Dodaj do ulubionych

MILUPA?????

IP: *.* 18.12.01, 18:05
Dziewczynyco sądzicie o mleku Milumil Milupy dla noworodka?Zaczęłam nim karmić mojego dzidziusia ale chciałabym poznać opinię doświadczonych emam.DziękujęPETRA
Edytor zaawansowany
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 18.12.01, 18:41
    PETRA, milupa jest bardzo slodka (sprobuj) i gesta.Dzeciom ta mieszanka bardzo smakuje (Moj Michal bardzo lubil milupe, nie znoslil nana - szczegolnie bifidus, jadl tez bebilon, ale z tych wszystkich milupa byla de besiciak ;))Ale jesli milupa - to HA. PETRA, profilaktyka antyalergiczna jest strasznie wazna.Zwlaszcza, gdy w rodzinie pojawily sie choc najlmniejsze problemy alergiczne (chocby male uczulenie na kosmetyki). Nie wiem, jak to jest, ale wiek ok. 9 miesiecy jest jakim przelomem i wlasnie wtedy bardzo czesto wylaza ostre reakcje alergiczne.Mam nadzieje, ze Was to omienie, bo naprawde problemem jest zywienie alergicznego dziecka. Zwlaszcza, ze, jak sie poczyta etykiety, to malo ktory produkt gotowy nie ma w skladzie serwatki, mleka w proszku czy tez jaj (dzieci uczulone na mleko czesto reaguja alergicznie na jaja)Nam nie mial kto doradzic mieszanki HA (a moja matka alergicznie reaguje na ukaszenia pszczol, jeszcze gorzej na ukaszenia os - totalny wstrzas grozacy smiercia) i teraz mamy 11-miesieczne dziecko, ktore ma z powodu alergii powaznie okrojone menu.Z reszta, moze jestem juz przewrazliwiona, ale w ramach profilaktyki, przy kolejnym dziecku zaprzyjaznie sie z nutramigenem (jesli bede karmic, to bede go pic zamiast mleka, a jezeli z karmieniem bedzie klopot to od razu wprowadze dziecku nutramigen; ile sie naszarpalam z mlodym po tym milumilu, zeby zechcial w ogole pic nutramigen - to moje; ta mama wie, co przezyla podobna szarpanine :( )Pozdrawiam YennaM
  • Gość edziecko: PETRA IP: *.* 18.12.01, 18:52
    Ale jak nigdzie nie widziałam Milupy HA - wiesz gdzie mogę ją kupić?Uważasz, że mozna spokojnie karmić dziecko MIlupą - inne mamy podają Bebiko, Bebilon i inne. Zdziwiłam się dlaczego nikt nie karmi Milupą?I jeszce jedno pytanie:karmiąc dziecko mlekiem HA uniknę alergii?jak długo trzeba karmić takim mlekiem?PETRA
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 18.12.01, 19:00
    A mi sie wydaje, ze widzialam takie mleko w Carrefourze.Co do bebilonu mam mieszane uczucia - moj Michal mial po nim zaparcia, ale kazde dziecko jest inne.Nikt Ci nie zagwarantuje, ze dziecko sie nie uczuli po mleku HA. Niedawno widzialam na forum post mamy, ktora podaje dziecku mleko HA, a dziecko mimo tego sie zalergizowalo.Pewnie dobrze byloby podawac takie mleko do ukonczenia przez dziecko 1 roku zycia.Ale dobrze byloby popytac sie pediatry.
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 18.12.01, 20:08
    Perta, przepraszam za pomylke mialo byc YennaM. pozdrawiam Asia mama Natalie :bic:
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 18.12.01, 21:11
    Asiu, produkty na polskim rynku znaczaco sie jakosciowo roznia od tych na niemieckim.Wezmy na przyklad takie proszki:te polskie wcale tak dobrze nie piora, a niemieckie (oryginalne) owszem. I woda nie ma z tym nic wspolnego.Jesli chodzi o milumil - Michal pil milumil 2 - mleko geste, sycace, a co najwazniejsze - mieszanka nie zapychala smoczka, jak to robily konkurencyjne mieszanki.Co do HA - wydaje mi sie, ze widzialam takie mleko milupy.I moim zdaniem naprawde warto prewencyjnie pokarmic dziecko niedobrym mlekiem (noworodkowi wszystko -jedno - szybko sie przyzwyczaja do paskudnego smaku), niz potem walczyc z alergia i atopowym zapaleniem skory (a walka przypomina walke z wiatrakami). Jak powiedzialam - moze przesadzam, ale doswiadczenie mnie wiele nauczylo.YennaM, matka 11-miesiecznego alergika z AZS (AZS od 8 miesiaca zycia - wiec nie od razu)
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 19.12.01, 22:47
    Jeju proszę napisz jak Ci się udało "przekonać" małego do Nutramigenu. Mój Franek robi takie miny, wypluwa, krzywi się. Po prostu nie chce tego pić. :(
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 20.12.01, 09:38
    Kasiu, przekonanie malego do nutramigenu zajelo mi jakies.. 2 miesiace.Wczesniej Michal pil te przepyszna milupe, wiec na smierdzacy, gorzki nutramigen nie chcial wcale patrzec.Wiec zaczelam od bebilonu pepti - w koncu tez hydrolizat. Mlody przyzwyczail sie pic inne mleko niz milumil (ale w zdecydowanie mniejszych ilosciach ;) ). Teraz pije max 130 ml (srednio 100-120 ml) na raz. Wczesniej bylo ok. 180 ml gestego milumilu. Ale dobre i to :)Pepti wprowadzalam nastepujaco:pierwszego i drugiego dnia jedna miarke normalnej mieszanki zastepowalam jedna miarka pepti.I tak co drugi dzien zmiejszalam w butelce ilosc normalnej mieszanki na rzecz pepti. Ale kiedy doszlismy do momentu, ze pepti bylo w butkli wiecej od milumilu - mlody sie zbuntowal - wiec zewolnilam troche z tym tempem wprowadzania do trzech-czterech dni.I tym sposobem w koncu mlody pil samo pepti.czyli na 150 ml wody dawalam:1,2 dzien: 4 miarki milumil, 1 miarka pepti,3,4 dzien: 3 miarki milumil, 2 miarki pepti4,5,6 dzien: 2 miarki milumil, 3 miarki pepti (bywalo, ze ustepowalam i dawalam 3 miarki milumilu i 2 pepti)i tak dalej...Potem nadszedl czas na nutramigen.Zrobilismy podobnie.A gdy proporcje pepti w butelce byly mniejsze niz nutramigenu - po prostu zaczelismy mlodemu podawac sam mutramigen.Z tym, ze my... dosladzamy to mleko.Na 150 ml wody i 5 miarek mleka na poczatku dawalismy 1,5 lyzeczki cukru, teraz juz 1 lyzeczke.Wiem, ze sa mamy, ktore dodaja tez odrobine kawy zbozowej, ale Michal takiej mieszanki nie chce pic.Mozna dodac tez odrobine wanilli do butelki (czy cukru waniliowego) - pediatra nam mowil, ze niektorzy tak robia, bo wanilia zabija ten nieciekawy posmak.Kasiu, dziecko moze sie buntowac, moze nie chciec pic mleka. Moze zabrzmi okrutnie, ale warto przewalczyc te zmiane. I nie ustepowac.Mojemu Michalowi naprawde ZNACZACO poprawila sie skora na policzkach po tej zmianie.Niestety, krostki na raczkach i nozkach pozostaly, ale pewnie na wiosne znikna. Byc moze sa po prostu wynikiem przegrzewania mlodego.Wprawdzie spimy w temp. ok. 19-20 st. C., ale na spacerek Michala ubieramy cieplo.Jesli juz probujesz podawac nutramigen - moze warto w trakim razie przejsc na te mieszanke od razu (z pominieciem fazy pepti) :)PozdrawiamYM
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 20.12.01, 23:25
    Strasznie Ci dziekuję za ten post, ja po prostu chcę troszkę dokarmiać małego, dawać mu raz dziennie Nutramigen. Na razie jeszcze próbuję się "szprycować" różnymi mlekopędnymi herbatkami żeby mieć więcej mleka, ale czasem mam jednak wrażenie, że Franek jest głodny. Lekarka przepisała nam własnie Nutramigen, przygotowaliśmy porcję i podaliśmy, ale niestey zakończyło się to porażką. Tak myślę, że może sciągnę mleka troszkę i dodam ten Nutramigen, nie? Jak myślisz?Katarzyna mama Franka (3,5 miesiąca)
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 21.12.01, 09:07
    Bardzo dobry pomysl.Smak mleczka nie bedzie takim szokiem dla malucha, zwlaszcza, ze on ma... chyba ze dwa-trzy miesiace, prawda? :)YM
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 18.12.01, 20:05
    Czesc,Ja karmie Natalke milupa od poczatku ( naszczescie nie jest alergikiem wiec dostaje milumil), chwale sobie to mleczko, zeczywiscie jest slodkie ale nie tak geste jak pisze Petra chyba ze te polskie rozni sie od naszego. Nie mialam zadnego problemu z kolkammi czy zaparciami ( Nati ma teraz 4 mc.), poza tym tu w niemczech milupa jest chyba jedna z najpopularniejszych mieszanek tak przynajmniej twierdzi moja pani doktor.Co do mieszanki typu HA to na poczatku tez kupilam (zapobiegawczo na wypadek gdyby mala byla alergiczna) byla to mieszanka Aptamil HA ale szybko odstawilam ze wzgledu na wstretny zapach i jeszcze gorszy smak. Niewiem czy w Polsce jest dostepna mieszanka Milupy- Aptamil jest ona lepsza tym od milumil ze jest latwiej przyswajalna,i podobno nie powoduje zaparc. Ale co dziecko to inne potrzeby dlatego musisz sama wyprobowac co jest najlepsze dla twojego dzieciatka.pozdrawiam Asia mama Natalie
  • 17.07.17, 18:08
    Ja rowniez karmie swoja od poczatku Milupa Pre...miala straszne kolki wiec lekarz polecil Aptamil Comfort..ale bylo jesczze gorzej!mozliwe ze mala przyzwyczaila sie juz do Milupy a tamte bylo delikatniejsze dla zoladka ale zarazem mniej tresciwe.Wiecccx powrocilam do Milupy.Niestety problem kolek mamy do dzis! Brak mi pomyslow i sil.Zaznaczam ze od pocz dawalam kripelki Espumisan badz Sab Simplex.Bez nich nie wiem co to wogole by sie dzialo.Konczymy 3miesiace a ja nadal caly dzien mecze sie z corka Nie mozemt sie spokojnie pobawic bo ciagle walczymy z bolem.Zastanawiam sie tez kiedy powinnam przejsc na 1ynke???????
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 18.12.01, 20:19
    Tak jak pisałam wczesniej jak Kuba skończył 6 m-cy i odrzucił pierś karmiliśmy go właśnie Milupą i było wszystko OK. Myślę, że jest to jedna z lepszych mieszanek na naszym rynku, zreszta polecona nam przez naszą lekarkę.PozdrawiamAga :hello:
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 19.12.01, 14:34
    Ja swojemu synkowi podaję milumil 3 bo skończył już 13 miesięcy i powiem szczerze, że jak wcześniej jadł Nan lub Bebiko to z butelki znikało niewiele, a teraz potrafi wypić całą butlę bo to mleczko jest naprawdę smaczne. Dodam tylko że oprócz tego to jednak nie odstępuje od cycusia i jego traktuje jako głównego dostarczyciela mleczka.Pozdrawiam Aga mama Cezarka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.