Dodaj do ulubionych

od kiedy sadzac na nocnik?

07.08.06, 10:54
czesc Mamusie.Chcialam zapytac Mamusie tych troszke wiekszych dzieci jak to
bylo z sadzanim na nocnik i nauka zalatwiania sie do niego?
w ktorym miesiacu nalezy juz to robic?
ja slyszalam ze jak dziecko zacznie siadac samodzielnie ?prawda?
napiszcie jak to u Was bylo?
do kiedy dzidziusie robiły w pieluszke?
Obserwuj wątek
    • amoszyn Re: od kiedy sadzac na nocnik? 07.08.06, 11:26
      Od urodzenia? orany!! A jak zamieżasz to robić?
      A tak na poważnie , to podobno dziecko w wieku jakichś 18 miesięcy zaczyna
      rozumieć, że się załatwia., więc teoretycznie wcześniej nie ma sensu dziecka
      sadzać na nocnik. Jeszcze się zrazi.
      Z drugiej jednak strony moja mama (która opiekuje się moim 11 miesięcznym
      synkiem) sadza go codziennie na jakiś czas na nocnik. No i czasem coś tam do
      niego zrobi. Ja jednak myślę, ze to przypadek smile
      --
      Jak dobrze, że jesteś
    • lankal84 Re: od kiedy sadzac na nocnik? 07.08.06, 11:45
      ja mam zamiar Kacpra sadzac na nocnik jak tylko sam zacznie siedziec uwazam ze
      czekanie do 18 miesiecy nei ma sensu malymi kroczkami powinno sie udac i
      Kacperek bedzie dawal znac ze chce sie zalatwic tak jak robila to jego mamusia smile
      pozatym wydaje mi sie ze dla dziecka to moze byc fajna zabawa zastanawiam sie
      nad kupieniem nocnka przypominajacego zwykly sedes razem be dzioemy sie
      edukowali smile
      • mika_p Re: od kiedy sadzac na nocnik? 07.08.06, 12:06
        Jaaaaasne... przyjmując że zaczniesz sadzac na nocnik półroczne dziecko i
        wariant optymistyczny, że odpieluchujesz półtoraroczne. Przyjmując, że będziesz
        sie bawić w nocnikowanie 5 razy dziennie, to jest 1825 dodatkowych rozbierań i
        ubierań dziecka, na każdą zabawę przyjmując 5 minut, to jest prawie pół godziny
        dziennie i 9125 minut przez ten cały rok. Ponad 152 godziny spędzone na
        rozbieraniu, sadzaniu i ubieraniu dziecka tylko po to, żebypotem opowiadac
        innym mamusiom, że dziecko jeszcze jako niemowlę robiło na nocnik.
        Dowcip polega na tym, ze dziecko ma samo kontrolować swoje wypróżnianie, a
        fizjologiczną zdolność kontroli nad zwieraczami zaczyna miec w drugiej połowie
        drugiego roku zycia. Kontrolę, czyli zdolność zorientowania sie o potrzebie i
        wytrzymaniu czasu dobiegniecia do nocnika i rozbierania się.

No, ale się baw, jak ci nie szkoda tysięcy zmarnowanych minut.

--
        Należę do Płockich Mam oraz Kwietniowych Mam 2005
      • mama_kotula Re: od kiedy sadzac na nocnik? 07.08.06, 13:40
        lankal84 napisała:

> pozatym wydaje mi sie ze dla dziecka to moze byc fajna zabawa

Hm, no ja nie wiem, czy robienie siku warto traktować w kategorii zabawy. Warto
        od razu wyrabiać w dziecku odpowiednie skojarzenie "nocnik to nie zabawka, to
        nie miejsce do zabawy, tylko pojemnik na siku, na którym się siada, jak się chce
        załatwić - a jak nie, nocnik czeka w łazience". No, ale takie skojarzenie to
        dziecko może mieć najwcześniej w wieku 16-18 miesięcy.

--
        homo, hetero, bi, mama, kotula
        Nas Troje
        Chcesz to wejdź...
    • twarz2 Re: od kiedy sadzac na nocnik? 07.08.06, 12:48
      U mnie było tak:
      Wiek - 18 mies- pierwsza próba, dzień bez pieluchy, rezultatów brak, dziecko
      sikało gdzie stało
      Wiek - 25 miesięcy - druga próba, bez pieluchy od rana, wieczorem juz dziecko
      samo sikało na nocnik, kupa jeszcze z tydzień lądowała czasami na podłodze;
      dziecko odpieluchowane (nie do końca, bo na noc jeszcze pielucha)

Ale ja jestem leniwa i nie dbam o dziecko - według mam przyzwyczajających do
      nocnika od 6 mies. życia. big_grin

• sylwia.ax Re: od kiedy sadzac na nocnik? 07.08.06, 14:18
      Ja zaczełam wysadzac na nocnik 2 tygodnie przed pierwszymi urodzinami i po ok.
      10 dniach Misiek robił siku i kupę do nocnika prakrycznie już bez wpadek
      (pielucha została tylko do spania i na spacery bo to była zima).Próbowałam
      posadzic go na nocnik jak miał ok. 1,5 roku, nic chciał, jak miał 22 m-ce też
      nie chciał, wieć uznałąm ze jeszce za wczesnie i nic na siłę. W wieku 24 m-cy
      poszło łatwo, szybko i bezboleśnie, dla niego i dla mnie.A sadzanie młodszych
      dzieci na nocnik, uwazam za stratę czasu; moim zdaniem moze to tylko
      słuzyć 'dowartościowaniu' mamusi która przed innymi mamami chwali się ze jej
      roczne dziecko już sika do nocnika (co z tego ze tylko wtedy jak mama uchwyci
      moment smile
    • jakw Re: od kiedy sadzac na nocnik? 07.08.06, 17:29
      Samodzielne siadanie świadczy tylko i wyłącznie o tym, że dziecko jest gotowe do
      samodzielnego siadania. Nic nie mówi o gotowości do porzucenia pieluch. Tę
      gotowość dzieci zwykle osiągają między 18-24 m-cem życia (jak książki mówią).
      Więc imho nie ma sensu bawienie się w to jakoś specjalnie wcześniej. Chyba że
      komuś zależy na ograniczeniu prania pieluch tetrowych, zużycia pampersów lub
      szpanowaniu nocnikującym niemowlakiem. Należy wówczas nocnikowicza sadzać często
      i do skutku.
      Wc 2-gim przypadku tłumaczymy do czego służy nocnik itd i próbujemy. Jeśli
      delikwent/-ka nie wykazuje żadnych zdolności w temacie nocnikowania, odkładamy
      naukę na kilka tygodni. Moja starsza w ten sposób załapała jak miała 2 lata z
      kawałeczkiem i pożegnała się z pampersem w ciągu 2-3 dni.
      --

• beatazet Re: od kiedy sadzac na nocnik? 07.08.06, 20:40
      Witam
      Sadzałam gdzieś od 7-8 miesiaca. Głównie łapaliśmy kupę, gdy widać było, że
      robi. Ewidentnie łatwiej się jej robi na nocniku. Teraz łapiemy kupę lu czasem
      wysadzamy jak kupy długo nie było. Nie ma to nic wspólnego ze świadomym
      załatwianiem się. Tak nam i Magdzie wygodniej smile
      --
      Magda www.republika.pl/magda05
    • madziaz Re: od kiedy sadzac na nocnik? 07.08.06, 22:02
      Ja starszego sadzałam w momencie, kiedy sam umiał siedzieć. Potem z jakiejś
      przyczyny zaniechałam tego i jak zabrałam się do nauki w wieku ok. 1,5 roku
      okazało się, że on ma tyle spraw na głowie, że nocnik jest durnym ograniczeniem.
      Nie był w stanie wysiedzieć na nocniku nawe pół minuty i w rezultacie na nocnik
      nawrócił go żłobek, do którego trafił w wieku prawie 2 lat. Teraz na pewno nie
      będę tyle czekać, tym bardziej że Karolcia kupę robi mniej więcej o tej samej
      porze. Uda się albo i nie - ale nawyk siadania na nocnik zostanie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka