• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

9.5 latek a filmy ...dla doroslych? Dodaj do ulubionych

• 29.09.10, 20:32
    do tej pory syn oglada glownie typowe filmy dla dzieci i mlodziezy, ale coraz czesciej odnosze wrazenie, ze moze juz czas (a i on mialby ochote) na bardziej nastolatkowe filmy. nie mam tu na mysli ogladania dramatow psychlogicznych, ale co myslicie np. o lekkiej komedii romantycznej? niektore sa chyba bez ograniczen wiekowych?

syn ma ogromne poczucie humoru no i nie ukrywam, ze zaczynaja go interesowac relacje (a im smieszniej tym lepiej) damsko meskie, nie tylko na poziomie zauroczenia z filmow dla dzieci.

czy jednak poczekac i jesli film jest od 13 lat, to trzymac sie kurczowo tych wytycznych?
    Zaawansowany formularz
    • 29.09.10, 20:57
      Nie, nie trzymamy się kurczowo wytycznych - czasami zmieniam je w górę, czasami w dół.

Jednym z ulubionych filmów mojej córki jest "mama mia" i "sposób na teściową" smile
      --
      http://vector-cartoons.com/images/flinston3.gif
    • 29.09.10, 21:51
      syn 9 lat od ok 5 roku zycia oglada komedie i baaaardzo je lubi, filmy "familijne" tez, czasem jakas lekka sensacje mu pozwole obejrzec, za to sam z siebie nie lubi filmow typy spiderman czy inny superman.Generalnie od dlugiego czasu woli filmy niz " bajki - superprodukcje"
    • 29.09.10, 21:57
      W wieku dziecka 9 lat uwielbialiśmy oglądać z nim Rambo - poziom w sam raz na 9 latka, później doszły bardziej "ambitne " filmy z Brucem Willisem.....
      Teraz na szczęście takie coś, to tylko dla "odmóżdżenia",
      a tak normalnie to Mlody w wieku 15 lat i np "Katyń " czy Tarrantino
      komedie romantyczne są nieakceptowalne dla naszej rodziny w jakiejkolwiek grupie wiekowej.
      • 29.09.10, 22:12
        nawet "mamma mia" jest nieakceptowalna?

nie chodzi mi akurat o ten gatunek, napisalam ze na przyklad wink
        • 29.09.10, 22:52
          Fajnie, że syn ma poczucie humoru, ale komedia komedii nierówna, nie mówiąc już o różnych typach humoru (upraszczając - humor brytyjski, francuski).

Moim zdaniem jest duzo filmów "dla dorosłych" odpowiednich dla dzieci, wystarczy tylko dobrać do gustu dziecka.

I warto szukać wsród starych filmów.
        • 30.09.10, 08:16
          "Mamma mia" jest broadwayowskim musicalem z doskonałą obsadą i przeidiotycznym scenariuszem wink Uwielbiam to oglądać, moja Młoda śpiewa wszystkie piosenki. Ale głupie jest jak kilo gwoździ wink
          --
          "Będzie chłopak? Noooo, to pewnie mąż szczęśliwy" (taak, jakby się urodziła dziewczynka, to byśmy ją utopili i próbowali dalej) /by A.Nancy, forum CiP/
    • 29.09.10, 23:31
      tacy Piraci z Karaibów też mają ograniczenia wiekowe...
      --
      - Uwierzmy w moc statystyk albo je obalmy.
    • 30.09.10, 07:54
      też sie zastanawiam nad odpowiedniością niektórych filmów .
      popatrzcie na niektóre filmu dla dzieci np. bakugany . ciągła walka . (nawet mnie to w.....a smile.
      limituje synowi (6lat) tv .jak może włączyć sobie sam ogląda kanały dziecięce, jednak jak czasem razem oglądamy coś fajnego ( filmy akcji ) dla " dorosłych " to ogląda to z nami np.300-u) (czasm sie na minute zrobi awarie tv wink. oczywiście nigdy jednak nieogląda filmów epatujących przemocą np. hostel czy teksańska masakra piłą mechaniczną .
      podsumowując -niewidze nic przeciwko komedią romantycznym dla dzieci a podział na kategorie wiekowe robi chyba jakiś wariat .
    • 30.09.10, 08:00
      Moja pięciolatka ogląda z nami s-f (np. Gwiezdne Wojny, rzecz kultową) i niewulgarne komedie. Komedii romantycznych nie uznajemy za warte naszego czasu, ale coś miłego o miłości się by się nadało - tylko nie wiem co wink Sceny erotyzujące w filmach ogląda z czułością w oczach i dopytuje się czy ci ludzie pokazują sobie, że się bardzo kochają wink Podoba jej się całowanie, przytulanie itd. Z nagością w filmie nie mamy problemu.

Zastanowiło mnie, co rozumiesz przez filmy dla młodzieży? Tak bardziej "Juno" czy "Hannah Montana"? smile
      --
      Mam wrażenie, że wiele rodziców ma podobną wizję rodzicielstwa co 4 latek wizję posiadania rodzeństwa , czyli nowy członek rodziny ma być duży, bezproblemowy, a okres noworodka jezeli już musi to może ewentualnie przebyć jako uśmiechnięta lalka. /Makurokurosek/
      • 30.09.10, 14:24
        oczywiscie bardziej w strone "juno" optuje

"gwiezdne wojny" czy "indiana jones" to tez filmy mlodziezowe, ktore juz 5-6 latki ogladaja
        chodzi mi bardziej o filmy dorosle w ogole, a o komediach wspomnialam, majac na mysli "pewnego razu w rzymie". powiecie, ze szkoda czasu ale jest taka bajkowa troche i smieszna i moze mu sie spodobac.

jasne, ze w zalozeniu mam wprowadzac go powoli rowniez w kino ambitne

• 30.09.10, 14:44
          Mój syn w tym wieku uwielbiał komedie Jacquesa Tati (trudno zdobyć niestety) , niektóre filmy z Louisem De Funes, a niedługo potem Jak irytować ludzi Monyt Pythona. Lubł też wtedy niektóre polskie komedie (np Jak rozpętałem II wojnę światową).

Z trochę nowszych - Jeszcze dalej niż Północ jest ok dla dzieci.

Ale to naprawdę zależy od gustu.

p.s. BBC ma też wiele dobrych seriali
          • 30.09.10, 14:58
            > p.s. BBC ma też wiele dobrych seriali

oj ma, ostatnio sobie "jane eyre" obewjrzalam wink
            • 30.09.10, 15:19
              Akurat nie ten miałam na myśli! smile

Syn lubił/lubi Hotel Zacisze, Alo, Allo, Tak jest panie Ministrze (premierze)

p.s. syn nie lubi romantycznych filmów.
              • 30.09.10, 15:24
                joa66 napisała:
                > p.s. syn nie lubi romantycznych filmów.

o gustach filmow dla doroslych mojego wiem jeszcze niewiele, ale od czegos trzeba zaczac smile
                • 30.09.10, 15:36
                  Ja z chęcią pokazywałam swojemu komedie, ponieważ uważałam, że w repertuarze dziecięco-młodzieżowym (książki i filmy) dominuje "mroczna atmosfera" wink i chciałam trochę to zrównoważyć.

Inna sprawa, że język , którego często używamy i używaliśmy w domu zbliżał się gdzieś do humoru brytyjskiego i syn naturalnie wszedł w te klimaty.

• 02.10.10, 12:05
          > "gwiezdne wojny" to tez filmy mlodziezowe

brak słów
          ciekawym kryterium odróżniania młodzieżowych produkcji od niemłodieżowych

--
          Money making is a wonderful thingsmile
    • 01.10.10, 12:11
      witaj!
      przestraszyłam się czytając, że chodzi ci o filmy o lekkim zabarwieniu erotycznym, ale myślę, że 9 latek może takie filmy oglądać, natomiast uważałabym przy jakiś drastycznych scenach, jeżeli nawet pojawią się sceny erotyczne to myślę, że nie warto straszyć dziecka i klasycznie zakrywać mu oczu tylko po prostu z nim o tym porozmawiać smile
      • 02.10.10, 11:55
        > przestraszyłam się czytając, że chodzi ci o filmy o lekkim zabarwieniu erotycznym

rozczulającesmile
        powiem tak
        mój chrześniak lat 9 przyznał się zupełnie "bez bicia", że u kolegi (lat 12) już dawno oglądał filmy "o zabarwieniu mocno erotycznym" by uzyć sporego eufemizmutongue_out
        dlatego zawsze rozczula mnie do łez świadomość vel samookłamywanie się mam uważających, iż ich pociecha jest wciąż niewinnym chłopczykiem i 'o tych" sprawach nie wie nic a nic bo niby skądtongue_out
        --
    • 02.10.10, 11:50

> czy jednak poczekac i jesli film jest od 13 lat, to trzymac sie kurczowo tych wytycznych?

"podziwiam" ludzi tak silnie reagujących na słowo wytycznetongue_out
      jesteś wymarzoną przez każdą władzę "idealną obywatelką"
      a ad rem
      to nie uważam by podział wiekowy treści miał jakikolwiek sens - poza kompulsywną hipokryzją
      w kreskówkach tudzież innych produkcjach "młodzieżowych" jest często tyle bezmyślnej i okrutnej przemocy ile się nie znajdzie nigdzie w "dorosłych" filmach
      w ogóle odnosze wrażenie, że jedynym celem "młodzieżowej" produkcji jest właśnie odmóżdżanie
      w dobie internetu produkcja takich złudzeń, jak widełki wiekowe jest kompletnym bezsensem, bo i tak nie upilnujesz pociechy, która w internecie obejrzy dużo "gorsze" rzeczy niż sobie jesteś nawet w stanie wyobrazić
      jednym słowem daruj sobie w w ogóle wytyczne
      i oglądaj wszystko razem z pociechą rozmawiając zawsze po o pociechy wrażeniach
      --
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.