Dodaj do ulubionych

Bliźniaki - Sierpień 2007

05.01.07, 07:41
Są już wątki dla bliźniaczków czerwcowych, lutowych, marcowych itd. Ciekawa
jestem czy są wsród Was bliźniacze ciężarówki z terminem na sierpień.
Ja mam termin na 20 sierpnia ale z bliźniaczkami to zawsze troszkę wcześniej.
Niemniej wpisujcie się mamusie - w grupie zawsze rażniej :o)
--
Pozdrawiam,
Motylka77
Obserwuj wątek
    • motylka77 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 05.01.07, 16:16
      Witajcie :o) ja też czuję się na razie ok, parę dni miałam mdłości i
      jadłowstręt ale teraz jaoś przeszło na razie. Innych objawów brak - no może
      zwiększona senność - usypiam o 20 :o)
      --
      Pozdrawiam,
      Motylka77
    • keja34 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 01.02.07, 20:15
      Motylka ja co prawda jestem juz mama,ale tez mialam termin na 20.08. tylko
      2006. Kropaski urodzily sie 01.08. przez cc w 37 tc. Trzymam kciuki! Oby lato
      2007 nie dalo Ci tak w kosc ,jak mi dało lato 2006.Myslalam,ze umre z tym
      wielkim brzuchem. calymi dniami lezalam w domu przy wiatraku.I tak dotrwalam do
      01.08.
    • loszka2 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 23.02.07, 12:39
      witam,
      ja mam termin na 15 sierpinia 07, juz sie nie moge doczekac, a z drugiej strony
      bardzo sie boje jak to bedzie, to moja pierwsza ciaza i od razy dwojka!!
      ciesze sie ze ciaza jak narazie przebiega bezproblemowo, zeby tylko bylo tak
      dalejsmile
      pozdr
    • motylka77 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 11.03.07, 08:26
      Sierpniowe bliźniacze mamusie, wyciągam nasz wątek - jesteśmy już blisko albo i
      po połówce ciąży. Piszcie co słychać i jak maleństwa rosną. Dumnie donoszę że u
      nas będą prawdopodobnie dwie dziewczynki :o)
      --
      Pozdrawiam,
      Motylka77
    • iwcia91 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 06.04.07, 20:54
      Hej.Ja mam termin na 3 sierpnia.Prawdopodobnie będą 2 dziewczynki.Fajowo.
      Troche się stresuje gdyż to moja pierwsza ciąża.Tyle pytań się nasuwa.
      Odpowiedzi często szukam na tym forum.Mam nadzieje ze sobie poradzimy z
      mężem.Pozdrawiam wszystkie przyszłe sierpniowe mamy bliźniąt.
      • lidiaa Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 07.04.07, 10:33
        Fajnie, że ktoś podbił wątek do góry.
        Jak tam samopoczucie sierpniowych podwójnych Mam ?
        Ja wiem od dwóch dni, że będziemy mieć parkę - córeczkę i synka - tak się
        cieszę smile Po usg połowkowym termin porodu przesunął mi się na tydzień
        wcześniej. No i jak na rzie wskazanie do cc - dzieci są ułożone poprzecznie. Z
        dziciaczkami wszystko w porządku.
        --
        bd.lilypie.com/qF3-p1.png
        • iwcia91 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 07.04.07, 16:01
          Hej.Ja mam narazie tą samą sytuacje.Dzieci ułożone poprzecznie więc pewno
          cesarka, której się zresztą bardzo boje.Wcześniej miałam już podobną operację i
          wiem że na mnie nie najlepiej się goją tego typu rany.A tutaj jeszcze dwójka
          dzieci którą bardzo chciałabym się opiekować zaraz po porodzie,a niestety wiem
          ze na sale szpitalne tam gdzie chce rodzić nie wpuszczają nikogo.Jak to będzie?
    • kalomina85 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 07.04.07, 16:37
      witam kochane mamuśki!! ja też mam termin na sierpień- dokładnie na 25. smile troszke mnie to przeraża bo na największe upaly zalapie się z duuużym brzuszkiem... a czujesz już ruchy maluszków, bo ja uparcie próbuje je wyczuć i nic... a na wadze już 4kg. przybrałam smile Pozdrawiam gorąco!
    • szpil_a27 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 01.05.07, 18:25
      Witam serdecznie wszystkie podwójne ciężarówki. Jestem mamą 14 miesięcznej
      Lilianki i spodziewam się bliźniąt. Mój termin porodu to 9 sierpnia ale na
      ostatnim usg okazało się że chłopcy są bardzo duzi i na pewno rozsypię się
      wcześniej smile
    • monikakika za rok o tej porze 02.05.07, 08:24
      Dzieciątka obudzą Was radosnym piskiem tuż po świcie. Otworzycie powoli jedno
      oko - tak aby dzieci nie widziały - i spojrzycie na ich pełną godności,
      wyprostowaną sylwetkę kołyszącą się z lekka u łóżeczkowych szczebelków.
      Wyjmiecie je i położycie na podłodze tylko po to, by sekundę później pomagały
      drzwiom lub szafie utrzymać się w pionie. No i może - tak jak mi dzisiaj -
      "umyją" podłogę białą bluzką przygotowaną do pracy wink. Trzymam kciuki za
      Wasze maleństwa - żeby urodziły się w sierpniu - bo to naprawdę lwio fajny
      miesiąc. Pozdrawiam MamaMonikakika z Kingą i Olgą
    • szpil_a27 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 07.05.07, 22:32
      Hej Dziewczyny!
      Napiszcie jak u Was przebiega ta ciąża? U mnie biegnie właśnie 26tc i jak na
      razie wszystko ok, poza anemią spowodowaną jak ja to nazywam "mięsowstrętem".
      Czy Wasze dzieciątka też tak intensywnie kopią? Ja czasami nie wyrabiam tak
      mocno i często kopią, w zasadzie to non stop. Brzusio mam już tak napięty że
      niewyobrażam sobie że będzie musiał się jeszcze rozciągnąć uncertain, wagowo też
      skoczyłam, od początku ciąży przybyło mi już 6 kg.
      Pozdrawiam wszystkie podwójne ciężarówki smile
      • loszka2 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 08.05.07, 18:04
        hej,
        ja tez mam termin na 9 sierpniasmile choc nie wyobrazam sobie ze to jeszcze tyle
        czasu, u mnie bedzie parkasmile
        ja przytylam jakies 7kg, jestem bardzo drobnej budowy wiec juz mi jest ciezko,
        nie wiem co bedzie dalej, poki co wszystko jest ok, staram sie jak najwiecej sie
        ruszac chodze na basen i joge , no i biegam po sklepach za rzeczami dla dzieci,
        niestety moje nogi powoli tego nie wytrzymuja.
        Moje babeli tez sie strasznie ruszaja, a ja to uwielbiamsmile
        ja tez mialam poczatki anemi, teraz lykam biofer folik(bez recepty)-kwas foliowy
        +zelazo bardzo szybko wchlaniajace sie-zapytaj swojego lekarza, u mnie wyniki
        sie szybko polepszyly!
        powodzenia,pzdr
        • szpil_a27 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 09.05.07, 14:11
          hej,
          Na anemię biorę "Sorbifer" i ostatnie wyniki nie były takie złe. Zobaczymy jak
          będzie teraz, zmieniam lekarza - nie chcę ale takie ponoć są dyrektywy aby
          ciąże wieloracze z naszego regionu (jestem z Bełchatowa) kierować do Łodzi do
          ICZMP. Będzie to dla mnie spore utrudnienie bo nie mam z kim zostawiać
          dziecka sad
          Całe szczęscie że jak na razie ciąża przebiega bezproblemowo, musze być na
          chodzie i zajmować się Lilą, a tej energii i ochoty do zabawy nie brakujesmile
          Chociaz juz coraz trudniej wyjść na spacer a powroty są jeszcze grosze -
          mieszkam na 11 piętrze co prawda z windą ale z dziesiątego musze wózek targać
          do góry i z powrotem.
          pozdrawiam wszystkie podwójne wink WPisujcie się
        • szpil_a27 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 29.05.07, 12:06
          Loszka2 - a ile tabletek dziennie brałaś "Bioferu"? Właśnie go kupiłam i nie
          bardzo wiem czy stosować tak jak w ulotce tzn. 3 tabl. dziennie czy też brać
          tak jak sorbifer czyli jedną dziennie. Wizyte u swojego lekarza mam za jakis
          czas a chciałabym wiedzieć na ile moge sobie pozwolic tego specyfiku. Będę
          dźwięczna za odpowiedź. A może ktoś jeszcze brał Biofer i mi odpowie?
    • lilka.k Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 29.05.07, 12:25
      Ja też przybrałam na wadze zaledwie parę kilo (30 tydzień ciąży), ale nogi mam
      okropnie spuchnięte. Właściwie to zanikły mi kostki. O 22.00 już mnie nogi tak
      potworni bolą, że nie wiem co robić. Upały dokuczają..oj dokuczają.
      Ja też biorę biofer..1 tabletkę dziennie i wyniki mi się polepszyły smile
      --
      Lila
      • szpil_a27 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 29.05.07, 22:38
        Dzięki za odpowiedz. A w kwestii bolących nóg to już nic nie będę pisać bo
        codziennie wieczorem dopada mnie taki rwący ból dolnych kończyn. W moim
        przypadku zapewne wynika to z tego że musze sie porządnie nalatać za
        pierworodną która to w miejscu nie posiedzi, a przecież dziecko na spacer
        trzeba zabrać, zakupy zrobić, chałupe ogarnąć ... Może te upały też sie do tego
        przyczyniają, obrzęków na razie nie mam, na razie od początku ciąży przybrałam
        8 kg a w tej chwili mam 29tydzień i 5 dni bodajże, brzuch wielkości piłki
        lekarskiej doczepiony z przodu. A jak tam reszta dziewczyn sierpniowych?Niech
        się odezwą podwójne ciężarówki.
        pozdrawiam
        • iwonapernal Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 30.05.07, 20:02
          Witam.Chociaz nie lubie narzekac to naprawde jest ciezko a gdzie tam
          sierpien.Upaly sa najgorsze, brakuje powietrza.Wogole z domu sie wtedy nie
          ruszam.Brzuszek ciezki i mam wrazenie ze czasem chodze jak pingwin. Jednak
          najgorsze sa noce. Na plecach sie nie da spac bo kregoslup boli i podniesc sie
          nie moge, a na boku chyba dzieciom nie pasuje.Wiec w nocy nie spie zazwyczaj a
          tylko czuwam. Nie moge sie juz doczekac sierpnia, chociaz mam nadzieje na
          troche wczesniej.No i dzieci chcialabym juz zobaczyc a beda dwie dziewczynki.
          Pozdrawiam wszystkie przyszle podwojne mamy.Trzymajcie sie dzielnie.
          • niunia200505 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 31.05.07, 14:06
            witam, ja jestem w 30 tc i noszę dwóch chłopakówsmile termin mam na 14 sierpnia
            ale lekarz mi powiedział że urodzę w lipcu. Szczerze mówiąc mam rozdwojenie
            jaźni bo z jednej strony chciałabym już urodzić bo jestem wykończona, a z
            drugiej wiem że każdy tydzień więcej to dla dzieciaczków niezastąpiony czas.
            Chcę żeby były zdrowe i silne jak się urodzą więc walczę sama ze sobą i wmawiam
            sobie że nie jast tak źle. Przytyłam już 14 kg a ponieważ jestem raczej drobnej
            budowy ciała (a raczej byłam) to moje nogi już tego nie tolerują. Opuchły mi
            strasznie w te upały a teraz jak zrobiło się trochę chłodniej to niewiele
            pomogło.Pozdrawiam i życzę wytrwałości i sobie i wamsmile
            • szpil_a27 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 01.06.07, 18:47
              Witam,
              dzisiaj byłam W Matce Polce w Łodzi na wizycie kontrolnej - jak na razie
              wszystko ok. Nawet udało się zrobić zapis KTG, na dwa aparaty bo w poradni nie
              ma takiego dla bliźniąt. Zapis wyszedł dobrze, ale samo leżenie na tej
              niewygodnej kozetce to prawdziwa katorga, ja nie mogę w ogóle leżeć na wznak i
              już po piętnastu minutach prawie zemdlałam ( o ile można zemdleć na leżąco uncertain).
              Na szczęscie te 15 min. wystarczyło. Uff, oby jak najmniej tych zapisów. Teraz
              14 czeka mnie jeszcze USG, o ile lekarze nie będą strajkować. A jak to u Was
              wygląda? Pozdrawiam
            • lilka.k niunia... 01.06.07, 19:59
              Ja też 30 tydzień i też raczej 2 chłopaków smile.
              Mi też ciężko. Nogi spuchły i chodzę od kilku dni jak pingwin. W nocy też nie
              sypiam. Miło mimo wszystko wiedzieć, że ktoś przeżywa to samo...wiecie co
              czuję...trzymać się baby...smile
              --
              Lila
      • niunia200505 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 05.06.07, 16:25
        Napiszcie ile przytyłyście - czy moje 15 kilo w 31 tc to nie za dużo? tyję
        śrenio kilo na tydzień a dzieci tyle nie przybierają na wadze. ostatnio byłam u
        lekarza w 29 tc i ważyły po 1200. A jak to u was wygląda? Pozdrawiam
        • szpil_a27 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 06.06.07, 09:25
          Hejka
          Ja jutro zaczynam 31 tc i jak do tej pory przybrałam tylko 8 kg ( dla
          porównania w pierwszej ciąży z córką na ten tydzień ciąży miałam już chyba z 18
          kg do przodu). Od prawie miesiąca nic mi nie przybyło i powiem szczerze że
          troche się tym martwie bo przecież teraz najwięcej przybywa. mam wrażenie że
          wszystko idzie w brzuch ( jest bardzo duży) a reszta ciała, no cóż, nogi, ręce,
          twarz bardzo schudły i chudną dalej. Usg dzieciaczków mam dopiero 14 czerwca
          więc za bardzo nie wiem jak stoją wagowo, zresztą do tej pory na usg lekarze
          nie podawali mi wagi dzieci tylko ich rozwój tygodniowy. Zawsze były o tydzień
          do przodu no i generalnie były duże jak na ciąże bliźniaczą.
          Pozdrawiam
          • niunia200505 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 07.06.07, 14:36
            ja idę do lekarza 13 czerwca-mam nadzieję że maluchy będą miały już koło 1800.
            Jak ostatnio rozmawiałam z lekarzem o przybieraniu na wadze- bo czytałam że
            przy pojedynczej ciąży średnio pół kilo na tydzień - to powiedział że na pewno
            będę przybierać więcej.No i przybieram tak jak pisałam już wcześniej ok.
            kilograma.Większość idzie mi w brzuch- jest gigantyczny(108 cm)- ale nie powiem
            żebym gdzie indziej nie przytyła.Poza tym trudno powiedzieć bo jestem strasznie
            spuchnięta- nogi i ręce.Pozdrawiam
    • annaw32 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 08.06.07, 19:53
      Witam serdecznie jestem mama 10 letniej dziewczynki a teraz z niecierpliwoscia
      czekamy na kolejne 2 skarby wiemy ze to beda córcie termin mamy na 24 sierpnia
      ale ze ciaza od poczatku uważana jest za zagrożoną pani doktor przewiduje że
      urodzimy wczesniej Jestem dobrej mysli ze wszystko bedzie ok Pozdrawiam Ania
      • lidiaa Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 09.06.07, 08:06
        Hej dziewczyny,
        U mnie obecnie trwa 32tc. Brzuch jest już na prawdę spory smile
        Ostatnio dokuczają mi kolana - wstawanie i siadanie to bolesna sprawa (chyba
        nie wytrzymują nosić moich dodatkowych kilogramów).
        Poza tym sporo leżę i biorę cordafen, żeby nie było twardnień.
        W najbliższy czwratek mam szczegółowe usg maluszków smile
        Trzymajcie się w te upały !
        --
        • blady.jacek trzymam za was kciuki 12.06.07, 09:31
          witam dziewczyny, ja jestem mamą 9 tygodniowych bliźniaczek i pamiętam jak sama
          niedawno czekałam tak jak wy na rozwiązanie wink)) trzymam za Was kciuki bo w
          taką pogodę to przechlapane chodzić w ciąży, a jeszcze bliźniaczej w
          szczególnosci. Ja urodziłam w 37 i 4 dniu przez cc, dziewczynki miały po 2950 i
          2850. pamiętam jak fajnie było poczuść zebra jak leżałam na sali
          pooperacyjnej , heheheh no i zobaczyłam wkońcu swoje stopy - bez wychylania się
          do przodu wink
          • szpil_a27 Ile jeszcze? 14.06.07, 13:38
            Hej, witam wszystkie podwójne smile
            Dzisiaj zmierzyam swój brzusio na wys. pępka i jeszcze jestem w lekkim
            szoku :praktycznie 113cm. A wszyscy mówią że wcale nie mam dużego brzucha, może
            to za sprawą mojego wzrostu 176cm, chociaż ja mam wrażenie że nosze przyklejoną
            z przodu pikę lekarską największego gabarytu. Waga w zasadzie bez zmian 78,5 kg
            czyli od początku przybylo mi nieco ponad osiem kilo. Skóre na brzuchu mam już
            napiętą do granic - zaczynają się pokazywać rozstępy. Buu. A przy pierwszysm
            dziecku przytylam dobre 20 kg i nie dostalam ani jednego. Jestem ciekawa jak to
            u Was Dziewczyny wygląda. I jeszcze jedno, jak sobie radzicie ze strajkiem
            lekarzy, ja na dzisiaj miaam umówione USG w Matce Polce a jutro wizyte
            kontrolna też tam i nici. Nic nie robią nikt nie przyjmuje. Już się umówiam na
            prywatną wizyte bo co mam rozbić? Na to Usg czekalam tyle czasu bo nie bardzo
            mnie stać na pryw. wizyty. Do tego kończy mi się zwolnienie. Tragedia.
            Pozdrawiam was wszystkie.
            --
            bd.lilypie.com/IRdQp2.png
      • lidiaa Re: Gdzie te siepniowe bliźniaki? 20.06.07, 09:55
        Odpowiadam na apel smile
        Co u Was trójpaczki sierpniowe ?
        U mnie w miarę ok - toczymy się do przodu. Wprawdzie coraz ciężej - bóle
        kręgosłupa, puchnięcie stóp ale czego się nie robi dla maluszków !
        Z twardnieniami brzucha walczymy cordafenem.
        Tydzień temu na usg moje dzieciaczki ważyły po ok. 2100 gr. i były tydzień do
        przodu smile
        Piszcie co u Was !
        --
        • iwonapernal Re: Gdzie te siepniowe bliźniaki? 20.06.07, 11:27
          Hej. Dosyć duże już te twoje dzieciątka.Moje wczoraj ważyły 1800 i 1980.
          Chciałabym żeby już miały ponad 2 kg. Czuje się podobnie jak ty a do tego
          strasznie rozdrażniona jestem. Wczoraj mój pan doktor poinformował mnie że
          dziewczynki są w ułożeniu główkowym i że poleca naturalny poród a gdyby coś się
          działo to cesarka.Dodam że od jakiegoś czasu lekarz mówił o cesarce u mnie i
          tak też się nastawiłam.Nawet w szkole rodzenia zrezygnowałiśmy z porodu
          próbnego i ćwiczenia oddechów.Jestem przerażona, może to głupio brzmi. Tyle się
          naczytałam o problemach z bliźniakami przy porodzie naturalnym że już sama nie
          wiem.Od wczoraj nie myśle o niczym innym tylko o tym, mam kryzys.Chce tylko
          żeby z dzieciaczkami było wszystko ok.Dziewczyny jak to będzie u was? Pozdrawiam
          • szpil_a27 Re: Gdzie te siepniowe bliźniaki? 20.06.07, 12:39
            hej Dziewczyny,
            Na usg w zeszlym tygidniu moje dzieciaczki ważylyok 1650-1700 ale lekarz
            powiedzial że to nie jest miarodajne i równie dobrze mogą ważyć więcej.
            Stwierdzil także że mają bardzo dlugie nogi ( to może być po mnie) smile, a
            ulożeni są obaj glówkowo - niedawno wydawalo mi się ze ten z lewej się
            przekręcil i mialam rację. Ciesze sie bo chcę rodzić naturalnie aczkolwiek
            lekarz jest za cesarką. Nie wiem jak będzie, jak mi bedą mówić że lepiej
            cesarka to nie będę się na silę upierać.
            też mi już coraz ciężej, noce robią się uciążliwe, brzuch napina się przy
            każdej próbie obrócenia a mogę spać tylko na lewym lub prawym boczku. w dzień
            nie jest wcale lepiej, co prawda nie mam żadnych obrzęków ale już nie moge tyle
            zrobić w domu a przede wszystkim przy dziecku co wcześniej. Ale z zakupami,
            odkurzaniem, praniem no i spacerami daje rade. Szkoda mi tylko dziecka bo
            więcej siedzi w domu ale coż, nic na to nie poradze.
            trzymajcie sie dziewczyny. Ciekawe ile jeszcze będziemy czekać na nasze
            maleństwa.

--
    • lilka.k Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 26.06.07, 16:36
      w piątek idę do szpitala już do porodu...jeden mój mały jest za malutki, muszę
      dostać leki. A termin mam na 13 sierpnia..miesiąc leżenia jak nic...jakoś muszę
      wytrzymać. Trzymajcie kciuki by wszystko było dobrze smile
      --
      Lila
      • szpil_a27 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 27.06.07, 10:41
        Też trzymam za Ciebie kciukismile
        Powodzenia i głowa do góry, ja leżałam z pierwszym dzieckiem ponad miesiąc w
        szpitalu, najważniejsze jest zdrowie naszych dzieci i jeśli zalecają szpital to
        trzeba się położyć.
        A mnie zaczyna coraz częściej stwaiać się brzucho, w momencie twardnienia aż
        nie moge złapać oddechu, oblewa mnie fala gorąca. Napiszcie dziewczyny czy też
        Wam się to zdarza? Biore nos-pę ale chyba przestaje na mnie działać. To już
        końcówka 33 tyg - może to normalne?
        Pozdrawiam
        --
          • szpil_a27 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 28.06.07, 09:07
            Ano nie mówiłam, jak miałam ostatnio wizyte to nie było tego problemu. Być może
            to twardnienie było odpowiedzią na moją eskapadę z mężem i dzieckiem do
            Wrocławia - na miejscu było ok, ale jak wracaliśmy to już zaczął mi się
            stawiać. Jak by nie było to jednak jakieś 300 km beznadziejną drogąuncertain
            Ale warto było, pewnie to już moja ostatnia eskapada poza Bełchatów. Chociaż
            jeszcze mamy zaproszenie do Szczecina na 'zlot" żaglowców, ale to już wypada w
            moim terminie porodu, no i kawał drogi.A tak by mi się chciało...
            --
    • annaw32 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 30.06.07, 17:18
      Witam drogie cieżarówki jeszcze troszke wam zostało jak dajecie rade? ja juz
      nie moge za mna dopiero 32 tyg i 4 dni a tyle do końca może któraś z was jest z
      Poznania i spotkamy sie na porodówce? dobrze ze nie jest goraco trzymajcie sie
      podwójne mamuśki buziaki
      • szpil_a27 Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 03.07.07, 13:37
        Hej hej,
        Za mną prawie 35 tyg. i o dziwo coraz lepiej się czuję, w zasadzie cała ciąża
        była, jeśli można to tak nazwać bardzo przyjemna. Poza mdłosciami na
        początku uncertain. Zaliczyliśmy z mężem spotkanie w szkole rodzenia, takie
        przypominające bo przecież w zeszłym roku mieliśmy poród rodzinny i nie było
        potrzeby chodzenia na wszystkie zajecia. Tylko nie wiemy czy uda nam się rodzić
        razem bo: - nie wiadomo kiedy nastąpi rozwiązanie,a mąż ma obronę pracy
        magisterskiej ( we Wrocławiu a jesteśmy z Bełchatowa), - nie wiadomo gdzie
        będę rodzić bo u nas w Bełchatowie nie przyjmuja pacjentek tylko odsyłają do
        piotrkowa i dalej, do Łodzi ale tak też nie wiadomo jak będzie, - no i przede
        wszystkim jaki będzie poród, czy sn czy cięcie, chociaż mam duże szanse rodzić
        sn bo dzieciaczki są główkami w dół, przy czym jedno niżej i juz bardzo napiera
        na szyjkę. A propos szyjki to już dawno nie byłam badana i nawet nie wiem jak
        tam sprawy stoją, wizyte mam dopiero kole 16 lipca. a jak to u Was dziewczyny
        wygląda. A może któraś juz urodziła? Popiszcie troche o sobie, w kupie raźniej.
        Pozdrawiam
        --
        • iwonapernal Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 04.07.07, 12:28
          Hej. U mnie też już 35 tydz. Wczoraj mialam wizyte, szyjka mi sie powoli
          otwiera.Mam identyczna sytuacje jak ty.Dziewczynki są główkami na dól a w
          dodatku ta większa napiera na szyjke.Mam leżeć w wyrku i się oszczedzać. 15
          lipca ide do szpitala ma badania, mam być spakowana żeby zostać w szpitalu
          gdyby coś. Teraz najważniejsze to wytrzymać do 15 lipca. Bardzo się boje gdyż
          to mój pierwszy poród i do tego bliźniaki.Wszyscy się cieszą wkoło a ja będe
          szczęśliwa dopiero po wszystkim i jak już będe z dziewczynkami w domu.
          Powodzonka życze i trzymam kciuki.
        • szpil_a27 Re: i jak tam? 24.07.07, 11:49
          Ano trójpaki jeszcze uncertain
          tydzień temu we wtorek byłam u lekarza który to oświadczył:
          szyja żelazna, trzyma porządnie, rozwarcie na opuszek czyli żadne, on szybkiego
          porodu nie zwiastuje, raczej donoszę do terminu czyli 9 sierpnia. Poza tym
          stwierdził że jestem stworzona do takich ciąż i schwalił moją wytrzymałość z
          czego niekoniecznie się cieszę bo chciałabym już urodzić. Bo tak poza tym to
          nic mi nie dolega, nie puchną mi nogi ( to pewnie dlatego że przybrałam niecałe
          11 kg), nic mnie nie boli,jestem w pełni sprawna tylko brzusio bardzo się
          opuścił i zaczyna przeszkadzać, tzn, jak siedze to leży mi na udach co troche
          utrudnia np prowadzenie samochodu.
          Mam nadzieję że to już niedługo potrwa.
          Pozrawiam

--
            • szpil_a27 Re: 11 kg????????? 24.07.07, 19:57
              Hej,
              Tak jakoś mi się mało przybrało, ogólnie bardzo schudłam. Za to w poprzedniej
              ciąży przybrałam koło 20 kg przy wzroście 176 cm i źle się z tym balastem
              czułam chociaż szybko zrzuciłam nadmiar - tak w trzy miechy po porodzie. Co
              prawda to fałda na brzuchu była a teraz to nie wiem co będzie bo mam brzucho
              ogromniaste........
              --
      • iwonapernal Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 26.07.07, 22:32
        Z mojego terminu na sierpien zrobil sie lipiec.Lekarz polozyl mnie do szpitala
        15 lipca a 19 urodzilam naturalnie ( ulozenie glowkowe )dwie zdrowie i
        przesliczne coreczki.Troche sie balam i do konca obstawalam przy cesarce ale
        bylo ok.Porod trwal 5 godzin.Wody odeszly o polnocy.Pierwsza corka 4.40 a druga
        4.49.Szybko.Juz jestesmy w domu.Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy.Powodzenia.
    • lilka.k Re: Bliźniaki - Sierpień 2007 01.08.07, 07:06
      Już są na świecie moje bliźniaki: Antek I Franek. Urodziły się 18 lipca (termin
      miałam na 13 sierpnia).
      Chłopaków można podglądnąć tutaj: www.wesolowska.pl

Miesiąc czasu leżałam w szpitalu i cieszę się, że już jestem w domu.
      Trzymajcie się sierpniówki smile
      --
      Lila
    • pysia05 Do Mam bliźniaków 10.09.07, 14:56
      Hej dziewczyny, sprzedaje mnóstwo ciuszków po swoich bliźniakach. Wszystkie
      ciuszki są bardzo zadbane:śpioszki, kaftaniki, pajacyki oraz body) Wiem ile tych
      ciuszków było mi potrzeba a w sklepach wszystko takie drogie, my musimy w końcu
      kupowac razy dwa. Jesli jesteście zainteresowane podaje linka
      www.allegro.pl/item242186021_ciuszki_dla_blizniakow_i_nie_tylko_ponad_50_szt.html
      Pozdrawiam i życzę zdrówka
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka