• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

ile godzin snu nocnego bez jedzenia? Dodaj do ulubionych

• 12.07.07, 10:23
    Moja mala zaczyna 9.miesiac. Chodzi spac miedzy 20 a 21, spi do 5 rano, cycek
    i spi dalej do 8 rano. Zazwyczaj tak to wyglada. Chcialabym odzwyczaic ja od
    jedzenia nad ranem. Tylko tak sie zastanawiam: czy dziecko moze przespac
    prawie 12 godzin bez jedzenia? Czy na pewno nie bedzie glodne? Pierwszy sen ma
    bardzo dlugo, praktycznie 8 godzin. Jesli zaczne ja odzwyczajac od karmienia o
    5 rano to czy zacznie mi wczesniej wstawac? Dodam, ze juz od kilku miesiecy
    tyle spi w nocy (oczywisice wczesniej czesciej sie budzila), wiec widze , ze
    potrzebuje tych prawie 11-12 godzin snu nocnego. Ile wasze maluchy spia jednym
    ciagiem? Jakie sa wasze doswiadczenia?
    Zaawansowany formularz
    • 12.07.07, 10:40
      corka od 4 miesiaca przesypia cala noc, napoczatku spala od 20 do 9 rano, teraz
      ma 8msc i juz od dawna spi od ok 21 do 7 rano

nie wiem czy jest glodna ale budzic jej nie bede na jedzenie w nocy jak spi to
      niech spi
      --
      Moja kochana Amelusia
    • 12.07.07, 10:43
      Ja tylko mogę powiedzieć że szczerze zazdroszczę i spłakałabym się ze szczęścia
      jak by mi się pierwszy raz budził o 5-tej. Chylę czoła i pozdrawiam.

--
      Gdyby kobiety były generałami nie byłoby wojen. Nikt kto rodził nie wysłałby
      niczyjego syna na śmierć.
    • 12.07.07, 10:45
      Kacper (9msc) śpi od 20 do 7, czyli około 11 godzin. O 19 dostaje kaszkę i budzi
      się mniej więcej po 12 godzinach. Jak czasami zaśnie o 22, to też się budzi o 7.
      Czyli dziecko po prostu się budzi jak jest głodne - w tym wieku potrafi już
      swoje wyegzekwować wink
      --
      <a href="http://wrobelek.lina.pl/?id=7135"> Polizać można wszystko /a>
      • 12.07.07, 11:08
        synek (12 miesięcy), chodzi spać miedzy 20 a 21, budzi się po dwóch godz, ssie
        pierś i spi do 5 rano, od piątej potrafi się budzić co 15 minut a wstaje o
        7,30.
        Mysle że musze go odstawić od piersi żeby lepiej przesypiał noc, dodam jeszcze
        że na kolacje je kaszkę, więc myslę że głodny nie jest.
        • 12.07.07, 11:18
          od razu wyeliminuj jedzonko dwie godziny po kolacji, dostaje kaszke i potem
          budzi sie za dwie godziny, no pomysl napewno nie z glodu, podaj mu wode lub
          herbatke, przestanie sie budzic choc wtedy
          przeciez to duze dziecko i nie musi jesc dwie godziny po kaszce
          --
          Moja kochana Amelusia
          • 12.07.07, 11:42
            spróbuję dziś z herbatka, może da się oszukać smile
            • 12.07.07, 11:43
              musi, probuj do skutku, dwa, trzy dni moze bedzie ciezko a za czwartym sie uda
              --
              Moja kochana Amelusia
    • 12.07.07, 11:28
      Spokojnie może przespać 12 godzin , a nawet więcej - i z głodu nie umrze. Moja
      ma 8 miesięcy, już pół roku przesypia całe noce. Początkowo jadła zaraz po
      obudzeniu, ok. 6 (śpi od 20), a teraz od mniej więcej miesiąca nadal budzi się o
      świcie, ale bawi się sama do 8 - 8.30 i dopiero wtedy jest głodna. Albo budzi
      się o 6, pół godzinki sobie porozrabia (zabieram ją wtedy do łóżka) i potem
      dalej śpi.
      • 16.07.07, 17:37

--
        wiola19714 jak ja wam zazdroszcze tyle spania moj maluszek ma 8 miesiecy chodzi
        spac kolo 22- 22.30 budzi sie na cycusia okolo 1 potem 4 i wreszcie o 6 i 8.Nie
        moge go oszukac woda w nocy bo nie ssie butelki w ciagu dnia poje go lyzeczka
        bo inaczej nie chce.Kiedy ja sie wyspie tyle co wy>pozdrawiam
    • 12.07.07, 12:49
      Drogie Mamy, ja mam SYnusia niespełna 2-tygodniowego i jak po kąpieli dostanie
      cyca, naje się i zasypia (ok. 21) to budzi się dopiero ok. 4-5 rano. I troche
      mnie to niepokoi, czy to normalne u tak maleńkiego dziecka?? Bo z tego co
      czytam, Wasze maluchy są dużo strasze, a taki noworodek, to chyba powinien jeść
      w nocy, ale nie wiem czy go budzić czy nie?? Tym bardziej że w ciągu dnia je
      normalnie co 2-3 godzinki. Co radzicie??
      --
      Pozdrawiam,

komona
      • 12.07.07, 12:52
        nic

jezeli dobrze przybiera na wadze to nic nie trzeba robic, no moze tylko sie
        cieszyc ze spokojnych nocy
        --
        Moja kochana Amelusia
      • 12.07.07, 12:59
        Jeżeli jest tylko na cycu, to OK. Dzieci karmione sztucznie podobno trzeba
        budzić - ale ja szybko dałam sobie z tym spokój. Moją ciężko było dobudzić,
        wcale nie była z tego zadowolona i wyrwana ze snu w środku nocy nie miała ochoty
        na jedzenie.
        • 12.07.07, 13:04
          cooo
          a co to znowu za teoria, im dluzej siedze na tym forum tym bardziej diwaczne
          opinie tu czytuje
          absolutnie nie trzeba budzic dziecka karmionego sztucznie na jedzenie, kto ci
          tak powiedzial, tym bardziej jak dziecko donrze przybiera, bo jak nie to jzu
          inna bajka
          --
          Moja kochana Amelusia
          • 12.07.07, 13:21
            Tak mi powiedzieli w szpitalu przy wypisie. Że noworodek może "przespać" głód -
            może się po prostu nie obudzić, kiedy jest głodny. No i właśnie teoria okazała
            się do d... w przypadku mojego dziecka. Robiłam tak przez dwa tygodnie, a potem
            się zbuntowałam.
            • 12.07.07, 13:26
              i jeszcze, że to dotyczy tylko dzieci na mleku modyfikowanym. Nie wiem, jaka to
              różnica - w końcu głodne dziecko to głodne dziecko, wszystko jedno czym karmione.
              • 12.07.07, 15:19
                no wlasnie nie, dzieci karmione modyfikowanym o wiele rzadziej budza sie w nocy
                i rzadziej jedza, ja tego nie wymyslilam
                dzieci karmione piersia maja prawo jesc co 2 godziny i budzic sie w nocy 4
                razy, oczywiscie do pewnego wieku, dzieci karmione sztucznie nie, choc moga
                oczywiscie budzic sie w nocy to logiczne
                --
                Moja kochana Amelusia
                • 12.07.07, 15:26
                  Chodziło mi o to, że przy karmieniu butelką lekarz zalecił mi regularne budzenie
                  co cztery godziny, a gdybym karmiła piersią - to na żądanie, bez żadnych
                  rygorów. No i to budzenie okazało się bzdurą - karmiłam butelką właśnie na
                  żądanie i córka pięknie sobie sama wyregulowała pory posiłków.
          • 16.07.07, 15:40
            u nas w okresie noworodkowym a nawet trochę po pediatra kazała nie robić
            przerw między karmieniami dłuższych niż co 3 godz w dzień, a w nocy 1 przerwa 4
            godz. Dodam, że karmiłam pierś+mleko sztuczne (było mało pokarmu), synek
            urodzony w 37tyg przez cięcie, miał żółtaczkę przez pierwsze 2-3tyg (dzieci z
            żółtaczką są bardziej senne i mogą słabiej ssać i rzadziej się budzić bo nadmiar
            bilirubiny ma działanie na układ nerwowy dziecka). Potem nie miał żółtaczki ale
            budziłam w nocy co 3-4godz i jadł chętnie i dalej słodko zasypiał.
    • 12.07.07, 14:10
      czytam i oczom nie wierzę, dzieci budzące się raz w nocy albo wcale -
      marzenie smile Moja 8,5 m-ca budzi się co 2 godziny, załamka... Nie wiem co robić,
      bo nie wiem dlaczego się budzi. Daję jej więc cyca, zje i dalej śpi. Ale marzę
      by jakoś to zmienić, tylko nie wiem jak.
      • 12.07.07, 15:20
        podawac wode lub herbatke, a nie cyca, przynajmniej nie na kazdym posiedzeniu
        --
        Moja kochana Amelusia
      • 12.07.07, 19:55
        moja Mala budzila sie tak samo, moj lekarz powiedzial, ze moze byc glodna i
        faktycznie mialam za malo pokarmu, teraz budzi sie raz dostaje butle i spi
        dalej, chociaz tez bede chciala wyeliminowac to jedzenie w nocy
      • 16.07.07, 11:34
        Witaj! Moj Smok skonczyl 9 miesiecy i do tej pory budzi sie w nocy 4 razy. Tak
        juz chyba jest, ze niektorzy maja po prostu TRUDNE dzieciaczki. Mysle, ze skoro
        nasze maluchy wciaz budza sie "na mleczko", to znaczy, ze tego naprawde tego
        potrzebuja. To jest tylko krotka chwila, potem wspomina sie ja z
        rozrzewnieniem. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci!
    • 12.07.07, 15:26
      Mój syn ma 7 miesięcy i tydzień.
      Wydaje mi się że śpi bardzo dużo. Np wczoraj poszedł spa o 19.40 a dziś obudził
      się o 8.20 dostał 180 ml mleka i spał do 10.40. Od zawsze dużo spał. Praktycznie
      przesypiał całą noc już miesiąc od urodzenia. Wydaje mi się że dlatego mój syn
      je więcej w dzień niż inne dzieci bo dłużej śpi i lekarka mi powiedziała że to
      może być bardzo prawdopodobne.
      Zazwyczaj śpi od 12 do 14 godzin jednym ciągiem, bez jakiegokolwiek karmienia.
      • 12.07.07, 20:07
        och jej, gdyby tak moja Tola przespala chociaz 10 godzin ciurkiem smile
    • 12.07.07, 21:32
      moja odkąd skończyła miesiąc przesypia całą noc, lekarze kazali wybudzać do
      karmienia, ale się nie dało tongue_out
      • 12.07.07, 21:37
        jak glupia wybudzalam dziecko co 3 godziny, koszmar i dla mnie i dla niej,
        ciagly placz
        teraz wiem ze jak dziecko spi to niech spi, oczywiscie w pewnych granicach
        --
        Moja kochana Amelusia
    • 12.07.07, 21:43
      Moja córka od czwartego miesiąca śpi w nocy 12 godzin bez jedzenia i budzi się
      uśmiechnięta.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.