Re: Skuteczne kary dla czterolatka,niszczyciel,fu Dodaj do ulubionych


lila1974 napisała:

CytatW naszym społeczeństwie ciągle panuje przekonanie, że aby wychować dziecko to potrzebny jest system kar i nagród i że dziecko jako takie ma nie sprawiać kłopotów, czyli być niewidzialne dla dorosłych.
W naszym społeczeństwie już dawno nie panuje takie przekonanie.
Wręcz przeciwnie - teraz trzeba zrezygnować z bycia rodzicem na rzecz bycia partnerem, poza tym:

1. Jeśli dziecko zachowuje się źle, to na pewno jest wina niedoskonałości rodziców;

2. Kary niczego nie uczą, uczą tylko nagrody;

3. Dziecko nie jest w stanie być niegrzeczne, dziecko co najwyżej w nieskrępowany, asertywny sposób wyraża swoją twórczą osobowość, dążąc do pełni rozwoju, co mu się zawsze i wszędzie należy;

4. Dyscyplinowanie dziecka to powrót do "czarnej pedagogiki" rodem z XIX wieku;

5. Dziecko ma prawo być widzialne i słyszalne na każdym kroku, ma prawo uczestniczyć i wtrącać się w rozmowy dorosłych, ma prawo im przerywać, a obowiązkiem rodziców jest w takich przypadkach poświęcić mu uwagę, bez czego dziecko od razu zwiędnie jak kwiaty bez wody. Rodzic, który nie jest w stanie zaprzestać rozmowy z inną osobą dorosłą, żeby ukucnąć koło dziecka, spojrzeć mu głęboko w oczy, stosując od razu "aktywne słuchanie", jest toksyczny i traktuje dziecko nie jak człowieka.

6. Nikt obcy nie ma prawa zwrócić dziecku uwagi, a zadaniem rodziców jest automatycznie bronić swego potomstwa. Przecież ono jest jeszcze takie małe i na pewno ze wszystkich brzydkich sprawek wyrośnie, kiedy zrozumie, że tak nie wolno.

--
Ne puero gladium!
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.