Dodaj do ulubionych

Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie?

18.07.13, 16:38
Poradźcie mi , bo jestem w tym zielona, w którym z Warszawskich szpitali zapisac sie do lekarza zeby prowadzil moja ciaze i najlepiej zeby tam rodzic. Obecnie jestem w koncowce 7tc. Jest co ciaza z IVF.
--
davf.daisypath.com/YKmMp1.png
Obserwuj wątek
    • agnrek Re: Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie? 19.07.13, 10:28
      Ja rodziłam 5 lat temu na Kasprzaka. Warunki lokalowe bardzo słabe, ale za to opieka na patologii ciąży na wysokim poziomie. Opieka na neonatologii - szóstka z plusem.
      Gdy leżałam na patologii, to karetki przywoziły tam pacjentki z całej Polski - trudne przypadki, więc to chyba musi być dobry szpital smile
    • tablut Re: Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie? 30.07.13, 11:16
      A ja prowadzę na Karowej.
      Moim zdaniem plusy to:
      - oddzielna poradnia dla ciąż mnogich (pani doktór Grymowicz jest bardo sympatyczna)
      - szpital kliniczny więc w razie problemów typu cukrzyca zawsze można skonsultować na miejscu
      - z tego co słyszałam dobry oddział neonatologiczny
      - wszystkie badania można zrobić na miejscu
      - dobre warunki lokalowe
      są zapewne i minusy - ja pobytu na oddziale położniczym po poprzednim porodzie
      nie wspominam zbyt dobrze, ale nie wiem czy w innych szpitalach jest inaczej
      poza tym są studenci, co mi akurat nie przeszkadzało, ale niektórych denerwuje
      ale tak ogólnie to polecam ten szpital
    • vittoria.vetra Re: Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie? 31.07.13, 12:15
      Cpt, moje gratulacje! Sama zaczynam dziś 12tc z bliźniakami po IVFsmile
      Córkę urodziłam 3 lata temu w Orłowskim - ciąża po IVF bezproblewowa; miałam stamtąd lekarza prowadzącego. Opieka w czasie porodu i sam poród super ( z wykupioną położną). Poporodowy do przejścia za wyjątkiem tłumów odwiedzających - masakra! Patologia ( w razie czego) w Orłowskim ma bardzo dobre opinie - nie korzystałam, ale wiem od pacjentek.
      Teraz zdecydowałam się na IMID. Zależy mi na dobrej neonatologii i intensywnej opiece dla dzieciaków w razie problemów.
      Życzę zdrowia!smile
      • cpt1 Re: Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie? 31.07.13, 14:46
        Vittoria dzieki z aodpowiedz smile I tez gratulacje smile
        Zapisalam sie na wizyte w Orlowskim. Skierowali mnie od razu do poradni patologi ze wzgledu na blizniaki... Zobaczymy jak bedzie. Wizyty nie mam u konkretnego lekarza tylko u tego ktory akurat bedzie przyjmowal.
        --
        davf.daisypath.com/YKmMp1.png
    • jaenelle1 Re: Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie? 04.12.13, 20:10
      witajcie, jestem w 10 tc z bliźniakami. Dokładnie jak z cpt1 jestem kompletnie zielona w kwestii prowadzenia ciąży i porodu sad gdzie najlepiej? na to zwracać uwagę... Chciałabym, żeby moją ciążę prowadził lekarz, który się na tym zna, a nie jakiś gin z przypadku. Przekopałam internet i poza poradniami przyszpitalnymi znalazłam "Szkołę Rodzenia dla Rodziców Bliźniąt",co o tym myślicie?
    • marysia2773 Re: Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie? 14.02.14, 22:47
      Na Karowej rodzi się naturalnie , nawet bliżnaki.
      Książkowo pierwszy bliżniak rodzi się bez problemów , drugi natomiast ma gorzej , a nawet bardzo żle . Pomyślcie o tym wcześniej . Każdy położnik zapytany powie w czym rzecz. Oczywiście nie każdy poród ma tak drastyczny przebieg , ale przykład p. Bonka mówi o tym problemie .
      • blizniaczeszczescie Re: Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie? 15.02.14, 09:53
        Nie prawda. Znam wiele mam bliźniaczych, które rodziły na Karowej przez cc bez najmniejszego problemu. Moja siostra pojedyńcze dziecko 3 lata temu też miała cc, bo dwa dni indukcji nie dały rezultatu.
        Nie generalizujmy.

marysia2773 napisała:

> Na Karowej rodzi się naturalnie , nawet bliżnaki.
        > Książkowo pierwszy bliżniak rodzi się bez problemów , drugi natomiast ma gorzej
        > , a nawet bardzo żle . Pomyślcie o tym wcześniej . Każdy położnik zapytany pow
        > ie w czym rzecz. Oczywiście nie każdy poród ma tak drastyczny przebieg , ale pr
        > zykład p. Bonka mówi o tym problemie .
        • stokrotka.81 Re: Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie? 16.02.14, 16:22
          Ja jestem pod opieka kliniki na Karowej. Mogę polecić Panią Dr Grymowicz do prowadzenia ciąży, jak również opieka w szpitalu na patologii ciąży I jest rewelacyjna. Niestety nie wiem jak będzie z porodem i opieką poporodową bo to dopiero przede mną. Po opiniach jakie można znaleźć w necie jestem trochę przerażona, ale już za późno na zmianę szpitala. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Ale chyba faktycznie jak nie ma przeciwwskazań to poród naturalny.
          • tmonika77 Re: Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie? 17.02.14, 08:42
            Ja rodziłam na Madalińskiego tzn. miałam cesarkę ze względu na poprzeczne ułożenie obu płodów. Oddział patologii ciąży jak i sam poród wspominam dobrze. Nie byłam zadowolona z opieki poporodowej. Jeden syn był przy mnie, drugi był przez trzy dni na intensywnej terapii. Nie dostałam miejsca (łóżka) na intensywnej terapii, musiałam zatem zostawiać jednego w pokoju, żeby móc iść do drugiego na intensywną terapię. Nikt z położnych nie pytał się mnie czy mam z kim zostawić tego pierwszego syna, więc dziewczyna z którą byłam na sali dzwoniła do mnie jak on się obudził. Porażka.
      • justog Re: Ciąża bliźniacza - gdzie w Warszawie? 10.04.18, 22:33
        Ja polecam Karową, kto inny prowadzi ciążę i kto inny robi usg, a to drugie było dla mnie najważniejsze, a usg dla ciąż mnogich wykonuje tylko dwójka lekarzy m.in dr Anita Hamela - Olkowska. Bardzo dokladna, czujna, kompetentna, nic nie umknie jej uwadze. Poza tym mają tam chyba najlepszy oddział noworodkowy w razie gdyby miały urodzić się wcześniaki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka