Dodaj do ulubionych

7-latek chce spać z dorosłymi

13.08.13, 12:36
Jak go przekonać, żeby spał sam we własnym łóżku? On argumentuje to tak: to niesprawiedliwe, że dorośli mogą spać razem, a dziecko musi samo. Co noc są sceny z przychodzeniem do łóżka z płaczem.
Rodzice dziecka są rozwiedzeni. Matka pozwala na spanie w trójkę (ona, jej partner i dziecko). Ojciec (i jego partnerka, czyli ja wink) - niekoniecznie chcą się na to godzić.
Codziennie są zgrzyty z tego powodu, a ja szukam rozwiązania, które nie skrzywdzi dziecka, a jednocześnie wprowadzi normalność (bo samodzielne spanie dziecka w tym wieku jest chyba standardem?).
--
And the days are not full enough, and the nights are not full enough, and the life slips by like a field mouse, not shaking the grass.
Obserwuj wątek
    • camel_3d Re: 7-latek chce spać z dorosłymi 13.08.13, 13:28
      no ocz..ma racje..to nie fair, ze dorosli spia razem, a dzeicko musi samo.. to w zasadzie nasza kultura. W plemiennych spolecznosciach dziecko spi z doroslymi, dopoki samo nie dojrzeje. Daje mu to poczucie bezpieczenstwa. Ja spalem z babcia do 6 roku zycia i potem juz chcialem sam. Moj mlody przychodzi do mnei w nocy od poltora roku, codziennie okolo 2-5. Najwyrazniej potrzebuje tego, wiec mu nie zabraniam.

Uwazam, ze dziecko samo dorosnie do rozlaki, mozecie mu tylko lekko pomagac, ale nie zabraniac. Jezeli przyjdzei do was to moze ktos z nim do jego lozka sie polozyc i poczekac az zasnie...

• light_in_august Re: 7-latek chce spać z dorosłymi 13.08.13, 13:43
        Nie bardzo mi się uśmiecha spanie w trójkę w za małym łóżku do jego siemnastki wink

Poza tym, jak widzę, są 2 szkoły: że dziecko ma spać z rodzicami (tyle że ja w tej sytuacji rodzicem nie jestem, więc może powinnam się wynieść z łóżka?) aż dojrzeje do samodzielnego spania oraz że dziecko powinno spać samo od samego urodzenia... I bądź tu człowieku mądry wink
        --
        And the days are not full enough, and the nights are not full enough, and the life slips by like a field mouse, not shaking the grass.
          • light_in_august Re: to masz pecha.. 14.08.13, 15:37
            Takie życie, że każdy facet, który ma dziecko, sypia z nim do siedemnastki? Pierwsze słyszę... Może gdybym wiedziała o takiej regule, to bym się 2 razy zastanowiła wink
            --
    • el_elefante Re: 7-latek chce spać z dorosłymi 13.08.13, 15:48
      Trudno jest oczekiwać typowych zachowań w nietypowych sytuacjach. Młody ma rozwalone życie uczuciowe - mama gdzie indziej z obcym facetem, tato gdzie indziej z obcą kobietą. Z tego co rozumiem, raz śpi tu, raz tu. Może się wszystko pochrzanić, nie?

Może zamiast walczyć, spróbujcie się nawzajem zrozumieć.

--
      Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz. H.MacLeod
        • camel_3d Re: 7-latek chce spać z dorosłymi 13.08.13, 22:53
          on ma 7 lat...

skor oczekujesz od 7 latka zrozumienie, za w lozku zamiast jego mamy lezy jakas inna kobieta, to cyba sie lekko mylisz..on nie przychodzi do ciebie tylko do ojca...

--
          Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
        • el_elefante Re: 7-latek chce spać z dorosłymi 14.08.13, 09:20
          Nie chcę być brutalny, ale .... to ty tu jesteś dorosła i na tobie ciąży zrozumienie twoje i zrozumienie jego. Tak to musisz załatwić, żeby zrozumiał. Nie oczekuj od siedmiolatka zbyt dużej dojrzałości. On ma poplątane i sam ma problem z poskładaniem myśli.
          Odpuściłbym na razie, skoro jest taki opór materii, czasem nie warto walczyć do upadłego. Spróbować zamiast tego ustalić jakiś kontrakt - śpi z wami do określonego momentu - do przyszłych wakacji np, a w wakacje niech jedzie na jakieś kolonie. Po powrocie własne łóżko, może remont jego pokoju (ma?) ale tak po całości, z pełnym jego decyzyjnym udziałem. Może z doposażeniem o cośtam (komp? ps?).
          Chodzi o to, żeby poczuł że jest kimś ważnym, że się go słucha i docenia, że zasługuje na potraktowanie go jak dorosłego - to dla siedmiolatka jak sądzę istotne, zwłaszcza w jego sytuacji. Czynami, nie słowami. Słowa to wiatr.
          --
          Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz. H.MacLeod
          • light_in_august Re: 7-latek chce spać z dorosłymi 14.08.13, 15:42

Dziecko jest "zaopiekowane", czułości i miłości ma pod dostatkiem w każdej formie. Wiele rzeczy odbywa się pod jego dyktando, nawet jeśli to mało rozsądne z punktu widzenia dorosłego. Jednak pole spania chcielibyśmy zachować tylko dla siebie (z wielu powodów: tych "dorosłych", a także czysto prozaicznych, jak to że chcemy się po prostu wyspać, a we trójkę jest to bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe).
            Zatem nie ma takiej opcji, żeby spał z nami kolejny rok. Ale dziękuję za rady smile
            --
    • kanna Re: 7-latek chce spać z dorosłymi 20.08.13, 16:04
      Po pierwsze: u mamy mogą obowiązywać inne zasady, niż u taty. czyli niech śpi z mama, a wy możecie spać bez niego.

Argument dziecka jest logiczny, a ja odpowiadam: to prawda, to wygląda nie fair, ale ja potrzebuje się wyspać. I tata tez. nie wysypiamy się, jeśli spisz z nami. Dlatego zdecydowaliśmy, że będziesz spał w swoim łóżku.
      Na wszelkie argumenty, że u mamy jest inaczej, odpowiadacie: u mamy obowiązują inne zasady, u nas inne.
      Dzieci szybko to łapią.

Odprowadzałabym go konsekwentnie do jego łóżka i siedziała z nim, czekając aż zaśnie. Pozwalała za to przychodzić rano, tez określając godzinę (jak się zna na zegarku), albo włączając mu budzik (radio) w pokoju, że już może.

--
      Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust
    • pszczolka1020 Re: 7-latek chce spać z dorosłymi 26.08.13, 15:52
      Ja też mam siedmiolatka , który najchętniej spał by z nami i też argumentuje to podobnie, że to niesprawiedliwe że rodzice śpią razem a on musi sam, ale syn nie śpi z nami. Mam też czterolatka, który też z nami nie śpi, a też by chciał. Ustaliliśmy że śpią w swoich pokojach, że każdy ma swoje łóżko i swoje miejsce, że w naszej sypialni się wszyscy nie zmieścimy nawet jakbyśmy chcieli i przyjęli to do wiadomości, że się nie da i już . Za to czytam im bajki wieczorem w naszym łóżku i pozwalam czasem zasnąć, mąż ich potem przenosi, a ostatnio często razem usypiają w pokoju starszego, chociaż to dłużej trwa, bo się trochę wygłupiają i gadają. Uważam że dzieciom da się wszystko wytłumaczyć , iść na jakiś układ , trochę popuścić żeby i tak jednak wyjść na swoje. Moje dzieci wiedzą że w nocy zawsze mogą do nas przyjść jak się obudzą przestraszą , coś im się przyśni, ale " spania całą noc u nas z założenia " nie ma. Uważam też że to twój partner powinien ustalić zasady z synem, żeby nie było że to ty nie chcesz go w łóżku, bo to może popsuć wasze relacje na zawsze, powodzenia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka