Re: kąpiel w krochmalu Dodaj do ulubionych

Hej
Parę łyżek mąki ziemniaczanej rozmieszaj w zimnej(!) wodzie i wlej mieszając do garnka z gotującą się wodą. Poczekaj aż sie znowu zagotuje i krochmal masz gotowy. Wlej do wanienki z wodą i bardzo dokładnie wymieszaj - tylko NIE ręką. Krochmal potwornie parzy, bo oblepia!!! Mieszaj łyżką. Jak juz dobrze wymieszasz, to tysiąc razy sprawdź czy nie zostały gdzieś nierozrobione "gluty", żeby nie poparzyć maluszka.
A co do proporcji, to ja robię dość gęsty - do pół litra zimnej wody wsypuję tyle mąki ile da się rozmieszać i to wlewam do 4 litrów wrzątku. Tyle, że mój synek mam już dwa latka i ta poracja krochmalu wystarcza na kąpiel w "dorosłej wannie". Po paru kąpielach sama zorientujesz się jaka ilość krochamlu przynosi poprawę skórze.
Tylko pamiętaj, że gorący krochmal parzy duzo bardziej niż wrząca woda!!!

--
pozdrawiam serdecznie smallwitch z...
Tomkiem (24.04.04)
i (chyba) Córeczką (17.06.06)
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.