Dodaj do ulubionych

jak podawac mięso, jajko? no i problem kup!

31.05.11, 00:23
Witam,
od kilku dni moja córka próbuje BLW, jej brat bliźniak na razie odmówil wspólpracy, rzyga kawalkami warzyw dalej, niż widzi, wiec dalej je zupkę. Nie mam pojecia, co zrobic z miesem, żeby było bardziej miekkie. Do tej pory robiłam tak: mieliłam blenderem mieso królika/kurczaka/wołowinę, dodawalam troche kleiku ryzowego, ziół, formowalam podłuzny kotlecik i wrzucalam do wrzatku. Ale taki pulpecik jest strasznie suchy, corka sie nim dławi, widze, że ma ochote na mieso, ale w trakcie jedzenia nie daje sobie rady.
Żółtko podaje w dwóch polówkach, ale jest chyba za male, córka je próbuje wziąc do buzi, ale po drodze jej umyka. Czy można je podać jakoś inaczej, np. wrzucic mielonego miesa surowe żółtko i razem z miesem sie ugotuje?

No i kupy. Czy to mozliwe, ze warzywa podawane bez tej wody, w której sie gotowały, czyli podawane w kawałkach do rączki (dla córki), albo tez mielone blenderem na papkę (dla syna) powoduja rozwolnienie? Bo nagle dzieci, które robiły ładne gliniaste kupy, zaczeły sie obsrywac po pachy, juz sama nie wiem, od czego????

Sorrry za te nieskladność, ale bliźnieta życ nie daja, więc usiłuje za jednym zamachem dowiedziec sie o kilka spraw!
Pozdrawiam
Anikka
Edytor zaawansowany
  • mrs.t 31.05.11, 08:36
    o kupie ciekawe, nie sadze ze podawanie ich bez wody ma jakikolwiek zwiazek (swoja droga jak najwiecej rob warzyw na parze lub w minimalnej ilosci wody, coby witamnin nie tracic!)

mieso, jajko - rozsmarowywac na czym sie da; paste dodac do makaronu jako sos (heh, nadziewanie makaronu rurek tez wchodzi w grewink

--
    Dorbe litewórki nei są złe!Zajrzyj, a będziesz mądrzejszy - cz.I ; cz.II ☼ Para mieszana, nie wstrząsnieta.
    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/321352.png
  • anikka 31.05.11, 11:49
    Hmm, ale ja nie podaję jeszcze makaronu - dzieci maja skończone 8 miesiecy, sa na drugim etapie ekspozycji na gluten i dostaja raz dziennie troche kaszki glutenowej, zgodnie ze schematem. A co to znaczy - rozmarowac to mieso? Bo jak ja je ugotuję, to jest taki suchy wiór, że nie ma jak rozmarować. Mam wymieszać z oliwa/masłem i rozmarować na waflu ryzowym?
    Anikka
  • magdal_l 31.05.11, 11:57
    Ja po prostu dawałam do ręki spory kawałek ugotowanego mięsa a Mała sobie je ciumkała smile
  • anikka 31.05.11, 14:22
    Mięso w całości? Tego nie próbowałam. Ja miksuję mięso, mieszam z kleikiem, formuję pulpeciki i wrzucam na wrzątek. Bo mi się wydaje, że takie zmiksowane jest jednak łatwiejsze do pogryzienia. Chociaż suche jak wiórsad Czy Ty rozgotowujesz to mięso do kompletnej miekkości?
  • magdal_l 31.05.11, 14:28
    No tak żeby się rozwalało to nie, po prostu gotuję jak dla siebie, żeby było miękkie. Szczerze mówiąc jestem za leniwa żeby gotować, miksować, gotować pulpeciki a potem większość i tak zbierać z ziemi wink) Zakładam że Mała nie musi tego pogryźć, ważne żeby possała, pociumkała, zasmakowała. Teraz ma już rok i dopiero niedawno zaczęła jeść mięso tak, żeby je pogryźć i połknąć, wcześniej nie było o tym mowy.
  • mrs.t 31.05.11, 17:07

--
    > na drugim etapie ekspozycji na gluten i dostaja raz dziennie troche kaszki glut
    > enowej, zgodnie ze schematem.

yyy sorry to nie moja dzialkawink
    ale prosze, kukurydziany tez moze byc smile
    www.sklepdietetyczny.pl/product_info.php?products_id=472
    Jesli nei internet, to mozesz zajrzec na 'bezglutenowa' polke w swoim supermarkecie, albo jak masz jakis eko sklepik niedaleko

> A co to znaczy - rozmarowac to mieso?
    no robisz paste, czy pasztecik, polecam watek o smarowidlach;
  • luliluli 31.05.11, 20:30
    mieso daje w kawalkach, ale nigdy nie gotowana piers kuraka, bo to ohyda i wiór, tylko pieczen albo ew.udko byle nie piers. Z zoltka mozesz robic paste na chleb kukurydziany np.chrupkie pieczywo jak Wasa, albo na wafel ryzowy. Mozesz tez zrobic pulpety z miesa plus zoltko i co tam wpadnie pod reke, mieso sie lepiej skleismile
    --
    Mamo_sapiens
    http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6i09kmp6y0nq9.png
  • mond33 31.05.11, 21:25
    Mozesz tez
    > zrobic pulpety z miesa plus zoltko i co tam wpadnie pod reke, mieso sie lepiej
    > skleismile

Właśnie miałam to samo podpowiedzieć. Ja lepiłam kulki z mięsa już ugotowanego, przemielonego plus ugotowane żółtko (czasem troszkę oliwy z oliwek). Wychodziły miękkie i łatwe do przełknięcia. No i masz przy okazji 2 w 1wink
    --
    --------------------------------------------------------------------
    "Człowiek, który podjął decyzję, by zwyciężyć, nigdy nie powie "niemożliwe"...
  • forgetit 09.06.11, 22:52
    Się porobiło z tymi ekspozycjami...za czasów niemowlęctwa mojego starszego nie było takich cyrków z glutenem, po prostu się go wprowadzało w pewnym momencie, a teraz się już nie przejmuję i jak łapy po chleb dziewczynki wyciągają, to daję po prostu.

Ale ad rem: mięso mielę przez maszynkę, dodaję jajko (już całe), trochę tartej bułki, zioła, formuję paluszki, wrzucam na parę, albo do piekarnika i voila, gotowe. Uwaga, te z piekarnika wychodzą bardziej suche i łatwiej się nimi zaksztusić.

A tak na marginesie: miło, że jest jeszcze jakaś mama z bliźniakami. Jest sprzątania, co? wink
    --
    http://lb4f.lilypie.com/96pup2.png
    http://lb1f.lilypie.com/dkbMp2.png
    Certyfikowana doradczyni noszenia Die Trageschule®.
    www.przywiazanie.szkola.pl
  • pompi-dompi 20.06.11, 18:13
    Ja mięsko podaję w postaci ugotowanego (w wodzie lub na parze) udka albo filetu z kurczaka. Podaję w całości, zwykle Mała jest w stanie zjeść taki kawałek bez problemu. Poza tym wątróbka z królika lub kurczaka, smażona albo gotowana na parze. Też Mała zjada. Poza tym jakiekolwiek inne mięso, które my jemy - ale wtedy nie zawsze sobie radzi.
  • kinkyreggae 01.07.11, 12:43
    co do jajka to nikt tego jeszcze nie wymienił, a można przecież dodawać do kopytek lub kluseczek (tylko robię takie duże, żeby łatwo było złapać w rękę) o ile maluch może i lubi mączne rzeczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka