Dodaj do ulubionych

Kiedy do chodzika?

12.11.03, 10:23
Mam taka watpliwosc: moja coreczka sama wstaje w łózeczku przy szczebelkach
podskakuje, raczkuje i zastanawiam sie czy mogłabym ja juz wsadzic do
chodzika.Pytam poniewaz moja tesciowai szwagierka twierdza ze to jueszcze za
wczesnie.Wiec kiedy??????Ile nmiały wasze pociechy jak zaczełyscie je
wsadzac do chodzika?
Obserwuj wątek
    • patrycjas2 Re: Kiedy do chodzika? 12.11.03, 10:39
      Witaj
      Ja zaczelam wkladac moja Ole do chodzika jak skonczyla pól roku. Nawet
      spodobalo jej sie to, gdyz mogla sie w nim poruszac, na razie tylko do tylu i
      na boki, ale mysle, ze juz niedlugo opanuje sztuke "chodzenia" do przodu
      Pozdrawiam
      Patrycja, mama Oli (25.04.2003)
    • asia_27 Re: Kiedy do chodzika? 12.11.03, 11:04
      Moj synek ma 8 miesięcy i wkładam go do chodzika. Sprawia mu to duzo radości.

...Chociaż miałam obiekcje, ponieważ nasz lekarz pediatra powiedział, że nie
      jest zalecane ze względu na stawy.

pozdrawiamy
    • kangureq Re: Kiedy do chodzika? 12.11.03, 12:37
      kiedys takie chodziki byly bardzo popularne. Obecnie uwazane sa za szkodliwe,
      bo dziecko uczy sie nieprawidłowego chodu, osłabiaja się bioderka i jeszcze
      inne przeciwskazania. Mozna dopiero jak dziecko samo chodzi. szkoda malucha
      Anita
    • osmag Re: Kiedy do chodzika? 12.11.03, 20:09
      Nie ma zadnego powodu aby dziecko kozystalo z chodzika. Nie przyspiesza
      procesu chodzenia a wrecz go zaburza. Dziecko musi przejsc faze chodzenia do
      boku ( zapobiega to koslawieniu nozek a w konsekwencji kolan)
      Sadzanie do chodzika 6 mies. malucha jest glupota ( popatrzcie na kregoslup
      dziecka)Powodzenia
        • mamamamamama Re: Kiedy do chodzika? 13.11.03, 09:15
          Moja corenka ma 6 miesiecy i rowniez od czasu do czasu wsadzam ja do chodzika.
          Nie uwazam tego za jakas glupote , bo czasami jak musze cos zrobic , a Estera
          mi nie pozwala to nie mam innego wyjscia!!!!
          To jest tak samo jak ze smoczkiem...na poczatku sie zazekalam , ze nie itd. ,
          ale w koncu smoczek zwyciezyl.
          Rozumiem , ze jak moja cora spedzalaby caly dzien w chodziku to moze odbiloby
          sie to na jej kregoslupku , nozkach itd. , ale przez pol godziny czy godzine
          dziennie na pewno jej nie zaszkodzi!!!
          Jaj wam sie nie podoba to zaraz nie wymyslajcie mi od glupich matek , bo to
          jesttylko i wylacznie moje dziecko , moja spraqwa i napewno nie mam zamiaru
          skrzywdzic wlasnego dzieciatka!!!!

Pozdrawiam!!
          --
          A tu jest moja Esterka smile

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=8815878
          • patrycjas2 Re: Kiedy do chodzika? 13.11.03, 09:39
            zgadzam sie z Toba w 100%. Wiele moich kolezanek wkladalo dziecko do chodzika i
            dzisiaj dzieci nie maja problemów z kregoslupem. Dziecko przeciez caly dzien
            nie siedzi w chodziku, tylko jakis czas. Tez moja córke wkladam do chodzika i
            widze, ze jej sie to podoba

Pozdrawiam
            Patrycja
            • andzia001 Re: Kiedy do chodzika? 13.11.03, 09:54
              Hej, ja również podpisuję się pod Waszymi postami.
              Mój 7-mio miesięczny synek uwielbia pokonywać w chodziku odległości pokój -
              kuchnia i nie zauważyłam by w jakimkolwiek stopniu go to męczyło.
              Oczywiście mały nie spędza w chodziku całego dnia, ale śmiga w nim tylko wtedy,
              gdy muszę coś zrobić.
              Córka mojej znajomej również była wkładana do chodzika, no i laska z niej
              wyrosła niesamowita. Żadne krzywe nóżki ani kręgosłup. Jeżeli coś nie jest
              używane w nadmiarze moim zdaniem nie szkodzi.

pozdrawiam
              Anka
              • zuzia_i_werka Re: Kiedy do chodzika? 13.11.03, 10:16
                Hej! Osobiście uważam,że określenia w stylu głupota są zbyt mocne i niezbyt
                grzecznesmile ale ja też jestem przeciwniczka chodzików,ja i mąż jesteśmy
                związani ze Służbą zdrowia zwłaszcza dziecięcą i uważamy,że to nie jest dobre
                rowiązanie-oprócz kłopotów z kręgosłupem i biodrami bardzo podkreślam to,że
                dziecko nie ma możliwości nauki prawidłowego upadania i to powoduje później
                kłopoty.Dziecko chodząc w chodziku jest zabezpieczone przed urazami a potem nie
                może zrozumieć że już tak nie jest .Często kończy sie to poważnymi
                urazami,potłuczeniami itp.To są doświadczenia z Izby Przyjęć i wywiadów od
                rodziców i dla mnie są wystarczającym argumentem. Oczywiście zgadzam się,że
                czasem trzeba coś zrobić i malec przeszkadza ale oby nie stało się to rutyną w
                opanowywaniu dzieckasmile Padł tu argument,że dzieci lubią-na pewno tak bo nie
                musza się wysilać z kolei wszystkie wiemy,że czasem dzieci lubią niekoniecznie
                rzeczy dla nich wskazane-czyż nie? Moja córka uwielbia bawić się kablami ale ja
                ze zrozumiałych względów jej na to nie pozwalamsmile W sumie chyba też od tego są
                rodzicesmile Pozdrawiam wszystkich serdecznie Zuza
    • lexigirl Re: Kiedy do chodzika? 13.11.03, 15:56
      Hej smile
      Jak widać zdania o chodzikach sa bardzo podzielone.
      Ja zaczęłam wkładać mojego synka do chodzika jak miał ok. 8 miesięcy i
      samodzielnie wstawał. Konsultowałam to z dwoma pediatrami, którzy zgodnie
      stwierdzili, że jeśli Maciek będzie w chodziku ze dwa razy dziennie po ok. 30
      min, to mu to nie zaszkodzi.
      smileChodzik kupiłam na edziecku w sklepiku od mamy która jest lekarzem smile

Pozdrowienia
      Lexi
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka