Dodaj do ulubionych

Gabrysia wymiotuje!!!

20.11.06, 20:42
Moja Gabrysia dostala dzis po poludniu marchewke z ziemniaczkiem ze sloiczka.
Zjadla 1/4 sloiczka. Za okolo godzine zwymiotowala wszystko. Potem bawila sie
na play macie i nagle tak wrzasnela jakby cos ja bardzo zabolalo, ale ja
bylam
przy niej i wiem, ze nic sie jej nie stalo. Pomyslalam, ze boli ja brzuszek,
wiec dalam jej troche herbatki z kopru wloskiego. Po wypiciu wlasciwie od
razu
zwymiotowala wszystko. Placze, wiec przypuszczam, ze to brzuszek. Wlasnie
uspilam ja na rekach (zawsze zasypia sama w lozeczku), bo plakala. Teraz lezy
w
lozeczku i na razie odpukac nie alarmuje.

Poradzcie czy to moze byc ta marchewka z ziemniaczkiem, czy to sa zabki (bo u
nas jeszcze zadnego nie ma). Strasznie sie martwie o nia i obawiam co bedzie
w
nocy. A moze jej cos podac, tylko co? Skoro wszystko co zje, to zwymiotuje.
Nie wiem co robic, a moze panikuje za bardzo...
Ostatni posilek, ktory zjadla i nie zwymiotowala to bylo mleko o godz 14, o
godz 17 zjadla marchewke z ziemniakiem i wtedy sie zaczelo sad

--
Gabrysia

Dawidek
Obserwuj wątek
    • matie31 Re: Gabrysia wymiotuje!!! 20.11.06, 21:05
      Sprobuj dawac jej co jakis czas doslownie po kilka lyczkow wody (moze lyzeczka
      to bedziesz mial wieksza kontrole ile pije). Bez jedzenia przez kilka godin nic
      jej sie nie stanie, ale pilnuj zeby sie nie odwodnila. U dzieciaczkow to sie
      dosc szybko dzieje.
      Trzymam kciuki, zeby juz bylo po wszystkim
      --
      pozdrowienia
      Matie i Tymonek (dwuzębny)
    • zu2ka Re: Gabrysia wymiotuje!!! 20.11.06, 21:09
      Może to być reakcja na jakiś składnik w pokarmie, którego dziecko jeszcze nie
      toleruje, przepajaj ją jak najczęściej nawet po łyczku. Jeśli chodzi o wymioty
      z powodu ząbkowania to Ci nie potwierdzę. Mój młody właśnie usnął po godzinnym
      usypianiu na rękach (zasypiał po kąpieli sam w łóżeczku), ale od jakiś 2 tyg
      odstawia cyrk przez cały dzień, tylko marudzi, płacze, wrzeszczy. Całymi dniami
      na rękach, aż mnie nadgarstki bolą. Też przypuszczam, że może to zachowanie z
      powodu ząbkowania. Jeśli wymioty nadal będą, pomimo odstawienia marchewki i
      ziemniaka to trzeba iść do lekarza i zrobić badanie np moczu - czasami bakterie
      lubią się w taki sposób ujawniać.Spokojnej nocy życzę...
      --
      Szymonek
    • megan7 Re: Gabrysia wymiotuje!!! 20.11.06, 21:12
      A czy to była jej "pierwsza" marchewka? Bo jeżeli tak to może jej nie toleruje?
      Ja wprowadziłam Adasiowi już jabłko i było ok. Natomiast po pierwszej marchewce
      zwymiotował zaraz po zjedzeniu, a nastepnego dnia pojawiła się delikatna wysypka
      na buzi i brzuszku (nigdy wcześniej takiej nie miał). Wydaje mi się, że to
      właśnie alergia na marchewkę, a nie na coś, co zjadłam ja (karmię piersią).
      Spróbuję podać mu jeszcze jutro łyżeczkę marchewki i zobaczymy.
      Może u Gabrysi też miało to związek z jedzonkiem? Czasem ciężko u tych naszych
      maluszków znaleźć przyczynę dolegliwości.
      --
      Adaś
      • agancarz Re: Gabrysia wymiotuje!!! 20.11.06, 21:27
        Dziwi mnie, bo marchewke juz nie raz jadla i ziemniaczka, i nie mielismy
        problemu. Ze wzgledu na problemy zdrowotne ( AZS) i podejrzenie o alergie pozno
        zaczelismy jej wprowadzac nowosci. Gabrysia ma daleko do rowiesnikow jesli
        chodzi o zupki i rozne inne nowosci. Ale marchewke juz od dluzszego czasu jej
        podaje. Jak nie bedzie poprawy do jutra to chyba do lekarza z nia ide.
        Pozdrowionka
        --
        Gabrysia

Dawidek
        • finka11 Re: Gabrysia wymiotuje!!! 21.11.06, 10:34
          Miałam to samo ze swoim synkiem, gdy pierwszy raz dałam mu kaszkę Nestle, po
          godzinie zaczął płakać, upokoiłam go cycem i za chwilkę wszystko zwymiotował,
          potem jeszcze dwa razy, ale po godzinie napił się i zasnął, potem już nie
          wymiotował. Po kilku dniach znowu podałam kaszkę, ale minimalną ilość i było ok,
          dzisiaj znowu spróbuję .
    • gosiunia333 Re: Gabrysia wymiotuje!!! 22.11.06, 09:30
      hej, ja z moim synkiem mialam podobnie, tyle ze po zupkach ze sloika wlasnie,
      niedosc ze wymioty to straszny placz, ale wszystko odeszlo jak zaczelam mu sama
      gotowac, w zasadzie to mnie zmobilizowalo, moze sprobuj tez ugotowac, pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka