłam również u lekarza ale on przepisał nifuroksazyd, lakcid, i to też mu nie pomogło. Karmie go na zmianę raz piersią a za nastepne trzy godziny butelką ( bebilon pepti )Napiszcie czy wasze dzieci też tak mają, czy to jest normalne, czu udać sie jeszcze do innego lekarza. Dodam ze ja bardzo uważam na to co jem.
Edytor zaawansowany
  • latouche 04.04.06, 15:02
    mój też mocno bączy i kupkę robi raz na parę dni. Karmiony cycem, dostaje
    herbatki Plantex i Hipp ułatwiająca trawienie.
    Wydaje mi się, że rzadkie oddawanie kału nie ma za dużo związku z wzdęciami,
    choć czasami może ulżyć, kiedy zrobi kupkę przy ataku kolki. Lekarka kazała
    podawać Laktulozę, żeby stolec się unormował, ale nic nie pomogło, a bąki się
    wzmogły, więc odstawiłam ten lek. Zresztą on tą kupę robi półpłynną, zwyczajną,
    więc nie można mówić o zaparciu.
    Na gazy pomaga masaż brzuszka, czopki homeopatyczne Viburcol, herbatka Plantex,
    Esputicon podawany regularnie
    Jeżeli się niepokoisz, wybierz się do gastrologa może?
  • elza1977 04.04.06, 15:08
    ja mam brzdąca miesiac młodszego ale identyczne problemy, ten sam sposób
    karmienia a bąki takie ze az pediatra sie dziwil, kupa raz na 2, 3 dni ale za
    to silne zaparcia i płacz przy robieniu. lekarz kazał mi dodawac do mleka raz
    dziennie enterol zobaczę czy cos pomoze ale nie sadze juz tez nie wiem co robic
    --
    [url=lilypie.com]http://b1.lilypie.com/MdX4p1/.png[/url]
  • elf1977 04.04.06, 15:11
    To typowe dla dzieci karmionych piersią, które wypróżniają się raz na parę dni.
    Moja córka, kiedy ją karmiłam, też kupkę robiła raz na parę dni, a bąki
    puszczała śmierdzące. Lekarka stwierdziła, że to jak najbardziej normalne. Ja
    bym się tym nie martwiła. Chyba, że dziecko naprawdę boli brzuszek (do wzdęć ma
    prawo). U nas to przeszło, gdy zaczęłam wprowadzać nowe produkty.
  • blizniaczka1 04.04.06, 18:10
    Jeśli dziecko jest na bebilonie pepti, to chyba nie powinno dostawać lakcidu,
    tylko lacidofil?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka