moja córcia nie przekręca się na boki Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja córcia ma 4 mieś i 2 tyg i rzadko kiedy przekręca się na boki i martwię
    się dlaczego jeszcze nie przekręca się z brzuszka na plecki .Napiszcie kiedy
    wasze pociechy zaczęły to robić.I czy powinnam się niepokoić.
    • Moja ma 4 m-ce i tydzień i się wcale nie przekręca. Nic na siłe, samo przyjdzie smile
      --
      mój suwaczek
    • Ja mam bliźniaczki i każda przekręcała się inaczej na plecki - ta mniejsza i bardziej ruchliwa jak miała 4,5 miesiąca, a ta cięższa dopiero miesiąc później. Jak czasami przekręca się na boczki to myślę, że nie powinnaś się martwić.
      • to zalezy od dziecka.tr bardziej ruchliwe robia wszustko
        szybciej.Moj synek ma 8ipol miesiaca i dopiero zaczyna
        raczkowac ,choc dzieci w jego wieku juz dobrze raczkuja od miesiaca.
        Za to umie juz pokazac czesci ciala i wiele innych rzeczy . Jest
        bardzo spokojny.
        Moze Twoja corcia do takich dzieci nalezy...
    • Moja Emilka jest w podobnym wieku (chyba tydzien starsza) i do tej
      pory udało jej się przekręcić z brzuszka na plecy trzy razy, z czego
      2 razy bardzo się przestraszyła i skonczyło się na płaczu. Teraz
      kłade jej po bokach coś miękkiego by zamortyzować upadek i
      cierpliwie czekam kiedy przyjdzie jej ochota na kolejne fikołki.
      Myślę że na razie nie ma powodu do niepokoju, trzeba tylko córcię
      kłaść często na brzuszku i zachęcać by sięgała po zabawki.
    • moja cora tez sie nie przekrecala
      przy tym niecierpiala lezec na brzuszku
      zaczela dopiero po cwiczenaich zaleconych przez rechabilitantke
      okazalo sie ze ma zaslabe miesnie brzucha i lewy bark mniej sprawny od prawego
      i po niedlugim czasie zaczela sie przekrecac ba boki i nawet zaczela spac na boczku
      moze to poprostu kwestja czasu w Twoim wypadku
      ja poszlam na konsultacje profilaktycznie i wyszly takie rzeczy
      pozdrawiam
    • niestety nie pamiętam kiedy moja zaczęła się przekręcać na boki ale z pleców na
      brzuch zaczęła gdy miała 5 miesiecy i 5 dni, a z brzucha na plecy miesiac
      pozniej( zdaniem rehabilitantów taka jest kolejnosc przekrecania, najpierw z
      pleców na brzuch a potem z brzucha na plecy, pozdr.
      --
      Nasza Zuzia
    • Mmoże jakieś ćwiczenia powinniśmy robić,na razie turlam się z Julcią.Może coś
      jeszcze robić.

• Jak napisała jedna z dziewczyn jeżeli dziecko obraca się najpierw z brzucha na
        plecy to jest źle. U bardzo małych dzieci może świadczyć to o wzmożonym napięciu
        mięśniowym, niesymetrycznym i niestabilnym podparciu w pozycji na brzuszku. Moja
        córka z plecków na brzuszek obróciła się w dniu w którym skończyła 6 miesięcy.
        Raczkować zaczęła jak miała 8,5 miesiąca. Niedawno skończyła rok i myślę że na
        chodzenie jeszcze z miesiąc poczekamy.
        --
        Zosia

Muleń
      • z tego co wiem, najpierw dziecko powinno przewrocic sie z plecow na brzuch, a
        dopiero potem na odwrot. moj synek przewrocil sie na brzuszek po skonczeniu 6 m-cy.
    • jesli chcesz napisze ci jakie cwiczenie przyspieszy córce opanować tą umiejętnosc daj znac a napisze ci na czym polega.
      • Tak bardzo proszę żebyś podała mi jakiś ćwiczonka dla córci może to jej pomoże
        się przekręcać a na pewno nie zaszkodzi.Z góry dziękuję i pozdrawiam
        • Moje dr.neurolog powiedziała że te ćwiczenia nie są szkodliwe dla dziecka wręcz odwrotnie, mój malutki zaciskał piąstki i dlatego poszłam do niej dzięki temu ćwiczeniu już nie zaciska,spytałam też o inne ćwiczenia i zaproponowała mi min to z przewracaniem z brzuszka na plecki, bo podobno pierwsze niemowle musi sie własnie tak przewracac a nie z plecków na brzuch.mój mały ma 3mies.a cwicze z nim 1-2razy dziennie po 8 powtórzeń cwiczenie to polega na tym:
          1.Połóz dziecko na prostym podłóżu
          2.ułóż dziecko na pleckach
          3.stań przed dzieckiem (na wprost dzieka)(dobrze by było gdybys połozyła dziecko na jakims blacie na to połóż koc, byś nie musiała kucac bo łózko jest nisko)
          4.połóż swoją lewą ręke na na jej lewej nóżce prostując nóżke a swą prawą ręką chwyć jej prową nóżke
          5.prawa nóżka córci ma być zgięta w kolanie twój kciuk ma chwycic ją w miejscu zginania sie nóżki pozostałe twoje palce mają byc na kolanie
          6.twoja prawa ręka ma być zgieta tak aby łokiec dotykal podłoża, ręka ma dotykac nózki córci (twoja ręka prawa która trzyma ją za zgięte kolano powinnaprzylegac do uda zgietej nóżki, trzymaj cały czas lewą ręką lewą wyprostowaną nóżke córci i teraz delikatnie prostuj swoją prawą ręke cały czas ma przylegac do uda zgiętej nózki popychaj córcie tekkow lewą strone, pamiętaj ze ręka ma przylegac wzdł€ż jej uda i pupci dzieci to bardzo lubią jeśli będziesz ją leeko popychac na nóżke i pupcie to tułów i cała reszta powinna sie sama przekręcic, to samo rób w drugą strone z tym że pamiętaj o zmianie nóżki w prawą strone ma byc zgięta lewa nózka
          jak czegos nie rozumiesz to napisz

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.