• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Lubi spać w foteliku , czy to zdrowo?

• 14.01.07, 22:28
    Nasz synek (4,5 miesiąca), duzo siędzi w foteliku samochodowym(0-13kg)czasem
    także w nim sypia, zastanawiam się czy taka pozycja , półsiedząca jakos mu
    nie zaszkodzi na kręgosłup i biderka? Czy wy tez sadzacie w ciagu dnia
    dzidzie do fotelików?( i np. w kuchni gotujemy obiad)??? Co myślicie?szkodzi,
    czy nie?
    Edytor zaawansowany
    • 14.01.07, 22:36
      Nie! Podobno dziecko nie powinno przbywać w nosidle dłużej niż dwie godziny
      dziennie, a mu tam dobrze bo ciasnosmile
      --
      To, że zasłonisz oczy nie znaczy, że cię nie widać - filozofia
      małomiasteczkowasmile
      • 14.01.07, 22:53
        nie wiem i wolalam nie sprawdzac czy szkodzi.Fotelik byl tylko w samochodzie a w
        domu lezaczek do obserwacji otoczenia.Spanie tylko w lozeczku.
        --
        Nasze Szczęście Mateusz Aleksander, ur 30.01.2005, godz.14.00
        Matus ma...
    • 14.01.07, 22:58
      Mój najmłodszy praktycznie do 6 miesiąca życia spał tylko w chuście albo w
      leżaczku. Leżaczek jest wyprofilowany podobnie do fotelika dla najmłodszych
      [przynajmniej ten mój]. Łóżeczko służyło za przewijak.
      --
      Partner Leń i Egoista
      • 15.01.07, 09:49
        Synek ma 3 miesiace i od tygodni śpi w foteliku, czasem nawet 2 godzinki. Mąż
        wkręcił haki i zawiesił fotelik na grubych linach, to super sposób, gdy maluch
        nie chce spać a trzeba ugotować obiad. Też mam wątpliwości, ale moje dziecko
        zawsze musi spać w pozycji gdzie pokarm ma pod górkę, bo ma refluks, ale ja
        wkładam go tam sporadycznie, za to mąż niestety nie....
        • 15.01.07, 10:00
          Mój starszy syn bawił się w foteliku(o włożeniu do leżaczka nie było mowy). Zresztą taką pozycję zalecała rehabilitantka(teraz fizykoterapeuci twierdza inaczej). Syn ma 6 lat i jest zdrowy, postawa prawidłowa. Córka też czasem podsypia w foteliku w ciągu dnia(czego nie zrobi, ani w kojcu, ani w łóżeczku). Po prostu wszystko trzeba robić z umiarem. Serdecznie pozdrawiam
          • 15.01.07, 10:16
            Moja corka niestety nie potrafi jeszcze sama siedziec,wiec fotelik jest
            wybawieniem.Moge go zamontowac do wozka i isc na spacer,a mala nie muzsi lezec
            jak placek(poza tym zawsze wtedy ryczala!). W domu tez korzystam z
            fotelika..ale ostatnio zastanawialam sie czy to wlasnie fotelik nie jest moze
            przyczyna tego ze corka zrobila sie leniwa..nie siedzi sama(kilka sekund:/),nie
            pelza..
    • 15.01.07, 10:22
      Moj synek skończył 3 miesiące i w ciągu dnia sadzam go (kładę?) w foteliku.
      Bardzo to lubi. Zasypia w nim ,a jak go przekładam do łóżeczka to od razu się
      budzi.Nauczył się , że w dzień śpi w foteliku a w nocy w łóżeczku - zasypia w
      nim bez problemu - ale tylko wieczorem.Też mam obawy ale w sumie czy leżaczki
      też są takie dobre?
    • 15.01.07, 10:23
      Nie dalej jak miesiac temu czytalam na onecie w wiadomosciach,ze foteliki
      samochodowe sa zle wyprofilowane i sprzyjaja bezdechowi u niemowlat.Teraz
      pracuja nad innym ksztaltem fotelikow,a poki co zalecaja stosowac je tylko
      podczas jazdy samochodem.Postaram sie jeszcze znalezc ten artykul,ale nie obiecuje.
    • 15.01.07, 11:06
      Nasz spi w foteliku 2xdziennie po 30 min + spedza w nim ok 20 min podczas gdy
      jemy sniadanie. Poza tym duzo lezy na plecach i brzuszku, wiec zakladam ze to
      1,5 godz mu nie zaszkodzi. Bez watpienia Maluch nie powinien spedzac w foteliku
      zbyt duzo czasu, szczegolnie "jednym ciegiem".
      • 15.01.07, 11:28
        wkłądam małego do leżaczka fisherprica prawie od urodzenia lubi to nawet bo
        może obserwować co się w domu dzieje, fotelik mam bobiway z implasta i uważam
        że jest trochę źle wyprofilowany - za głeboki przez co dziecko jest zmuszone
        bardziej siedziec, ostatnio bylismy u ortopedy który jest przeciwny wszelkim
        takim udogodnieniom- zabronil stosowac jako ze ograniczają rozwój dziecka
        --
        Fotki Boryska
        Borysek rośniesmile
    • 15.01.07, 15:26
      Znajoma rehabilitantka "zabroniła" nam (poza tym oczywiście do czego powinny
      służyć) korzystania z fotelików samochodowych, odradzała również leżaczki, do
      czasu aż dziecko zacznie siadać, grozi wadą postawy.
      • 15.01.07, 15:47
        No nie mogę!
        Za to nasz rehabilitantka ( Z centrum Zdrowia dziecka, podobno świetna), bardzo
        poleca smile
        No i co robić??????
    • 15.01.07, 16:09
      teraz taki etrendy żeby nawet na spacery nie do wózka tylko w takim foteliku wozić
      ja bym sie tym zbytnio nie przejmowała,
      jak będzies zna sczepieniu to pediatre zapytaj
      --
      Skarby Malucha, zabawki iubranka dla dzieci do lat trzech
    • 15.01.07, 21:13
      No właśnie, a jak to wszystko ma się do wózków, które zamiast gondoli mają
      foteliki???
      • 15.01.07, 22:10
        Wózki, które mają foteliki zmaiast gondoli, to nie są wózki na długie spacery,
        tylko na krótkie wyjścia, keidy jedziesz gdzieś samochodem, a potem musisz ocś
        z dzieckiem załatwić - odpinasz fotelik i wkladasz do auta, a stelaż składasz i
        do bagaznika.
        Masz mniej klamotów po prostu - ale to są te same ograniczenia w przypadku
        fotelika z kółkami jak fotelika luzem. Nie za długo.

--
        Jestem Płocką Mamą i Kwietniową Mamą 2005
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.