Dodaj do ulubionych

Antybiotyk po antybiotyku????????

03.11.06, 16:28
Witam,
We wtorek mój 9 m-czny synek dostał gorączki, lekarz orzekł zapalenie
migdałków. Przepisał antybiotyk Ospamox, dzisiaj rano synek dostał wysypki,
lekarz stwierdził że jest to reakcja na w/w lek (pierwszy w życiu synka
antybiotyk) i przepisał kolejny (inny), który ma brać do środy. Tego
pierwszego leku zostało na 2-3 razy a tu kolejny? Powiedziałam mu o tym,
stwierdził, że skoro synek nie doszedł jeszcze do siebie, to tak trzeba.
Rzeczywiście dziś rano marudził trochę i był senny, ale już około 13. bawił
się jak zwykle wesoły i pełen energii. Nie jestem przekonana co do słuszności
jego zalecenia, może ktoś mógłby coś doradzić, z góry dziękuję za pomoc
Edytor zaawansowany
  • animetka 03.11.06, 17:00
    Mój mały w wieku 5 miesięcy też tak miał.w czwartek stwierdzono u niego
    zakażenie bakteriami(zielone gilunki i zaropiałe oczka) dostał duracef a w
    sobotę okazało się,że antybiotyk jest za słaby i rozwinęło się zapoalenie
    oskrzeli i dostał od razu Dalacin(inny bardzo silny antybiotyk). Kuracja
    zakończyła się powodzeniem. Myślę,że lekarz wie co robi zalecając takie a nie
    inne leczenie.
  • anka1 03.11.06, 17:04
    lekarz powinien najpierw zlecic wykonanie posiewu, a nie od razu z
    antybiotykiem startowac. tylko ze pieniadze na pacjentach oszczedzaja.
    dobrze jesli jest to infekcja bakteryjna. ale jesli to jakas wirusowka to
    antybiotykiem tylko sie dziecko oslabia a nie leczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka