niemowle nie moze zrobić kupy,pomocy!

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam,mam w domu 3 tyg malenstwo,karmie ją piersią i dokarmiam nan 1.od kilku
    dni ma problem z kupką tzn placze przy zalatwianiu i potrafi pzrez to nie spać
    po kilkanascie godzin tzn przysypia na chwilke i jak puszcza bąki lub robi
    kupe to jest placz,nawet w nocy ze snu ją to wybudza,a dzis pol dnia kupy nie
    robila,a jak zrobila to kupa byla normalna,zaczelam jje dawać od dzis wode
    miedzy posilkami,moze macie jakies wskazowki,od jutra zmieniam jej mleko
    modyfikowane,jestem pzrerazona bo nie potrafie jej pomoc i umeczona bo prawi4
    nie spie....:9(((
    • 19.06.06, 19:45 Odpowiedz
      przy wprowadzaniu mleka modyfikowanego zaparcia amoga występować. ja dokarmiam i
      moja Mała robi zwykle gęste kupki, ale nigdy nie miewa problemów takich jak
      Twoje Maleństwo. sa różne mleka. ja Ci mogę polecić Enfamil, taki stosujemy i
      jestem zadowolona.
      duzo dopajaj. poza tym może sama zjesz coś co pobudza trawienie, niech
      przeniknie do mleka. może to też pomoże.
      • 19.06.06, 20:01 Odpowiedz
        uważaj z dokarmianiem, mam problem sama z moja córeczką 4 tygodniową. Była na NAN1 i zamieniłam na Enfamil. Na dokarmianiu butelka jest od 3 dnia życia, teraz juz 5 dzień nie karmię piersią. Płacze strasznie i pręży się, zwija ponieważ zbyt szybko odstawiłam jej NAN1 a wziełam Enfamil. Jakiekolwiek zmiany wprowadzaj powoli, mieszając oba mleka. Co do kupki to zrobi spokojnie, ja też panikowałam. Dopajam ją herbatka Plantex i wodą, załatwia się. Poczytaj posty na forum, razem z mężęm za późno poczytalismy ale już wiemy jak postępować z wprowadzaniem nowości. Enfamil podobno jest dobrym mlekiem ale jak sie stosuje go od początku.W zasadzie lepiej skonsultować wszystko z pediatrą i nie eksperymentować - ja już tego nie zrobię.
        • 19.06.06, 20:15 Odpowiedz
          ja uzywam mleko bebiko ktore ma w moim otoczeniu opinie zatwardzacza chociaz ja
          uzywam i jest ok oczywiscie przy sztucznym karmieniu zawsze na poczatku moga
          wystapic problemy z zaparciami i u mnie tez byly ale trwalo to okolo 2 tygodni
          dopoki organizm sie nie przyzwyczail do trawienia bardziej skomplikowanego
          pokarmu i jest jedna wazna rzecz ze jak juz dokarmiasz mieszanka to musisz
          dopajac ja dawalam corce jak byla malutka herbatke rumiankowa badz koperkowa bo
          maja dzialanie rozluzniajace no i u mnie na tym sie skonczylo
    • 19.06.06, 20:18 Odpowiedz
      Wskazówka numer 1: herbatka z kopru włoskiego, u mojej córki cudownie
      redukowała ilosc bąków.
      Wskazówka numer 2: odstaw sztuczne mleko - mozeliwe, że dziecko nadal bedzie
      sie pręzyć i płakać przy robieniu kupy, ale rpzynajmniej bedziesz miec pewnosc,
      ze to miękka kupa, bo na piersi innych nie ma. I w ogóle na samej piersi to kup
      moze byc dowolna ilosc od kilkunastu dziennie do jednej na kilkanascie dni.

Aby odstawic sztuczne mleko spedz z dzieckiem kilka dni w łozku, relaksujac
      sie, pijac duzo wody i pozwalajac dziecku ssac ile chce, lkatacja sie
      wyregu;uje.

--
      Należę do Kwietniowych Mam 2005
    • 19.06.06, 20:23 Odpowiedz

Moj maluszek jestteraz juz niestety wylacznie na NAN HAA, ma 10 tygodni. Mial
      straszne problemy z kupa, bąki, twardy brzuszek, plakal, prezyl sie. Dawalam mu
      herbatke z kopru ale mial na nia uczulenie, byl caly w krostach. Teraz pije
      rumiankowa i jest super, codziennie conajmniej jedna kupka.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.