Dodaj do ulubionych

Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy????

01.02.06, 20:42
Witajciesmile
Pytanie jak w temacie,pytam was o to,ponieważ dziś przez pomyłkę trafiłam do
poradni preluksacyjnej(lek.od bioderek) pisze,że przez pomyłkę
ponieważ,miałam iść z kręczem szyji do ortopedy,gdy zadzwoniłam się
zarejestrować Pani poinformowała mnie,że nie ma ortopedy tylko to teraz
nazywa sie porada preluksacyjna,nowiec zarejestrowałam się.Okazało się,że jak
juz byłam Pan zaproponował ze zbada córci bioderka i zrobi usg, co się
okazało mała musi mieć założone szyny sad bo ma dysplazje(jak dobrze pamietam)
jestem strasznie wsciekła na pediatre,ponieważ caly czas mnie zapewniała,że
bioderka sa w porzadku a tu okazuje sie ze jest bardzo kiepsko sad lek. miał
jeszcze pretensje do mnie,że z takim czyms to powinnam w trzecim tyg. życia
małej przyjść a nie jak ma 4,5 miesiaca sad ale skad mogłam wiedziec!!!
Pisze wam to ,abyscie na wszelki wypadek poprosiły o takie badanie waszych
pediatrów,bo przekonałam się ze po zwykłym badaniu pediatry to nie wyszłam
najlepiej,a zła jestem ze wczesniej na wszelki wypadek sama nie poprosiłam o
takie skierowanie. A oczywiście fałdki wszystkie ma równe,dopiero USG
potwierdziło,że nie jest wesoło,ciekawa jestem co by było,gdyby nie ta
pomyłka pani na recepcji uncertain ?
Obserwuj wątek
    • aniapatryk Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 01.02.06, 20:47
      No własnie nie wszyscy niestety piediatrzy umieja ocenic stan bioderek,to tez ja
      sama w wieku 6 tyg zrobiłam płatne USG dziecku.Czasami nawet ortopedzi zle
      stawiaja diagnozy.
      Asiu nie martw sie jeszcze jest czas i napewno małej po szynach ładnie sie
      bioderka wyprostuja. Znam przypadek gdzie założono ja dizecku 6 m-cznemu i super
      sie wszystko ułożyło
    • ninjo Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 01.02.06, 20:50
      tez bym sie wkurzyla na Twoim miejscu. Co za pediatra? Nie dosc, ze nie daje Ci
      skierowania na badanie u ortopedy, jak coreczka miala miesiac, to jeszcze sama
      sie wypowiada na temat bioderek, a widac sie nie zna sad

a jaki ma mala krecz szyjny? pewnie ulozeniowy, a nie wrodzony?
      Natalka tez miala, ulozeniowy. Jakbys cos chciala wiedziec na ten temat, daj
      znac.
      --
      Nasza Pszczolka Natalka juz ma 4 miesiace i bardzo lobuzuje

Natalka ma juz...
    • kolagulka Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 01.02.06, 20:56
      Ja skierowanie na USG bioderek dostałam w szpitalu przy wypisie. Miałam od razu
      wyznaczony dzień i godzinę - na 8 tygodni po porodzie (zalecane jest 6 tygodni
      po porodzie, ale we wrześniu było mnóstwo porodów i poradnia nie byłaby
      w stanie "przerobić" wszystkich dzieciaczków).
      I pomimo tego, ze USG wyszło prawidłowo, miałam przyjść na kontrolne USG po
      2 miesiącach (też wyszło w porządku).
      Rodziłam w Opolu.
      --
      Dominik
      Mam już...
      • asia9617 Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 01.02.06, 21:01
        Co do pediatry,to dodam,że cieszy sie ona świetna opinią i zawsze było tak,że
        dostawałm mnustwo skierowan,i sama jestem w szoku,że to pominełasad a co do
        kręczu szyji,ona tak sie domyslała na usg wyszłlo,ze to krwiaksad muszę na razie
        smarowac maścia i do dwuch miesięcy powinien sie wchłonąć . Juz brak mi siłsad a
        jutro umawiam sie jeszcze prywatnie na usg,chce sie upewnić u dobrego
        specjalisty.
        Asia i Ewunia.
        • ninjo Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 01.02.06, 21:35
          to fajnie, ze mala nie ma kreczu szyi. Natalka miala, na szczescie ten
          ulozeniowy, a nie wrodzony. W duzym skrocie, wrodzony jest duzo powazniejszyz
          reguly pomaga tylko seria niemilych dla dziecka masazy, a nawet operacje, ale
          to raczej u doroslych.
          A taki ulozeniowy jest prostszy. Jak jest niewielki to chwila moment i po
          klopocie. Wystarczyl miesiac prawidlowego obchodzenia sie z mala, troszke
          cwiczen i usg juz nie wykazalo kreczu. Wczesniej sie to objawialo np. tym, ze
          mala wolala sie patrzec w lewo niz w prawo i powodowalo asymetrie
          --
          Nasza Pszczolka Natalka juz ma 4 miesiace i bardzo lobuzuje

Natalka ma juz...
          • asia9617 do ninjo 01.02.06, 21:51
            Witaj,u małej też tak było upodobała sobie prawa stronę a z lewej strony na
            szyji zrobił się guz wielkości śliwki,pediatra własnie myślała,że to kręcz,ale
            na usg wyszło,że to krwiak i co śmieszniejsze,że to poporodowy zdziwił sie
            chirurg ze dopiero teraz go widac,a ja cały czas myślałam,że to mięsień się
            nadwyrężył od tego patrzenia w prawą strone. A u mnie też uprzedzili,że jeżeli
            się nie wchłonie to będzie cięcie.Jak na razie widać,że sie wchłania i oby tak
            dalejsmile
            Pozdrowionka Asia i Ewuniasmile
    • annairam Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 01.02.06, 21:50
      Osobiście nie wiedzialam za bardzo jakie badania powinien miec robione
      noworodek. Na wizycie patronażowej pediatra wypisał nam skierowanie na usg
      bioderek, chociaż stwierdził, że wydaje mu się, że jest ok. Mówił, że teraz
      wszystkie dzieci mają badane bioderka na usg w 6 tygodniu i w 12 (raczej też). U
      nas było wszystko w porzadku ale ortopeda i tak kazala przyjść trzeci raz pod
      koniec piątego miesiąca bo obciążenia genetyczne.
      Jeszcze jest wcześnie i powinno się wszystko Twojej córeczce poprawić. A takiego
      pediatre to lepiej męczyć o każdą bzdurę albo zmienić. W końcu nie Ty masz
      wiedzieć dokładnie na jakie badania powinno iść dziecko tylko on i powinien je
      na te badania wysyłać a nie ty masz się prosić o każde skierowanie.
      Pozdrawiam i zdrówka dla córci.
    • gocha34 Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 01.02.06, 21:59
      Ja miałam dokładnie jak Kolagulka/też z Opola/.Na pierwszej wyznaczonej wizycie
      byłam ,natomiast gdy Maciej skończył 3 mies.nie wieżlismy go już 70 km tylko
      poszłam pryw.do ortopedy w moim mieście,też zbadał i zrobił usg.Oba wyniki
      dobre.Pamiętam ,że gdy 4 lata temu po urodzeniu córki -już podczas wizyty
      patronażowej pielegniarka zostawiła nam karteczkę z przypomnieniem o pierwszej
      wizycie u pediatry i u ortopedy po 6tym tyg.Widać jednak nie wszędzie tego
      pilnują.
      • asia9617 Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 01.02.06, 22:11
        No ja jestem z Wrocławia, i ani w szpitalu nic nie powiedzieli ani położna ani
        pediatra a bywam u niej bardzo czesto,ponieważ mam problemy z mała,a już z tych
        wszystkich problemów do głowy mi nie przyszło,że takie badanie powinno
        być ,powiem tak już mam zaliczonego kardiologa,chirurga,onkologa no dziś już
        poradnie od bioderek, więc czy gdzieś jeszcze powinna się udać??? już rece mi
        opadają sad( Mam doła.
          • alciafedo Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 01.02.06, 22:37
            nic sie nie martw
            ja tez bylam w aparacie na stawy biodrowe i wszytsko jest ok i dziecko tez
            urodzilam normalnie

nie miej dola
            zdazaja sie gorsze rzeczy
            dzis bylam z Karolem na cwiczeniach i byl chlopczyk z roszczepem podniebienia
            to sie operuje ale co sie dziecko nacierpi
            wiec odrazu sobie pomyslalam
            ze mam dobrze ze wszystko ok
            czlowiek nawet nie wie jak mu dobrze
            nic sie nie martw ze stawami tylko ta szyna jest troche uciazliwa ale da sie
            przezyc
            trzymamy za was kciuki
            Alicja i Karolek
        • chelis Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 02.02.06, 00:13
          asia, a u jakiego ortopedy byłaś? Ja też z Wrocławia i wylądowałam u ortopedy
          dlatego, że moja koleżanka (2 dzieci) zawsze mi przypominała, że b. ważne jest
          to usg bioderek. W szpitalu nic mi nie powiedzieli, u pediatry też niby było
          ok, ale jak poszliśmy za kasę (bo terminy były b. długie na NFZ) to ortopeda
          stwierdził że b. źle i lewe bioderko to prawie zwichnięte. BYłam przerażona,
          mała nosiła poduszkę frejki 3 miessiące i nosiłaby dalej gdyby nie to, że jego
          kolejne diagnozy (co miesiąc do kontroli) wydały mi się jakieś mętne i poszłam
          do innego lekarza. Ten drugi (a ponoć dobry jest) stwierdził, że nie wie jak
          było przedtem, ale teraz to jest całkiem dobrze, a frejki w tym wieku już
          lepiej nie nosić tylko ew. inne np.specjalne szelki bo we frejce nienaturalnie
          się układają bioderka. Tamten pierwszy lekarz nigdy nie dał wydruku usg ani
          komentarza więc tak naprawdę to nie wie nikt co było wcześniej... Jak chcesz to
          napisz na priv.
          Nie chcę ci mieszać, ale w naszym przypadku było akurat tak, że gdybym
          zastosowała się do zalecenia tego pierwszego lekarza to Magda by wciąż była
          skrępowana poduszką frejki, a tak to może się normalnie turlać. Oczywiście jak
          trzeba to trzeba ale lepiej może sprawdzić, bo niektórzy szafują tymi
          rozwórkami jakby to była witamina c...
          Jednak jeśli okaże sie że naprawdę szyna jest potrzebna to ważne zeby
          przestrzegać i zakładać ją. Mój mąż jak był mały to naweyt w takiej szynie
          jakoś raczkował po swojemu według słów teściowej...
          Nie martw sie. A jakbyś chciała się powymieniać opiniami nt. lekarzy we wro to
          daj znać na priv. a też kilka razy w tyg. nawet bywam u lekarzy, bo trochę
          problemów wciąż jest - jakoś tak wychodzisad.
          --
          Gdy spia dzieci, mamy w sieci... smile
          • asia9617 Witaj Chellis 02.02.06, 07:54
            Jak się ciesze,że zauważyłaś post smile) miałam właśnie pisać do Ciebie w tej
            sprawie,pamietam jak pisałaś właśnie,że mała masz unieruchomioną. Ja byłam w
            promyku słonca na swobodej na NFZ,ponieważ sie nie spieszyłam,bo nic nie
            wyglądało na to żeby coś się działo,ten lek. to Mariusz Pytlasiński (ale powiem
            Ci ,że nie spodobał mi się) cały czas czuje,że te szyny są nie potrzebne byłam
            u sąsiadki wczoraj,dowiedziałam się że na Młodych Techników jest super ortopeda
            sama u niego była z swoim małym tylko dostać się tam to chorror!!! Dziś będe
            dzwonić,wiem ,ze prywatnie przyjmuje. A ten z promyka ani mi nic nie
            wytłumaczył ani nic.. tylko ma założone mieć szyny i koniec wizyta może trwała
            z 5 min. z jednej strony robione było USG, więc chyba umie odczytać a z drugiej
            no mam wątpliwości co do gościa i lece prywatnie,tylko nie wiem co mam zrobić
            jak np. do prywatnego dostane za miesiąc termin, a za miesiac mam w promyku na
            kontr. sie zgłosić uncertain A u Ciebie kto z promyka robił USG ? a właśnie ja też nic
            nie dostałam,żadnego zdjecia ani opisu ,nic tylko kartke dla pediatry,ze mała
            ma mieć szyny sad {to był taki niski gości z wąsami,może u niego też byłaś z
            Madzią ?? )
            • chelis Re: Witaj Chellis 02.02.06, 14:03
              Hej,

Tak, skąd ja znam ten błyskawiczny czas trwania wizyty... Ten sam gość i w tej
              samej przychodni.
              Nie chcę podważać jego kompetencji, ale po prostu ja do niego zaufania nie mam,
              bo też tak wszystko szybko szybko, a ostatn8io na moje pytanie czy długo
              jeszcze będzie musiała nosić tę frejkę to mówił "oj tak, takie rzeczy to długo
              trwają", a miesiąc wcześniej powiedział: "no, teraz nie jest już źle, ale
              jeszcze miesiąc będziemy nosić frejkę". A teraz nie miał karty bo babka z
              rejestracji nie doniosła, więc nie widział swojego poprzedniego wpisu... oj
              kurcze muszę kończyć, bo mam gościa. jeszcze potem sie odezwę. jakby coś
              pilnego to dzwopn na kom. 501 675 096.
              --
              • chelis Re: Witaj Chellis 02.02.06, 17:27
                To jeszcze tylko dopiszę, że myślę, że powinnaś chyba iść jeszcze do jakiegoś
                innego ortopedy, no ale to tylko moje zdanie. I nawet jeśli miałabyś to zrobić
                tylko dla potwierdzenia diagnozy (ale oby było OK!) to warto, bo będziesz
                przekonana do tego że jest to potrzebne.
                Powodzenia smilesmilesmile
                Jakby co to pisz
                --
    • santta Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 02.02.06, 11:20
      maja miała zrobione badanie usg w 4 tygodniu zycia.Okazałao sie, z ema
      przykurcz jednego bioderka i lekka dysplazję. Dostała frejke. Byłam bardzo
      sumienna, zdejmowałam ja tylko do przewijania i kąpania. Ale Mała sie
      rozchorowała, dostała antybiotyk i przez tą cholerna poduszke była cała
      odparzona. Pan ortopeda był nieprzejednany, ma nosic do 5 miesiaca i koniec.
      Starsznie mnie to wkurzyało, bo nawet jej nie zbadał.Poszłam do innego, tez
      państwowego, tylko, że w szpitalu. Pani doktor zrobiła usg i rtg i co sie
      okzało. Mała ma super wykształcone bioderka, zadna poduszka nie jest jej
      potrzebna i wg tej lekarki najprawdopodniej nigdy nie była ,wystarczyłaby
      dodatkowa pieluszka. Ten pierwszy lekarz, zalecił frejkę wszystkim moim
      kolezankom, które były u niego ze swoimi dziećmi.Nie wiem, moze miał od tego
      jakies profity.
      Efekt jest taki, ze Majusia skonczyła 5 miesięcy i ani mysli sie przekręcać.
      • asia9617 Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 02.02.06, 14:25
        Dzieki santta za odpowiedz smile bardzo mnie to podniosło na duchu,ze jest
        iskierka nadzieji,ze pomimo robionego USG, lek. może dać błedną diagnoze. Ja
        jestem juz na poniedziałek umówiona u innego,prywatnie i z USG ,zobacze może
        się tez okaże ,że sie pomylił sad

Podrawiam was bardzo serdecznie,buziaczki Asia i Ewunia (13,09,2005)
    • sylabar Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 02.02.06, 23:46
      mnie trąbiły od poczatku polożna środowiskowa oraz pediatra i nie musiałam miec
      skierowania i bez kolejki z takim maluszkiem weszłam.byliśmy jak miał 6 tyg, bo
      tak trzeba i jak ma 6m-cy znów do kontroli,mimoze wszystko ok było.a u
      dziewczynek podobno dysplazja czesciej sie zdarza wiec tym bardziej powinna ci
      lekarka powiedziec jej wina definitywnie.ja bym ja opier papier przynajmniej.
      --
      [url=<a
      href="ubrankadzieciece.szipszop.pl]http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/1595.gif[/url]"
      target="_blank">ubrankadzieciece.szipszop.pl]http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/1595.gif[/url]</a>
    • aniag27 Re: Pilne-czy miałyście badanie u ortopedy???? 03.02.06, 13:46
      Ja też się boję że będę miała podobną sytuacje bo pediatra cały czas nas
      zapewniała że skierowanie do ortopedy jest niepotrzebne chociaż się upominałam.
      Dziś (mała ma 4 miesiace) trafiłyśmy do innego pediatry i dostałyśmy
      skierowanie do ortopedy i jeszcze kazała małą pieluchować aż do wizyty. Wizytę
      mamy dopiero na 23 lutego bo troche się czeka. Bardzo się boję że coś już może
      być nie tak pediatra nic nie chciła powiedzieć tylko żebyśmy poszły do
      ortopedy.
    • asia9617 Jednak unieruchomienie :((((( 08.02.06, 17:35
      Byłam prywatnie na wizycie,potwierdziła sie pierwsza diagnozasad(( musiałam
      małej założyć to dziadostwo sad( strasznie płakała ja nie wiem jak to dalej
      będzie,jak długo będzie musiała to nosić i co będzie z raczkaowaniem i zabawami
      jak jest unieruchomionasad( . Strasznie się czuje widząc jak ona męczy się w tym:
      ( i tylko pozycja na pleckach bo na boczku to jak?? jestem załamanasad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka