Dodaj do ulubionych

Gdzie kupujecie mięso i warzywa dla swoich dzieci?

07.02.07, 20:00
Obserwuj wątek
      • agnieszkaaa6 Re: Gdzie kupujecie mięso i warzywa dla swoich dz 08.02.07, 07:24
        Pytam, bo część mam kupuje u rolników lub w sklepach ze zdrową żywnością. Ale ja dochodzę do wniosku, że skoro przez całą ciążę i teraz karmiąć piersią jadłam mięso ze zwykłego mięsnego i warzywa ze zwykłego warzywniaka to dlaczego teraz miałabym szaleć z zakupami w miejscach gdzie podobno sprzedaje się żywność bez chemii. Jaką mam gwaranbcję, że tam rzeczywiście takową żywność sprzedają? Jaką mam gwarancję, że jedzenie w słoiczkach dla niemolaków jest rzeczywiście z ekologicznych gospodarstw i nie dodają do niego żadnych konserwantów, skoro taki słoiczek ma dwuletni okres ważności? Ponadto podejrzewam, że produkując żywność na tak ogromną skalę jak Gerber czy Hipp lub BoboVita nikt w tych zakładach nie ogląda każdej marchewki osobno czy nie jest nadgnita lub robaczywa. Myją to wszystko hurtem i przetwarzają. Jaką możliwość skontolowania tej żywności ma nasze Państwo, które nie ma pieniędzy na ochronę zdrowia dla obywateli?
        Dlatego chyba podobnie jak ty będę kupowała produkty w zwyczajnych sklepach.
          • marcelkowamama Re: Gdzie kupujecie mięso i warzywa dla swoich dz 08.02.07, 09:11
            mnie tylko martwi mieso,warzywa podstawowe mam z dzialki, no ale ten drob to
            masakra. Kosci czarne, niewiadomo czzemu, no i te hormony wzrostowe. W szesc
            tygodni kurczak dorosly,to musi dac znaC O SOBIE W ORGANIZMIE DZIECKA.
            dZIEWCZYNKOM POWIEKSZAJA SIE SUTKI a nawet wyrasta owlosienie a chlopcy maja
            cellulit. Mam zamiar poszukac miesa z ekologicznych gospodarstw ale fakt jaką
            mam pewnosc ze to bedzie takie naprawde. Kto wie o takich sklepach we Wroclawiu?
    • sloneczko282 Re: Gdzie kupujecie mięso i warzywa dla swoich dz 08.02.07, 12:34
      A ja myślę że jedzenie ze słoiczka musi być pod stałą kontrolą. Myślicie że
      takie firmy jak Gerber itp mogą pozwolić sobie na nie sprawdzanie owoców i
      warzyw? Jedna wpadka i bankructwo firmy gotowe. Znajoma ma sad owocowy i wiem
      że u niej firma Gerber robiła pomiary czy owoce (akurat to były jabłka)
      spełniają ich kryteria. Pozdrawiam
      • lisabette Re: Gdzie kupujecie mięso i warzywa dla swoich dz 08.02.07, 21:10
        Ja póki co też ufam słoiczkom. Zastanawiam się nad upieczeniem mięsa, ale też o
        tym drobiu się naczytałam (hormony), wołowina odpada, schab niby może być,
        polecany jest królik, tylko gdzie go upolować ? wink
        Do roczku pociągnę na słoiczkach, a potem będę kombinować.
        --
        Pozdrawiam smile
    • mandziola Re: Gdzie kupujecie mięso i warzywa dla swoich dz 08.02.07, 22:19
      Tia, na pewno słoiczki nie są zabójcze, ale i domowe jedzenie tez nie. Mnie
      tylko zastanawia jedno - jak słoiczki z miesem moga miec przydatnośc iles tam
      lat??? Rozumiem warzywka, ale mięso?? Pasteryzowanie - zaraz, któras odpowie -
      mozna pasteryzować, ale mięso nawet pasteryzowane po min. roku powinno sie
      zjesc.. a słoicfzki maja dłuższe daty.Ja do 8 m-ca karmiłam małego słoiczkami.
      Potem zaczęłam gotowac sama - bo doszłam do wniosku jak któras poprzedniczka,
      że i tak kiedys sie zetknie ze zwykłym jedzeniem.
      --
      Mechaniczna pomarańczawink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka