Dodaj do ulubionych

Dlaczego wolicie synów?

16.07.05, 20:44
dlaczego wiekszosc kobiet chcialoby miec synka zamiast corki?

ja chyba jestem inna bo syna wcale bym nie chciala i byloby mi przykro jakby
sie chlopak urodzil

Obserwuj wątek
    • agaoswiecim Re: Dlaczego wolicie synów? 16.07.05, 21:56
      Osobiście w pierwszej i obecnej ciąży była mi obojętna płeć, byle dzieciątko
      urodziło się zdrowe. Miałam to szczęście urodzić dwa lata temu córeczkę, a
      teraz według dwóch lekarzy będzie syn i jesteśmy z tego powodu bardzo
      szczęśliwi.
    • isia_50 Re: Dlaczego wolicie synów? 16.07.05, 23:31
      Mnie płeć była obojętna zarówno w pierwszej ciąży jak i teraz. Nie chcę jej
      nawet znać przed porodem. Mam najwspanialszą na świecie córcię i będę się
      cieszyła jeśli będzie druga. Tak samo będę się cieszyła jak będę miała synka.
      Oby tylko zdrowe byłosmile
      Iza
      34 tc
      • aconcagua3 Re: Dlaczego wolicie synów? 16.07.05, 23:48
        Ja chcialam i synka i coreczke i jak sie dowiedzialam ze jest synek to bylo mi
        troche coreczki zal, nie mozna miec obydwojga na raz (chyba ze blizniaczki),
        nastepnym razem chcialabym coreczke. Z synka teraz ciesze sie strasznie i nie
        chce juz zadnych niespodzianek. :o)
        --
        NASZ DZIDEK
    • qbolina Re: Dlaczego wolicie synów? 17.07.05, 09:01
      ja tam od kilku lat nastawiałam się na Zosię, nawet męża przekonałam do imienia... i kiedy zobaczylismy fiutka na USG, to obydwoje mielismy łzy w oczach.... Gdzie nasza Zosia?????? wink))) No ale pierwszy synek może być w sumie, potem bedziemy kombinowac nad montowaniem Zośki... wink)
    • kasikk Re: Dlaczego wolicie synów? 17.07.05, 09:35
      ja nie mam preferencji
      myślałam o synku, bo tak mi samo wyszło
      teraz nadal nic nie wiadomo, a ja staram sie "przeprogramować", żeby później
      jakiegos zawodu nie było
      i na prawdę obojetne, byle wszystko dobrze się skończyło dla nas
      żal mi trochę sukienek i kucyków, gdyby był synek...
      ale zawsze można próbować jeszcze raz, więc nic straconego wink)
      --
      "And it harm none, do what ye will"
      • maggie2229 Re: Dlaczego wolicie synów? 17.07.05, 10:48
        a kto tak mówi, gdzie jest taka statystyka???
        ja akurat od samego początku marzyłam o córeczce (mąż wolał pierwszego synka),
        więc jak usg połówkowe wskazało na córcię, popłakałam sie ze szczęścia), te
        ciuszki, kokardki i chusteczki na główkę...

to nie jest tak, że wolimy chłopca czy dziewczynkę, myślę, ze czasem ulegamy
        presji otoczenia - pierworodny to chłopak itp;
        ja wiem swoje, córeczka jest "nagroda" dla mamusi za cały trud ciąży, porodu,
        wychowania, to nasza pokrewna dusza i później przyjaciółka...jeśli oczywiście o
        takie relacje zadbamy,
        zobaczcie jak jest z synami w wieku młodzieńczym, ich już wtedy interesuje
        tylko jedzenie i pieniadze, uciekają potem z domu, a na starość, zazwyczaj to
        dziewczyny opiekują się schorowanymi rodzicami, rzadko chłopcy...
        Nie dlatego chciałam córeczkę, bardziej - z powodu zachęty do kolejnego
        dziecka, jakbym miała takiego chłopca diabołka , nie wiem czy zdecydowałabym
        się na 2 dziecko, a tak, za 3-4 lata bedziemy starać się o chłopca
        aby mieć słodką parkę...
        i jeszcze 1 argument - córka w domu sprawia , ze mama automatycznie podąża za
        modą i stara się być atrakcyjna, często to później córka coś starszej mamie
        podpowiada, akurat ja w swoim otoczeniu jak patrze na mamy, które maja np.2
        synów i jeszcze meza, niestety są tylko kurami domowymi, ciągle gotowanie dla
        tej watachy, pranie, sprzątanie, zaniedbane, zatyrane, zachukane
        i co więcej jak synowie mają po 18-25 lat te ich mamy maja takie złe zdanie na
        temat dziewczyn, jakby same nie były kiedyś kobietami i o dziwo, juz nie
        uważają, aby ich synuś odprowadzał dziewczynę, za nią płacił, był czuły itp sad(

oczywiście wszystkim nowoczesnym mamom synków, życzę, aby nie przyjęły takich
        wzorców i pamiętały o swojej kobiecości i kobiecej naturze
        • e-go Re: Dlaczego wolicie synów? 18.07.05, 11:35
          a ja się z Tobą zupełnie nie zgadzam - w kwestii tego, że córka to nagroda dla
          mamy itd...jestem teraz w drugiej ciązy, mam już 6 letniego synka i być może
          będzie drugi... cóż na poczatku też wolałam córeczkę, sama nie wiedziałam nawet
          dlaczego, a urodził się Filipek i być może teraz też będzie drugi syneksmile i
          chociaż jest to mały diabełek, to jest to osoba, która kocha mnie najbardziej
          na świecie i przy nim czuję się najprawdziwszą mamą smile sama nigdy nie byłam
          taka w stosunku do swojej mamy, owszem kocham ją bardzo, ale to nie jest TO smile
          relacja mama-syn jest czymś najwspanialszym co mi się w życiu przytrafiło smile i
          wcale nieprawdą jest, że mama synków jest zaniedbaną kurą domowąsad... to jakiś
          absurd! właśnie dla moich mężczyzn staram się zawsze ładnie wyglądać! i
          wyglądam smile a na temat nastolatków być może uda nam się podyskutowac kiedy
          nasze pociechy będą w odpowiednim wieku i wtedy zobaczymy wink
          mały chłopczyk jest jak mały kotek: ciekawski, wścibski, energiczny i przy tym
          strasznie kochany i uroczysmile
          i życzę wszystkim mamusiom takich "kociaków"smile
          pozdrawiam
          Gosia Filipek i Jupiksmile
    • majka.majka Re: Dlaczego wolicie synów? 17.07.05, 13:15
      A mnie ogólnie było wszystko jedno, ale jednak chyba podświadomie chciałam córę.
      Sąsiedzi mają dwóch synów i jak patrzę jakie to łobuzy (dosłownie) i jak wiem
      jakiem łobuzem był mój mąż i jego brat, to się cieszę ogromnie że będzie córa,
      (na ale sama święta nie byłam)smile))))))
      Pozdrawiam (34 tydz. trwa)
      • aniapatryk Re: Dlaczego wolicie synów? 17.07.05, 21:16
        Ja wymarzyłam sobie parke, ale bede miec drugiego synka i juz nie wyobrazam
        sobie teraz ze nagle miałaby to byc córcia.Aby było zdrowe, to najwzniejsze.
        Fakt ciągle mnie denerwuja ludzie jak komentuja "jejku drugi syn, szkoda ze nie
        dziewczynka". Non stop to słysze, denerwowały mnie te komentarze na początku ale
        teraz mam to w nosie.NIech sobie gadająsmile
        --
        <a
        href="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=9174910&a=19291991">PATRYK</a>

Fasolka
        • smeagoul Re: Dlaczego wolicie synów? 18.07.05, 11:46
          ja tam zawsze chciałam miec córke a mąż synasmile i nie załamiemy sie oboje jak
          bedzie inaczej niz chcielismy. juz kochamy mocno nasze maleństwo ważne dla nas
          jest to aby było zdowe i silne a płec to rzecz drugorzedna.
          Pozdrawiam Ania
    • kika_kika Re: Dlaczego wolicie synów? 18.07.05, 11:45
      czyżbyś była socjologiem?? wink na kilku forach widziała ten wątek.
      Ja spodziewam się synka i nie ukrywam, że chciałam, ale to nie znaczy, że
      gdybym miała córunię nie kochałabym jej czy coś w tym stylu.
      Poprostu, jakoś tak podoba mis ię, że pierwszy, starszy, opiekujący się
      młodszym rodzeństwem jest chłopiec a drugie dziecko to np. córeczka. Tak czy
      siak... może się powtarzam, może czytałaś/słyszałaś to milion razy ale... dla
      mnie najbardziej liczy się to by dziecko było zdrowe. Już w 7tc przezyłam szok,
      że dziecko sie nie rusza, nie widać serduszka itp. na szczęście okazało się to
      fatalną pomyłką lekarki i już od tej pory wiem, że najwazniejsze by BYŁO i BYŁO
      ZDROWE.
      --
      Pozdrawiam,

KIKA z Wisienkiem smile
      Mały Wiśnia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka