Dodaj do ulubionych

Od kiedy sadzać dziecko na nocnik?

14.11.06, 10:13
Mój synek ma 6,5 m-c siedzi samodzielnie jak myślicie oswajać go już z nocnikiem?
Obserwuj wątek
    • smx Re: Od kiedy sadzać dziecko na nocnik? 14.11.06, 10:29
      Już kiedyś pisałam o tym ,że sadzam na nocnik swojego 9 miesięcznego syna od
      miesiąca.Nie jest to trudne bo jak robi kupki to stęka.Tak więc kupki robi do
      nocniczka a jśli chodzi o siku to raczej nie spodziewam się za wiele.Myśle że na
      takie świadome załatwianie się dziecka jest jeszcze za wcześnie.
      Pozdrawiam.
    • bomba001 Re: Od kiedy sadzać dziecko na nocnik? 14.11.06, 10:45
      ale po co??? ja mojej 14 msc nie oswajam: no może przesadzam, nocnik tatus
      kupił na wyprzedaży i polozył w salonie, mała go przpycha po mieszkaniu. mój
      starszy synek nigdy nie korzysta ł z nocnika, tylko z podkładki na sedes. tak
      to bedziesz musiała uczyc jeszcze sikac na stojąco i korzystania z toalety.
    • marzenaanna1 Re: Od kiedy sadzać dziecko na nocnik? 14.11.06, 11:04
      Jasne, zacznij go sadzac, ale nic od niego nie wymagaj, bo na to jes za maly.
      Natomiast zyskasz to, ze w przyszlosci dzieciak nie bedzie zdziwiony, ze sie go
      sadza i nie bedzie protestowac. Syn szwagierki ma 2,5 roku i nie da sie posadzic
      ani na nocnik, ani na ubikacje, bo za pozno o tym pomyslala. Wiec wali w
      pampersy zgroza. Moj synek jak byl maly tez zaczal siadac jak mial ok.9miesiecy,
      rano wstawal suchy wiec pierwsze siusiu bylo do nocnika, w ciagu dnia tez cos
      udalo sie zlapac i dziecko mialo frajde jak sie udalo. Jak mial 18mc nie
      potrzebowal juz pieluch.Pozdrawiam
    • szanell Re: Od kiedy sadzać dziecko na nocnik? 14.11.06, 11:22
      moj synek ma 7 m-cy , od 2 m-cy korzysta z nocniczka. Sika do niego chętnie ale
      też do pieluszki, natomiast kupkę tylko robi do nocnika... po prostu czeka.
      (musimy korzystać z nocnika bo ma problemy urologiczne, ale u nas nocnik się
      ładnie sprawdza)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka