• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

aspirator FRIDA - do nosa, czy jest skuteczna?

• 24.11.06, 17:25
    Proszę napiszcie, poradźcie czy dla 5-miesiecznego brzdąca będzie
    skuteczny............Dzięki.
    Edytor zaawansowany
    • 24.11.06, 18:53
      ja uzywam od 2 miesiaca i obie jestesmy bardzo zadowolone. Nie nalezy jednak
      przesadzac i uzywac zbbyt dlugo, bo podraznie sluzowke...
    • 24.11.06, 19:17
      Ja wole "Katarek", to takie samo urzadzenie jak Frida, tylko ze to nie mama
      ssa, ale podlacza sie go do odkurzacza - moim zdaniem lepiej i szybciej ssie i
      czysci nos, jest latwiejszy w uzyciu i zdecydowanie bardziej higieniczny.
    • 24.11.06, 21:22
      Bardzo skuteczny! Dla nas rewelacja
    • 24.11.06, 21:52
      rewelacja, uzywamy od urodzenia. Nie wyobrażam soebie czego innego - gruszka
      została wyrzucona.
    • 24.11.06, 22:25
      Ja też polecam Katarek, moment i nosek oczyszczony, gruszka została wyrzucona.
      A urządzenie jest tak skonstruowane, że pomimo podłączenia do odkurzacza jest
      tylko delikatne ssanie.
      Ja kupiłam na allegro, a więcej info tutaj:
      www.katarek.pl/
      • 24.11.06, 23:06
        Polecam Sopelek - to polska Frida - tańsza i wg mnie bardziej poręczna w
        praktycznym opakowaniu.
        Katarek nie dość, że drogi, to nie ma możliwości kontroli nad siłą ssania, no i
        jak dla mnie - za dużo zachodu. Nie mówiąc o hałasie! Poza tym zdecydowanie wolę
        coś do czego nie trzeba prądu.
    • 25.11.06, 09:55
      Frida frida i jeszcze raz frida... zaprojektowana przez szwedow ktorzy na
      punkcie dzieci nmaja chopla... baby bjorn jest szwedzka rowniez.. ja mam fride
      od pierwszych dni zycia dziecka i nigdy mnie nie zawiodla. uzywam jej codiennie
      i nie powoduje u mojego synka przesuszenia sluzowki (slowem, jakim cudem
      oczyszczanie nosa moze wysuszac sluzowke???)... co do wspomnianego katarka..
      gratuluje producentowi ze urzadzenie do pielegnacji noworodka podlacza sie do
      czegos co odkurza syf domowy..smile mnie na sama mysl juz ciarki przechodza...
      moze niedlugo pieluche bedzie sie podlaczalo pod ubikacje................
      --
      Moje Maleństwosmile
      Mamy juz...
      FORUM Pierwsze Dziecko ZAPRASZA!
      • 25.11.06, 10:46
        kiniamum napisała:

> gratuluje producentowi ze urzadzenie do pielegnacji noworodka podlacza sie do
        > czegos co odkurza syf domowy..smile

Mam wrażenie, że nie wiesz na jakich zasadach działa odkurzacz. On nie wdmuchuje
        domowego syfu dziecku do nosa, lecz wyciąga z niego gluty. Dziecko nie ma
        bezpośredniego kontaktu z odkurzaczem tylko z czystym urządzeniem. Chyba o wiele
        mniej higieniczny wydaje się np. bezpośredni kontakt dziecka z podłogą, niż z
        "katarkiem".
        --
        <><><><><><><><>
        <> Dla leniwych wink <>
        <><><><><><><><>
        • 25.11.06, 16:17
          Ano wlasnie... Wegatka dobrze mowi...
          1/ Odkurzacz sluzy do wciagania, a nie wdmuchiwania czegokolwiek do nosa, wiec
          trudno zrozumiec dlaczego mialoby to byc niehigieniczne
          2/ Zdecydowanie niehigieniczne jest natomiast wciaganie do pluc tego, co
          dziecko ma w nosie, a tak sie dzieje, gdy uzywamy Fridy, pomimo filtrow

Poza wszystkim nie rozumiem zupelnie oburzenia na urzadzenie, ktorego sie nie
          stosowalo. Mi "Katarek" polecil lekarz i jestem z niego b. zadowolona, ale
          jesli ktos woli uzywac aspiratorow niemechanicznych, to jego decyzja.
          • 25.11.06, 21:50
            napisze tak, od tygodnia walcze z katarem u mlodego
            nawilzam, wycigam (gruszka) non stop i zero efektu wciaz slychac jak mu gdzies
            tam full glutow zalega - oddychac biedak nie moze

polecialam i kupilam w koncu ta Fride dokladnie 4 godziny temu smile po
            przeczytaniu tego watku i bije sie w piers ze wczesniej tego nie zrobilam

wreszcie po tygodniu moj syn ma porzadnie wyczyszczony nos i moze przez niego
            oddychac nie na dlugo bo o kilkunastu minutach znow zbiera sie wydzielina ale
            roznica jest kolosalna wreszcie widze swiatełko w tunelu ze wyjdziemy z tego
            kataru

TAK WIEC POLECAM !!!
            • 25.11.06, 21:54
              Ja równiez polecam!
              --
              Magda & Bartosz,Miłosz,Marysia (ur 04.02.2005)
    • 28.11.06, 15:39
      Ja również używam Fridy, jednak mój jaś już nie daje sobie tak łatwo wsadzić do
      noska tego "niebieskiego długopisu bez wkładu" Dobrze przed odciągnięcem
      "glutków" wpuścicć maluszkowi wodę morską w areozolu, by łatwiej wyssać i
      oczyścić nosek.
      A Katarek też podobno jest dobry, ale jakpomyślę, że za każdym razem będę
      musiała z szafy wyciągać odkurzaczysko, to mi się odechciewa kupna tego urządzenia.
      • 28.11.06, 19:44
        ja uzywam baby-vac,tez sie podlacza do odkurzacza.rewelacja!dzisiaj przyszlo mi
        poczta bo kupilam na ebay(mieszkam w angli).wreszcie odblokowany nosek u
        malego,nawet potem sie maly przespal 2 godziny,czego nie zrobil od dobrych
        kilku dni przez ten zatkany nos.jak do tej pory to moj najlepszy zakup dla
        dziecka
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.