• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

sucha skora-stopki i dlonie- maluch ma 13 dni Dodaj do ulubionych

• 01.10.06, 16:53

Czy spotkalyscie sie z tym? Ja smarowalam corcie oliwka NIVEA ale polozna
    ktora u nas byla powiedziala zeby odstawic bo mala ma jakies krostki na
    brzuszku. Zalecila kapiel w mace ziemniaczanej i nadmanganianie potasu a do
    smarowania parafine. Ale caly czas wychodzi sucha skorka. We wtotek ide do
    pediatry to pewnie sie dowiem ale jestem ciekawa Waszych doswiadczen
    Edytor zaawansowany
    • 01.10.06, 17:07
      Mój Mały też miał bardzo suchą skórę aż się łuszczyła. Jeszcze w szpitalu za
      radą położnych smarowałam te suche miejsca maścią askoderm. Potem w domu do
      kąpieli dodawałam oliwkę bambino - jest bardziej tłusta niż nivea ale jak
      maleństwo jest uczulone to może nie. Potem lekarka poleciła nam płyn do kąpieli
      balneum nadaje się do skóry atopowej jak i normalnej - mój Mały nie ma uczulenia
      ale do dziś (4m-ce)kąpiemy go w tym. Wiem że jest też z tej serii płyn do bardzo
      suchej skóry i krem ale nie mogę znaleść ulotki żeby napisać więcej. Od niedawna
      smaruję ciałko Małego mleczkiem nawiżającym hydra bebe body firmy mustela -
      skórka super. Pozdrawiam.
      • 02.10.06, 14:55
        przyczyną może być twarda woda
    • 01.10.06, 17:11
      Mój maluch urodził się z bardzo odmoczoną skórą (popękana i sucha) smarowałam
      go oliwką/ parafiną i kompałam w balneum/oilatum, dodatkowo miejsca spopękane
      smarowałam kremem oilatum a stopki i rączki co kilka godzin bambino. pomogło.
      krostki miał od oliwki nivea, zmieniłam na jonhsona, choć połozna mówiła mi że
      raczej uczula jonhson.
      • 01.10.06, 18:33
        ja usuwałam suchy naskórek przecierając wilgotną, tetrową pieluchą kończyny
        dziecka. A po kąpieli wieczornej nacierałam oliwką, ale skoro Wam oliwka
        szkodzi to coś innego sprawdźcie. Powodzenia smile
    • 01.10.06, 19:10
      spróbuj zwykłą oliwą z oliwek, ja tak miałam i pomogło. Żadnych uczuleń. A
      skórka się łuszczy, bo złuszcza się ten pierwszy naskórek, najbardziej z rączek
      na zgięciach i stópkach. Wszystko będzie dobrze. Pozdr. Joasia
      Jagódka
      rzeczywiście tak jak księżyc,
      ludzie znają mnie tylko z jednej, jesiennej strony...
      • 01.10.06, 19:26
        sprobuj posmarowac te miejasca twoim mlekiem. ja tak robie jak Malej robia sie plamy albo pryszczyki. na drugi dzien nie ma sladu. po porodzie naszej corce tez skorka sie zluszczala, nie robilismy nic, czekalismy az samo zejdzie-tak nam polozna polecila. sama nie jestem zwolenniczka smarowania dziecka jakimi kolwiek specyfikami-one tylko niszcza skore dziecka i powoduja rozne alergie-takie jest moje zdanie.
    • 01.10.06, 19:58
      kąpaliśmy małego w oilatum lub balneum na zmianę z krochmalem i 3 razy dziennie
      był smarowany kremem oilatum soft lub balneum baby az do momentu gdy nie
      ustapila suchosc, potem profilaktycznie byl smarowany kremem 1 x dziennie po
      kąpieli. Po 2 tygodniach skóra była mięciutka i gładziutka smile
      B.
    • 02.10.06, 00:12
      Spoko, po miesiącu zapomnisz, że córcia miała coś takiego - przecież to jeszcze
      noworodek, skórka schodzi. Ale minie smile

Moje maluchy smile
    • 02.10.06, 08:09
      Ja kompałam na zmianę raz w płynie Oilatum raz w krochmalu. Niczym nie
      smarowałam. Zamiast oliwki możesz użyć zwykłej oliwy z oliwek - podobno nie
      uczula, bo nie zawiera żadnej chemiiych (środków zapachowych).
      • 02.10.06, 08:10
        Sorry - oczywiście "kąpałam" nie "kompałam". smile
    • 02.10.06, 09:38
      Też tak mieliśmy, a na dodatek mały urzodził się w największe upały i nie
      mogliśmy używać oliwki, bo zatyka pory. Pomagał wyłącznie Bepanthen,
      praktycznie od pierwszego posmarowania.
    • 02.10.06, 09:46
      u nas bylo to samo,podobno to nic dziwnego. kilka razy dziennie kremuj kremem
      Oilatum.
    • 02.10.06, 20:32
      Polecam do kapieli olejek do kapieli Emolium i taki sam krem. Slyszalam tez, ze
      super efekty daje krem Aquastop firmy Ziololek - jest przeznaczony dla
      wczesniakow i nowowrodkow na pierwsze tygodnie zycia, kiedy dziecko traci sporo
      wody ze skory i kiedy ma skore jeszcze sucha.
      • 02.10.06, 21:37
        sucha skóra u takich maluszków to zjawisko typowo fizjologiczne. Mój synek też
        tak miał przez 4 tygodnie po urodzeniu. Pediatra kazała nam tylko kąpać się w
        Oliatum i ewentualnie smarować ciałko mleczkiem nawilżającym (nie oliwką!).
        Pozdarwiam.
    • 03.10.06, 13:53
      Witam!
      Moja córeczka miała taką właśnie suchą, łuszczącą się skórę głównie dłoni i stóp
      przez pierwsze 3 tygodnie po urodzeniu. To zupełnie normalne - ten pierwszy
      naskórek musi się złuszczyć i nie da się temu zapobiec. Można ten proces tylko
      przyspieszyć np. smarując skórę po kąpieli parafiną ciekłą - wtedy sucha skórka
      ładnie się "roluje". Córeczka w późniejszym wieku jeszcze kilka razy miała suchą
      skórę w różnych miejscach - np. pod brwiami. Za każdym razem pozbywaliśmy się
      problemu w 1 dzień, wystarczyło kilka razy posmarować parafiną.
    • 03.10.06, 18:26
      oilatum!emulsja do mycia i krem po. rewelacjasmile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.