Dodaj do ulubionych

Czy wasze dzieci się masturbują? 6lat.

14.03.13, 15:12
Witam, czy wasze 5, 6, 7, letnie dzieci się masturbują? Mój syn ma 5 i pół roku. Często wkłada ręce w majtki. Czytałam żeby dziecka nie karcić za to. Więc upominam go tylko delikatnie żeby tego nie robił czy innych osobach.
Jak wy reagujecie, co robicie?
--
Oliwier 17.08.2007 r.

Jakub 09.07.2010r.
Edytor zaawansowany
  • e-kasia27 15.03.13, 01:46
    Zanim uznasz, że to masturbacja, najpierw idź do lekarza po receptę na lek na owsiki.
    Dotykanie narządów płciowych przez dzieci bardzo często wynika ze zwykłego swędzenia, a nie z chęci seksualnych doznań.
  • paulina.oliwier 15.03.13, 06:59
    Dzięki bardzo za tą uwagę!! Warto to zrobić.
    --
    Oliwier 17.08.2007 r.

Jakub 09.07.2010r.
  • mamadobrarada 13.06.16, 18:04
    Droga paulina.oliwier,
    wiele dzieci w tym wieku tak się zachowuje ale nie można nazwać tego masturbacją. Dzieci podczas dotykania poznają swoje ciało. Akurat w tym momencie doszło do momentu poznania swoich sfer intymnych. Dorośli rozumieją to jako masturbację, u dzieci jest to poczucie czegoś miłego dotychczas nieznanego. Możemy to postawić na równi z bawieniem się przez dziecko wodą ( chlapanie = coś przyjemnego, wesołego) tak samo masturbacja jest nową miłą rzeczą. W naszym społeczeństwie seks i narządy płciowe są wciąż tematem tabu dlatego aby przełamać tą barierę możesz zakupić w księgarni książeczki ukazujące i wyjaśniające jak zbudowane jest ciało Twojego dziecka. Pomoże Ci to w rozmowie z nim na temat tego zachowania. Powinnaś wytłumaczyć synowi, że pewne rzeczy robi się gdy nikt inny tego nie widzi. Możesz przytoczyć przykład, że korzystając z toalety robimy to w samotności ponieważ jest to rzecz intymna i tak samo też jest z dotykaniem się po intymnej części naszego ciała.
    Nie powinnaś też krzyczeć z tego powodu na syna gdyż rodzi to w dziecku poczucie iż jest to temat tabu a to powoduje jego zamknięcie się na jego seksualność w przyszłości. Gdyby taka sytuacja wydarzyła się w towarzystwie innych osób, nie krzycz, tylko na osobności przypomnij synowi waszą rozmowę na ten temat.
    Dodatkowo polecam Ci bardzo ciekawy artykuł z magazynu gaga " To tylko masturbacja" która pomoże Ci w przeprowadzeniu rozmowy z Twoim synem kobieta.onet.pl/dziecko/male-dziecko/to-tylko-masturbacja/ldmdx

pozdrawiam,
    mamadobrarada
  • yoma 13.06.16, 18:59
    Umarłam

myślisz, że matka nie wie, jak wygląda ciało jej dziecka, a książeczki dotychczas kupowała w mięsnym? big_grin

--
    Bo nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka