• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Alergia na wszystko???

• 19.05.06, 15:00
    Mam bardzo poważny problem i proszę o pomoc...
    Mój maluch 6 miesięcy, ciągle dostaje wysypki na ciele dokładniej na szyi i
    piersiach czasami zdarza się że skóra jest również sucha w zgięciach łokci.
    Dermatolog zaleciła cutivate, później krem robiony ze słabszym sterydem i
    antybiotykiem, dopóki smaruję jest wszysko ok. Kiedy jednak przestaję wysypka
    wraca. Wiem że należy wyeliminować to co uczula, ale on mój skarb je tylko
    starte jabłko ewentualnie z gerbera jabłuszko nutramigen i kleik kukurydziany
    którym zagęszczam każdy posiłek mleczny i zupę z ziemniaka i marchwi. Daję od
    pięciu dni fenistil w nadziei że te okropne krostki znikną a tu nic....
    Przecież musi coś jeść, jestem naprawdę załamana. Co go może uczulać??? Jak
    to było u Was???
    Proszę o radę co ja mam Mu w końcu dawac jeść żeby było już dobrze. Kiedy ten
    koszmar z jedzeniem się skończy....
    Proszę pocieszcie mnie że to już wkrótce nastąpi.
    Edytor zaawansowany
    • 19.05.06, 15:05
      cutivate na pierwszy rzut sie nie stosuje, jest zbyt silny.Wogóle nie polecam
      sterydów, ich działanie polega właśnie na blokowaniu, objawy po odstawieniu
      wracają, często jeszcze większe, poza tym cierpi na tym skóra dziecka.
      Czy ta wysypka przeszkadzała dziecku ?
      U mnie wszystko przeszło samo, nic nie stosowałam.
    • 19.05.06, 15:27
      20 lat temu urodziła się moja siostra. Od samego początku reagowała alergicznie
      prawie na wszystko. Nie straszę Cię, po prostu opisuję jej historię. Przez
      wiele lat reagowała wysypkami, nawet do tego stopnia, że w wielu miejscach
      tworzyły jej się otwarte rany.Atrasznie ją to swędziało, więc je dodatkowo
      wciąż rozdrapywała. Ludzie patrzyli na nią z litością, tak strasznie czasem
      wyglądała. Nic nie pomagało, dziesiątki testów nic nie wykryły. Jedyna rzecz,
      którą udało się szybko ustalić, to niezwykle wysoka reakcja alergiczna na...
      orzechy włoskie pod każdą postacią. Nie musiała ich zjeść, wystarczyło, że koło
      nich na przykład stała. Puchła jej wtedy twarz, nabrzmiewały wargi, puchło
      gardło, w efekcie czego zaczynała się dusić. Teraz ma 20 lat i jest
      taką "laską", że nie ma faceta, który by się za nią nie obejrzał. Z alergii
      pokarmowej zostały jej tylko te orzechy (czasem lekko wysypuje ją też po tych
      najbardziej uczulających owocach), czasem pojawia się alergia skórna związana z
      jakimiś środkami chemicznymi stosowanymi np. w proszkach do prania. Nie
      chciałam Cię wystraszyć. Chodzi o to, że czasem po prostu nie jesteśmy w stanie
      nic zrobić... Trzeba się z tym pogodzić i żyć dalej. Organizm człowieka zmienia
      się cały czas - mały zacznie rosnąć, dorastać... Jeśli droga eliminacji nic nie
      da, może trzeba będzie zrobić badania alergologiczne??? Wierzę, że będzie
      dobrzesmile Nie możesz się tym za bardzo przejmować, bo nic to nie dasmile Musisz być
      silna i trzeźwo i rozsądnie postępowaćsmile W końcu sytuacja się wyjaśnismile
      Pozdrawim cieplutko i Ciebie i Twoje Maleństwosmile
    • 19.05.06, 15:44
      Często uczula marchew!Jabłko ponoc tez moze uczulac...
    • 19.05.06, 15:54
      Nie wiem czy wiesz, ale marchew należy do najczęściej alergizujących jarzyn,
      podobnie jabłko. Więc może to jest powód ciągłej wysypki. Załączam stronę, na
      której można sobie trochę o tych alergenach poczytać:
      www.mp.pl/artykuly/index.php?lid=350&all=1&s=5
      • 19.05.06, 16:07
        Może podawaj przez jakiś czas tylko Nutramigen,a gdy wysypka zniknie spróbuj
        powoli wprowadzać kolejne nowości i obserwuj dziecko.
        • 19.05.06, 16:21
          Przede wszystkim musisz zidentyfikować przyczynę uczulenia. Długotrwałe
          stosowanie sterydów prowadzi do dość poważnych komplikacji, więc jakkolowiek
          byłoby to trudne, trzeba znaleźć alergen. Rada, by czasowo przestawić dziecko
          na hydrolizat jest bardzo sensowna. Poczekaj do ustąpienia objawów i stopniowo
          wprowadzaj nowości. Weź też pod uwagę, czy przyczyną zmian na skórze nie są
          kosmetyki, czy proszek do prania.
          W sosowaniu maści sterydowych onowiązuje zasada, że zaczynamy od najsłabszych,
          czyli na przykład 5% hydrokortyzonu, smarujemy przez 3-4 dni, a potem stopniowo
          odstwiamy. To bardzo ważne, by nie przerywać stosowania sterydu z dnia na
          dzień, tylko zastępować po jedną dawkę jakąś bazą (Dermobaza, Cutibaza,
          Lipobaza) aż do całkowitego odstawienia sterydu. Wówczas jest szansa, że skóra
          da się oszukać. Nagłe przerwanie leczenia po ustąpieniu wysypki niemal zawsze
          prowadzi do nawrotu zmian.
          --
          Klusia 29.07.2005
          Klusia ma już
          • 19.05.06, 16:24
            Zgadzam się z przedmówczynią.Sterydy to okropne paskudztwo i naprawdę trzeba
            uważać.
          • 19.05.06, 16:28
            Miało być hydrokortyzon 0,5%
            --
            Klusia 29.07.2005
            Klusia ma już
          • 19.05.06, 16:31
            cie prosze! synek ma 5 m-cy i 1 tydzien, alergolog stwierdzil slaba alergie i
            kazala przejsc na nutre- a maly nie chce tego ruszyc!! na dodatek po
            wczorajszej pierwszej probie podania tego mleka(wypil ok 10ml) w nocy strasznie
            cierpial z bolu brzuszka chyba- nigdy tak nie bylo. czy ta nutra moze powodowac
            kolki? nie wiem co robic- jeden lekarz kazal przejsc na sojowe- wyszly suche
            plamy, jeden na nan ha- problemy ze zrobieniem kupki, a teraz ta nutra!!!!!!!
            czy moze nie zmuszac go do nutry i dawac nan ha? jezu nie wiem co robic!!!!!! a
            lekarze ( ich nie wiedza i bladzenie) mnie zalamuja.........
            • 19.05.06, 16:37
              Bardzo Ci nie pomogę. Reakcje na mleko to bardzo indywidualna sprawa. Twoje
              dziecko ma już ponad 5 miesięcy i jak sie domyślam, jest karmione mlekiem
              modyfikowanym. Czy wprowadziłaś już jakieś dodatkowe pokarmy?
              --
              Klusia 29.07.2005
              Klusia ma już
              • 19.05.06, 16:41
                jadl marchewke i jablko ale kilka tyg temu odstawilam
                w ogole jest na piersi jeszcze a wieczorem dostawal zawsze butle (od urodzenia
                bebiko), a potem zaczelismy zmienac bo mial krostki na twarzy
                wracam do pracy za kilka tyg, nie moge odciagnac pokarmu, mam go coraz mniej i
                boje sie ze nie bedzie mial co jesc
                • 19.05.06, 16:44
                  na forum alergia prawie nic nie odpisuja
                  a ja zaczelam sie zastanawiac czy jest sens kombinowac- moze niech pije mleko
                  ktore lubi i obserwowac czy sie pogarsza jego skora
                  niby na razie nie jest zle- ma tylko krostki na twarzy....
                  • 19.05.06, 17:32
                    To jest jakieś rozwiązanie. Jeśli stan się nie pogarsza, to można smarować
                    jakąś bazą na zmianę z Bepanthenem i poczekać. Może organizm się przyzwyczai i
                    zmiany ustąpią samoistnie. Jest też taka możliwość, że przyczyną wysypki była
                    marchewka i musi minąć jeszcze trochę czasu (do miesiąca) by reakcja ustąpiła.
                    Jeśli chodzi o uczulenie na mleko, to nie kwestionuję faktu, że jest przyczyną
                    kłopotów u wielu dzieci, ale chyba nie aż tak wielu, jak diagnozują lekarze.
                    Przestawienie na hydrolizat i steryd jest najprostszym wyjściem, więc pacjenka
                    wychodzi z receptą na Nutramigen i Cutivate, a przyczyna jest nadal niejasna.
                    Sama jestem alergiczką i wiem, jak trudno jest czasem zidentyfikować alergen.
                    --
                    Klusia 29.07.2005
                    Klusia ma już
                    • 19.05.06, 17:36
                      a jaka baze masz na mysli?
                      • 19.05.06, 17:58
                        Jest kilka tego typu preparatów, na przykład Lipobaza, Dermobaza, Cutibaza.
                        Ponieważ Twoje dziecko było smarowana Cutivate, proponowałabym wybrać Cutibazę.
                        --
                        Klusia 29.07.2005
                        Klusia ma już
                        • 19.05.06, 18:03
                          hihihihi!!!
                          trochi sie pomieszalo- to nie ja zalozylam ten watek....
                          ja nie smaruje sterydami
                          dzieki za zainteresowanie
                          • 19.05.06, 18:08
                            smile))))))))
                            Rzeczywiście, piszę trochę z doskoku, robiąc kilka rzeczy na raz. Stąd
                            literówki i lekki chaos.
                            --
                            Klusia 29.07.2005
                            Klusia ma już
            • 19.05.06, 16:46
              nutramigen niech pijąlekarze, którzy go przepisują. ja ten cement tez
              podawalam, na szczescie krótko. polepszyło się dopiero po Humanie SL
              • 19.05.06, 16:49
                a u nas po humanie(sojowe mleko) wyszly suche plamy ;-(
          • 19.05.06, 22:00
            a zamiast tych -baz może być taka tłusta maść z vit. A (wazelina euceryna vit.
            A)???
            • 19.05.06, 22:33
              MOŻE BYĆ.u NAS DZIAŁA REWELACYJNIE
      • 19.05.06, 16:44
        mój Krzysiek jest uczulony właśnie na marchewkę i np. dynię a także pomidora i
        inne kolorowe jarzyny (oczywiście między innymi) początkowo reagował bardzo
        ostro ale teraz (ma 13 miesięcy) alergia pokarmowa zaczyna powolutku ustępować.
        oczywiście prawie od urodzenia dostaje zyrtec i inne świństwa i jest pod opieką
        immunologa, ale mam nadzieje, że najgorsze za nami. kiedy doszłam do tego, że
        to marchewka zaczęłam pdawać białe i zielone jarzyny. odkąd kąpię go w płynie
        do kąpieli mustella znikneły ślady na skórze i nie muszę stosować dodatkowo
        żadnych maści i kremów. dobry jest też klorane - zel do mycia, ewentualnie krem
        do buzi. niestety oba kosmaetyki dość kosztowne ale za to skóra piękna i nie
        swędząca
        • 19.05.06, 22:34
          U nas po Klorane wysypka.Zawiera on rumianek który często uczula
    • 19.05.06, 16:58
      po 7 miesiącach(bo tyle ma moja córka) stwierdzam,że nie ma żadnego skutecznego
      leku i metody na alergie.agatka ma skazę białkową, a ja nadal karmię
      piersią.początkowo musiałam wyeliminować ze swojej diety prawie całe białko,a
      efekty były i tak mało zadowalające.był moment,że suchymi plackowatymi zmianami
      pokryte były rączki,pirsi i jeden policzek.stosowałam zyrtec i czasami
      hydrokortizon sad .byłam załamana.obecnie ja jem już czasem produkty
      mleczne(mleka nadal unikam),mała dostaje zupki z mięskiem (indyk) i oliwą z
      oliwek i jest całkiem dobrze.zyrtec odstawiam.zobaczymy.
      trzymaj sie!bedzie dobrze
      • 19.05.06, 17:01
        a co je Twoja cora? tylko Twoje mleczko i zupki?
        • 19.05.06, 17:55
          moja córcia bardzo polubiła jabłko z bananem firmy BoboVita z serii skarby
          ogrodu.nie miałam początkowo zaufania do tego produktu,bo sprzedawany jest w
          plastikowych pojemniczkach,ale od kiedy nie muszę "namawiać" mojego szkraba do
          zjedzenia kolejnej łyżeczki, to daje jej ten deser właściwie codziennie.jest on
          trochę kwaskowy,ale widocznie odpowiada jej ten smaczek,bo aż ciągnie mnie za
          rękę,żeby szybciej jej go podawać.mialam niemiłą przygodę po deserze jabłko +
          winogron (gerber)-mała wymiotowała i teraz bardzo ostrożnie podchodzę do
          owoców.wymiotowała też po kleiku ryżowym z owocami leśnymi.każy kolejny owoc i
          warzywo wprowadzam pojedynczo i obserwuję reakcję.do tej pory menu składa się
          z:marchewki,pietruszki,selera(b.mało),kalafiora,jabłek,bananów,oliwy z
          oliwek,indyka, królika(w zupce gerber).
    • 19.05.06, 17:39
      Marchew i jabłko mogą uczulać, u nas tak było.Zamiast tego spróbuj dynię,
      cukinię, kabaczka, brokuła. Ze sterydem uważaj.Dodaj indyka ze słoiczka.Świetne
      dania ma Hipp, bez marchwi i innych uczulających - selera, pietruchy i pora.
      Niestety drogie. Ale polecam. Taki maluch ma na 2 posiłki, bo słoiczki są duże.
    • 19.05.06, 22:09
      witaj
      u nas lekarka (dopiero teraz)stwierdzila skaze bialkowa, mowi ze nie jest ona
      tragiczna.stasiu ma sucha skorke i krostki na policzkach (malo wyrazne)i w
      zgeciach pod kolanami, slyszalam o cutivate ale ona stwierdzila ze to
      sterydy ,a to nie jest dobre dla takiego dzieciatka i przepisala nam masc nie
      na sterydach-elidel.jest to dosc droga masc kosztuje ok 120zl, teraz w
      niektorych aptekach ok 85zl, a nasza lekarka dodatkowo dala nam kupon rabatowy
      na 30zl wiec masc wyszla nas 55zl, a juz po 2 dniach uzywania widze poprawe.
      pozdrawiam monika i stas 29.09.2005
      • 19.05.06, 22:16
        Elidelu nie wolno stosować u dzieci poniżej 2 roku życia, a nawet u starszych
        tylko wtedy, gdy nic innego nie pomaga. Oto opinia eksperta na temat tego leku
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=503&w=27227846&a=30419617
        --
        Klusia 29.07.2005
        Klusia ma już
        • 19.05.06, 22:41
          Tak to prawda...Na pocieszenie dziewczyny powiem,że u mojego synka objawy
          alergii ustępują mimo że nie prowadzę diety eliminacyjnej.Młody je wszystko
          ponieważ nie udało się nam znaleźć przyczyny alergii.Nie pije mleka,ale je
          jogurty i serki.Tak poza tym wcina wszystko.I na szczęście wysypki zdarzają się
          coraz rzadziej.Kiedyś pewien pediatra powiedział mi,że tylko 20% wysypek u
          małych dzieci to alergia.Reszta ma nieznane przyczyny i najłatwiej jest
          powiedzieć że to nietolerancja.....Powiedział mi żebym uzbroiła się w
          cierpliwość,a młody do roku wyrośnie.Miał rację smile)
          • 19.05.06, 22:44
            Trafiłaś na bardzo mądrego lekarza. Mnie już trafia jak słyszę od kolejnej
            koleżanki, że przestawia dziecko na Nutramigen. Przecież to niemożliwe, żeby
            wszystkie dzieci miały skazę.
            --
            Klusia 29.07.2005
            Klusia ma już
            • 19.05.06, 22:47
              Tak to prawda.Szkoda tylko że przyjmuje tylko prywatnie,Ale warto czasem się
              wybrać smile)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.