do ilu miesięcy dziecko w pierwszym foteliku? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
    • Wiesz wszystko zalezy od tego ajki kupisz ten pierwszy fotelik i ajk dziecko
      będzie rosło. My mięliśmy od 0 do 13 kg i córcia jeździła w nim ponad 10
      miesięcy. Koleżanka kupiła o takim samym zakresie wagowym ale zupełnie innej
      konstrukcji i fakt synek szybciej tez róśł i przybierał na wadze i pojździł w
      nim zaledwie 3 czy 4 miesiace.
    • Jesli chodzi o fotelik nosidelko to jest ono do 13 kg i niby do pierwszego
      roku,lecz nie kazde dziecko sie w nim miesci bo moze byc juz za duze,wtedy
      trzeba kupic wiekszy.Sa tez takie od 0-18.Nie wiem wiec ktory masz.
    • zależy od fotelika ,ale generalnie zasada jest taka,że głowa dziecka nie może
      wystawać poza oparcie fotelika (nogi mogą) no i ogólnie ma wygladać ,że dziecko
      czuje się w nim komfortowo a nie ,że jest scisniete jak sardynka w puszce smile)))
    • dopóki waga dziecka nie przekracza tej podanej na foteliku i co ważniejsze
      DOPÓKI DZIEKCU NIE WYSTAJE GŁOWA
      --
      KUBA UR. 22 MARCA 2005r. godz 9:10

DOM (rzeczownik): Miejsce, gdzie mieszka Twoje JEDZENIE (i Ty też
      oczywiście)/słownik Kubusia Puchatka
    • pytałam pod katem dziecka siostry. Ja mam córeczke, ktora skończyła 2 lata i
      juz nie mieści sie w ten 9 - 18 kg. siostrzenica ma 7 -miesięcznego brzdaca o
      wadze 9 kg i twierdzi, że w maxi cosi bedzie wozic do 13 kg. My musielismy
      zmienić jak mała miała skończone 8 miesięcy, bo byl jej po prostu za ciasny.
      Byłam więc ciekawa jak to wyglada u innych dzieciaczków.
      • felicyta13 napisała:
        siostrzenica ma 7 -miesięcznego brzdaca o
        > wadze 9 kg i twierdzi, że w maxi cosi bedzie wozic do 13 kg.

Hehe, dobresmile Juz sobie wyobrazam mojego 13-kilowego 3 latka w maxi cosi.
        Jakby mu obciac glowe i troche konczyn, to nawet by niezle spasowalsmile)))
        Mojemu glowa dorosla do krawedzi jak mial 9 miesiecy, wtedy przesiadl sie na
        wiekszy model. Waga dziecka nie moze przekraczac tej podanej na foteliku, ale
        jeszcze wazniejszy jest wzrost dziecka. Jezeli glowa wystaje poza oparcie, to
        fotelik nie spelnia swojego zadania: nie jest bezpieczny do przewozu dziecka!
    • albo wagowo (heheeheh ciekawy przypadek by byl) albo wzrostowo
      poki dziecku nie wystaje glowa nad fotelik albo nie ma podkurczonych nog w
      foteliku to mozna go wozic
      --
      Zaczynam się tam gdzie inni się kończą....
      • Generalna zasada - dopóki mieści sie w dopuszczalnej wadze i nie wystaje mu
        głowa. A tak naprawde zalezy to od konstrukcji danego fotelika bo firmy bardzo
        sie różnią. Np. córka koleżanki wyrosła z Maxi Cosi zanim osiągnęła 9 kg czyli
        minimalny próg następnego fotelika - po prostu zaczeła jej wystawać głowa. Mój
        syn ma 12 m-cy, waży 9,300, ma 80 cm i w foteliku Cam (on ma konstrukcję
        bardziej siedzącą niż leżącą) ma spory zapas nad głową, chociaż nogi mu
        oczywiście wystają.
        --
        A oto Mareczek

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.