Dodaj do ulubionych

Integracja sensoryczna

23.05.04, 13:55
Poszukuje dla niespelna 6 letniej dziewczynki zajec z integracji
sensorycznej. Szukam sprawdzonej , dobrej placowki, w Warszawie, mozliwie
blisko Zoliborza lub Bielan.

A moze ktos moglby takie zajecia opisac, bo wiem na ten temat niewiele?
I czy to naprawde pomaga, jakie sa Wasze doswiadczenia?
Moja corka jest, jak sadze, bardzo zdolna (od prawie roku biegle czyta),
sprawia jednak ogromne trudnosci wychowawcze. Slucha sie, kiedy ma na to
ochote, bywa bardzo zlosliwa (potrafi uniemozliwic prowadzenie zajec w
przedszkolu), zdarza sie, ze bije dzieci w przedszkolu, wyzywa przedszkolanki
od glupich i gorzej. Jest pod opieka Poradni Psychologicznej, co dalo pewne
efekty, szczegolnie w kontaktach z dziecmi, teraz przezywa jednak jakis
regres.
Zajecia SI polecil nam psycholog przedszkolny, uwaza, ze Joasia jest
nadmiernie wrazliwa na bodzce.
Jest wczesniakiem urodzonym z bardza niska waga, dlugo byla wiotka i
rehabilitowana metoda Bobathow. Jedynaczka i corka samotnej mamy, tez
jedynaczki.

Bede wdzieczna za listy i wskazowki.

Obserwuj wątek
    • anyaa Re: Integracja sensoryczna 24.05.04, 11:54
      Polecam rewelacyjną panią Magdę Okrzasę, ktora prowadzi zajęcia z SI w
      Śródmiesciu przy pl. Dąbrowskiego. Chodzę do niej na zajęcia z moim prawie
      3letnim synkiem.
      Pewnie najpierw przydałaby się Twojej córeczce diagnoza, czy rzeczywiście taka
      terapia jest jej potrzebna. Bardzo znanym specjalista jest p. Przyrowski, ale
      terminy oczekiwania są kosmicznesad
      jesli jesteś zainteresowana szczegółami, pisz na priva.
      Pozdrawiam,
      Ania mama Michasia (28.07.2001) i Weroniki (03.08.2003)
        • olga727 Re: Integracja sensoryczna 03.08.13, 22:00
          anatemka napisała:

> na stronie netowej IS jest formularz, można go wypełnić i zobaczyć czy
          > dziecko "kwalifikuje" się do terapii.

Możesz podać dokładniejszy adres strony ? wink Bo to co mi wyskakuje,to nijak się ma,do IS. tongue_out
            • olga727 Re: Integracja sensoryczna 04.08.13, 20:46
              angazetka napisała:

> Może dlatego, że to wpis sprzed dziewięciu lat...

Początek,owszem( fakt,nie spojrzałam na datę rozpoczęcia wątku.),ale od wpisu joa.smo są już wszystkie wpisy tegoroczne.wink
            • fanbe Re: Integracja sensoryczna 05.08.13, 14:05
              > Może dlatego, że to wpis sprzed dziewięciu lat...

i co z tego, że temat sprzed lat, wciąż aktualny i szalenie rozwijający się.
              Słyszałaś o psychologii behawioralnej jakie obecnie ma zastosowania, potrafi nawet łagodzić zachowania zwierząt, jeżeli masz niesfornego kota, możesz wybrać się do specjalisty od zwierzęcej behawioralnej i po terapii kot jest zupełnie innym zwierzęciem, sama nie dałabyś rady. Oferta jest szeroka, zastanawiam się kto prowadzi te zajęcia, psycholog koci czy ktoś po kursie, czy osoba może po weterynarii jest.
      • hankam Re: Integracja sensoryczna 01.06.04, 14:39
        Dziekuje wszystkim za pomoc i informacje.
        Zapisalam Joasie prywatnie w przychodni na Szajnochy do pani Antoniewicz.
        Na panstwowa sluzbe zdrowia w tej chwili nie mam sily (a na prywatna pieniedzy,
        hahaha).
        Mam nadzieje, ze jakos wybrniemy z klopotow.
        Jeszcze raz dziekuje.
        Hanka
    • jotde3 Re: Integracja sensoryczna 01.08.13, 18:18
      hankam napisała:
      > I czy to naprawde pomaga, jakie sa Wasze doswiadczenia?

pomaga , tak jak i homeopatia, modlitwa do ś. alojzego i inne gusła . na poziomie placebo .
      córka ma 6 lat , jak bedzie miała 9-10 samo z siebie zrobi sie znacznie lepiej , nie wszystko super ale lepiej .to zwykły rozwój , choć z niskiego poziomu adaptacji .
      . w sumie to tylko psychologia behawioralna jest jakoś udokumentowana i ona może pomóc . uczy zachowań adaptacyjnych a nie odprawia czary.
      • ded-e12 Re: Integracja sensoryczna 01.08.13, 22:57
        podobnie jak z witaminą A i E plus kwasy z grupy omega kobiety zazwyczaj łykają na odmłodzenie a nikt nie wnika w ulotkę, która ostrzga aby nie stosować jako suplement zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życiawink
        • gumitex Re: Integracja sensoryczna 02.08.13, 11:10
          Ja też się dziwię, że ludzie chodzą do lekarzy, jak się źle czują albo ich coś boli. Przecież większość dolegliwości mija po pewnym czasie. No ale teraz się uważa, że trzeba być zdrowym i nic nie powinno boleć. Takie czasy....

Tak przy okazji - skuteczność wielu lekarstw jest na poziomie 30%, a duże znaczenie ma samo zainteresowanie okazane choremu.
        • ded-e12 Re: Integracja sensoryczna 02.08.13, 12:58
          kiedyś kobiety miały więcej dzieci i dzieci w swym towarzystwie wychowywały się bardziej gromadnie, w rodzinach wielodzietnych nie było czasu na wnikliwe analizowanie poszczególnych zachowań, za duży w domu był tłok i nie wszystko się objawiało. Wątpliwości i obawy względem dziecka szybko mijały ponieważ wachlarz doznań i przypadków jakie doświadczali w czterech ścianach wychowując resztę w naturalny sposób nasuwał odpowiedzi i rozwiązania na niepokojące zachowania dziecka, jeżeli już coś zauważyli. Teraz poważnie jak kobieta ma najwyżej jedno dziecko trzyma je pod lupą, bacznie obserwuje i niepokoi ją prawie wszystkowink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka