Dodaj do ulubionych

zawahałam się...

16.09.13, 14:59
Witam

piszę na tym forum po raz pierwszy.
Moj synek ma prawie 11 miesiecy, diete rozszerzamy od 6. Generalnie blw, choc nie ortodoksyjnie (probowalam sloiczkow, nie przeszly, dalam sobie spokoj).
Od miesiaca z kawalkiem maly siedzi samodzielnie, wczesniej sadzalam go sobie na kolanach przy okazji posilkow. Teraz sadzam w foteliku i zawsze jemy razem.
BLW bardzo do mnie przemawia, ale przyznam, ze zawahalam sie, czy dobrze zrobilam wybierajac te metode (jesli w ogole jest jakas sensowna alternatywa). Posilki mojego dziecka wygladaja tak, ze dobrze ponad 90% jedzenia laduje na podlodze, w zasadzie jedzenie to przede wszystkim zabawa w rozwalanie, rozgniatanie, zrzucanie jedzenia. Do buzi trafia niewiele. Lubi tez niewiele rzeczy; tych potrafi zjesc troszke.
Nadal nie udalo sie nam zastapic zadnego posilku mlecznego.
Maly jest na butelce, a przy tym jest alergikiem.
Martwi mnie to dlatego, ze to juz spore dziecko, jedzace stale posilki od kilku miesiecy.
Tak ma to wygladac?smile
Edytor zaawansowany
  • joshima 16.09.13, 18:26
    audrey2 napisała:
    > Nadal nie udalo sie nam zastapic zadnego posilku mlecznego.
    Bo jeszcze na to nie pora... Moje dziewczyny na serio zaczynały jeść tak bliżej 1.5r

> Martwi mnie to dlatego, ze to juz spore dziecko, jedzace stale posilki od kilku
    > miesiecy.
    No ale co z tego?

> Tak ma to wygladac?smile
    Tak to wygląda bardzo często i na ogół nie jest powodem do niepokoju.

--
    JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
  • audrey2 16.09.13, 22:11
    > > Martwi mnie to dlatego, ze to juz spore dziecko, jedzace stale posilki od
    > kilku
    > > miesiecy.
    > No ale co z tego?
    no bo moze cos robie nie tak, nie smakuje mu...kurde, no nie wiem, ale chodzi o to, ze juz je od jakiegos czasu, a nie ma postepu
    a czytam na forach, ze dzieci blizej roku wsuwaja cos tam
    Drugi powod niepokoju, wazniejszy, jest taki, ze mlody jest alergikiem. Lekarze chca go leczyc dieta, wiec pasowaloby mleko ograniczyc do minimum (a on nadal na butli, nawet w nocy wciaga). NIe jestem przekonana, ze jego alergia jest faktycznie pokarmowa, ale wkurzaja sie na mnie lekarze bardzo, ze dziec ciagle na mleku jedzie przede wszystkim.
    No i tez absolutnie zaden ze spotkanych przede mnie specjalistow nie slyszal o blw, wiec kiedy mowie, ze moje dziecko jest niepapkowe (bo nie lubi), ze w kawalkach, ale czesto bardziej lize nize je, dostaje feedback, ze jestem wyrodna matka, bo zupki powinien i sloiczki.
  • murwa.kac 17.09.13, 08:20
    ehhhhh specjalisci uncertain
    przydaloby im sie jakies szkolenie.

nie przejmuj sie.
    dziecko nie ma obowiazku w tym wieku jesc calych posilkow.
    niech sobie powoli je w swoim tempie, nie przyspieszaj niczego na sile, bo tylko sobie krzywde zrobisz i spowodujesz problemy zywieniowe w przyszlosci.

uczulenie jest absolutnie na kazdy nabial?
    czy przetworzony w postaci jogurtu naturalnego, twarogow, serow zoltych etc moze jesc?

nie MUSISZ podawac mleka.
    mozesz je spokojnie ograniczyc i zastapic produktami wysokowapniowymi.
    moj syn w tym wieku nie pil mleka w ogole - juz odstawilam od piersi, mm nie wprowadzalam, z krowim czekalam do ukonczenia roku.

Twoje dziecko ma jeszcze czas, zeby jesc pelne posilki.
    lekarzy olej, tym bardziej, ze sama piszesz, ze nie jestes przekonana co do tej alergii.
    --
    Niektóre samochody nawet nie jeżdżą (!) tylko są traktowane jako ,,piwnica" by mojemieszkanie24
  • audrey2 17.09.13, 09:00
    Produktami wysokowapniowymi, czyli jakimi? Nie daje zadnego nabialu, nic, zadnych serow.
    Jego alergolog ciagle mi mowi o sinlacu jako alternatywie dla mleka, ale mu tego szajsu nie podam
    On ma alergie I to podla, ale nie bardzo widze jej zwiazek z jedzeniem.
    Tylko ze zaden lekarz nie chce ze mna rozmawiac, kiedy mowie, ze moze to nie pokarmy jednak.I absolutnie nic z mlekiem krowim.
    Martwie sie tez jego zabkami, bo jednak ciagle butla jest w uzyciu, a myc sobie nie daje.
  • joshima 17.09.13, 19:10
    Wapń jest nie tylko w mleku a dla alergików nie tylko sinlac. O Nutramigenie Ci nie mówili?

Na jakiej podstawie twierdzisz, że to nie pokarmowa alergia?

--
    JoShiMa

• audrey2 17.09.13, 20:23
    I owszem, mowili, nawet na nim byl
    Teraz jest na jeszcze bardziej specjalistycznym mleku.
    Na tej podst, ze skora mu sie pogarsza cyklicznir, niezaleznie od teho, co zjadl.albo ja tego nie widze
    Poprawia sie tez z nieznanych mi przycxyn.
  • joshima 17.09.13, 20:30
    > Teraz jest na jeszcze bardziej specjalistycznym mleku.
    Zdradzisz jakim? Jak tak daleko nie zaszłam. Nutramigen wystarczył.

Jeśli to atopowe zapalenie skóry to przekichane. Może to być rzeczywiście od alergii pokarmowej ale pogorszenie może następować też z innych przyczyn (gorąco, zimno, stres i tak dalej). Poza tym nawet przejście na b.restrykcyjną dietę nie przynosi poprawy od razu. Czasem trzeba czekać nawet kilka tygodni. A jeśli uczulenie jest na nabiał to on jest naprawdę niemal we wszystkim.

No i sa jeszcze takie różne śmieszności. Na przykład moja córka banany mogła jeść tylko wiosną i latem. Te jesienne i zimowe były jakieś inne i natychmiast wywoływały zmiany atopowe.

Na szczęście po czterech latach córka wyrosła z tych problemów, więc i dla Was jest nadzieja.

--
    JoShiMa

• joshima 17.09.13, 20:31
    Aha, zapomniałam napisać. Najbardziej jej się skóra pogarszała po emolientach wink

--
    JoShiMa

• audrey2 17.09.13, 21:18
    Jest na Neocate, piorunsko drogie, ale na szczescie refundowane i w smaku znacznie przyjemniejsze niz nutra.
    Moje mylenie bierze sie stad, ze powazne zmiany skorne mial bardzo szybko, do alergologa trafilismy, kiedy mial 3 miesiace zaledwie. Wtedy tez dostal nutra. Neocate pozniej, ale tez jeszcze byl na samym mleku.I generalnie ciagle slysze, ze najprawdopodobniej uczulil sie, kiedy bylam w ciazy, bo wtedy jadlam jajka, pilam mleko, nieswiadomie jadlam tez maczke sojowa (to sa m.in. rzeczy, ktore maja go uczulac wg testow z krwi, bo nie jadl ich jeszcze sam nigdy).
    Byc moze to jest myslenie zyczeniowe, to ze on nie ma azs na bazie pokarmowej, nie wiem. Bo tak czy inaczej, podla przypadlosc. NIe widze na razie takich subtelnosci, o jakich piszesz, ze np jesienne rzeczy uczulaja, a letnie nie. Ale moze po prostu ich nie widze, nie wiem.
    Z drugiej strony wlasnie to, o czym pisze kasia, ze np w innych krajach nie leczy sie azs dieta. I nie ma tez tak szerokiego rozpoznania azs, jak u nas.
    Jesli jednak mleko go uczula, to chcialabym powoli z niego schodzic. No i tez chodzi o zabki, bo w tym wrednym mm jest cukier, oblepia zeby i powaznie sie boje, ze chlopak skonczy z prochnica butelkowa.
    Z drugiej strony-dzieci sa bardzo madre. Moze i byc czegos chciala, ale go nie zmusze. Od kilku tygodni pije mleka mniej, sam z siebie, wiec moze sam tez z niego zejdzie.
    Co mozna by sprobowac podac wapniowego, o czym pisala murwa?

(Obys miala racje, ze i dla nas jest nadzieja...)
  • joshima 17.09.13, 22:39
    audrey2 napisała:

> Co mozna by sprobowac podac wapniowego, o czym pisala murwa?

Ot choćby brokuły, brukselka, kalarepa.

--
    JoShiMa

• murwa.kac 17.09.13, 22:49
    tak na szybko
    warzywa straczkowe
    warzywa zielone
    ciemnozielone
    lisciaste
    szprotki, sardynki (robie z nich pasty na chleb)
    gruszki, pomarancze, morele
    suszone - rodzynki, figi, sliwki
    migdaly, orzechy brazylijskie, sezam, slonecznik
    platki zbozowe,
    owsianka
    tofu

--
    Niektóre samochody nawet nie jeżdżą (!) tylko są traktowane jako ,,piwnica" by mojemieszkanie24
  • kluska77 22.09.13, 14:43
    W owocach też jest cukier, nie dasz dziecku ani jednego owocu w życiu? Zresztą w "mleku matki" też jest cukier, ten sam, który ona zjada. Moje mleko z piersi było słodkie jak landrynka, z 10x bardziej niż krowie. Nie ma co panikować smile
    --
    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/32s6iv0rq.png
  • audrey2 22.09.13, 15:19
    Nie znam sie, ale to jest chyba inny cukier.
    Zreszta dzieci kp moga ssac cala noc, a butelkowym sie wrozy prochnicr.
    W ogole butelkowe maja przerabane.
    Albo mnie mozg wypraliwink
  • joshima 17.09.13, 08:53
    audrey2 napisała:

> no bo moze cos robie nie tak, nie smakuje mu...kurde, no nie wiem, ale chodzi o
    > to, ze juz je od jakiegos czasu, a nie ma postepu
    Nie poganiaj. Dzieci rozwijają się skokowo.

> a czytam na forach, ze dzieci blizej roku wsuwaja cos tam
    A nie czytaż o trzylatkach karmionych papkami? Największą krzywdę jaką możesz zrobić swojemu dziecku to porównywanie go z innymi i popędzanie by za nimi nadążał.

> Drugi powod niepokoju, wazniejszy, jest taki, ze mlody jest alergikiem.
    No to chtba dobrze, że się nie rzuca na wszystko włącznie z tym co mu szkodzi.

> Lekarze
    > chca go leczyc dieta, wiec pasowaloby mleko ograniczyc do minimum
    Ale przecież istnieje mm dla alergików.

> wkurzaja sie na mnie lekarze
    Zmień lekarzy na bardziej przyjaznych.

--
    JoShiMa

• audrey2 17.09.13, 09:04
    On jest na bardzo specjalistycznym mm.
    Wierz mi, ze znalezienie w stolicy lekarz, ktory wie, czym jest blw I przez rozszerzanie diety nie rozumie podawania dziecku sloiczkow jest niezwykle trudno.sama jestem mocno zaskoczona
    Popedzac go, oczywiscie, nie zamierzam.sensu w tym nie ma zadnego, chcialam sie jedynie upewnic, czy wszystko jest z grubsza ok
  • awidyna 18.09.13, 08:02
    Możesz napisać coś więcej o tej alergii? Co się dzieje? Na skórze zmiany i gdzie? Czy przewód pokarmowy źle reaguje?
    --
    http://lb1f.lilypie.com/tPeap2.png
  • audrey2 18.09.13, 08:25
    Napisalam, ze na skorze, calego ciala w zasadzie.nie wiem, co znaczy, ze przewod pokarmowy zle reaguje, z tym problemow nie mamy.
    A dlaczego pytasz?
  • awidyna 19.09.13, 20:00
    Pytam bo alergia nie objawia się tylko skórnie. Często również ulewania a nawet wymioty, bóle brzucha i biegunki występują. A lekarze widząc cokolwiek na skórze od razu mają jedną diagnozę - alergia. Od tego się można nabyć alergii ale na lekarzy. O ile dobrze doczytałam to wytłumacz mi prosze jakim cudem dziecko jest uczulone na mleko skoro cały ten Neocat jest bez bialek alergizujących a nawet jego produkcja odbywa się w zakładzie, w którym sie nie stosuje na linii produkcyjnej pochodnych bialek mleka krowiego? Napisałaś, że nabialu nie je. Ty karmisz piersią? Po tym mleku jakieś zmiany na lepsze czy gorsze?
    --
  • audrey2 20.09.13, 08:49
    Ano wlasnie...nie ulewa, nigdy nie ulewal, nie wymiotowal I nie mial biegunki.co do kup, to trudno powiedziec, bo nie wiem, jak jest u innych dzieci.
    Tylko skora, od 5 tygodnia zycia.wtedy mial lzs, ktory przeszedl w sucha, zaczerwienina skore na calym ciele, troche to wyglada na poparzenia. Zaczelam sie jednak lamac, czy to nie azs, bo teraz sie przeziebil I w zasadzie natychmiast w miare niezle wygladajaca buzia przeszla w ogniste, czerwone, suche policzki.
    Po neocate, imo, nie ma poprawy, a jest na nim 4 miesiace.przedtem byl pepti I krotko nutra.nie karmie piersia, ale absolutnie wszyscy twierdza, ze uczulil sie w brzuchu, bo jadlam jajka, pilam mleko I nawet cholerna soje nieswiadomie.a nawet ten moment, kiedy byl na piersi go uczulil.
    A alergia, poza skora, wychodzi mu w testach z krwi, wysokim ige oraz b wysokich kwasochlonnych.no I ogromny swiad.
    A mleko wyszlo mu w testach.a przed testami kilka msc, kiedy byl malenki, chyba mial kolki przez chwile, wiec za namowa poloznej podalismy pepti.
    Awidyna, czytam na niemowlu, ze Ty chyba sie znasz na rzeczy, wiec jesli masz jakies pomysly, pisz, bede bardzo wdzieczna.
    Moze byc na priv, bo mnie moderatorki zbanuja.
    Nie ma chyba w wawie lekarza z top19, u ktorego nie bylismy.ale powoli tracimy nadzieje, ze cokolwiek moga.
  • audrey2 20.09.13, 09:23
    Pasozyty, grzyby I baketrie ukl pok wykluczylismy.
  • awidyna 20.09.13, 12:35
    A Ty jesteś alergikiem? Jeśli wychodzi w testach to coś musi być na rzeczy, chociaż w takim wieku jeszcze wyniki nie są adekwatne i tylko poglądowo mogą powiedzieć coś o alergii. Wiem, że trudno zauważyć po czym nasilają się objawy, ale zwróc uwagę na pierze, proszki i inne detergenty. Jakie stosujesz kosmetyki do mycia? Bo np u nas wszystko co z oliwką, emolieny i inne tluste badziewia sprawiają, że skóra prawie schodzi płatami. Ale ja tak mam i po pierwszej kapieli dziecka zauważyłam że jej też nie służy więc się w Avonie myje. Moje dziecko przez 3 miesiące mialo na policzkach przy uszach takie czerwone place. Też lekarz stwierdził że może to skaza. Nie dałam się zwariować. Okazało się, że dziecko nie lubi ciepła. Jak się zgrzała to aż wybroczyny wychodziły. Ty napisałaś, że w czasie przeziębienia stan skóry się pogorszył - może jak się zgrzał, skóra tak reaguje? Nam pomogła maść Retimax 1500. Nie chciałam jej bo już jedną z wit A miałam specjalnie robioną i jeszcze gorzej skóra wyglądala, ale za namową mamy spróbowałam. trzy dni i buzia gladziutka. A maść 4 zl kosztuje. Nie wiem czy wiązać to z dietą, bo skoro problem był już przed rozszerzaniem diety, mleka krowiego nie podajesz to wg mnie coś innego. Spróbuj przez tydzień tak poobserwować i dietę i reakcje i domowe zagrożenia, przegrzanie, kurz, pierze, proszki wszystkie, bo jak śpi np z Wami to jak pierzesz pościel w zwykłym proszku to też może uczulać.
    --
  • kasiap0585 17.09.13, 20:03
    Co do tej eliminacji mleka z powodu alergii ...
    Moja ma atopowe zapalenie skóry i w Polsce jeśli dziecku wyskoczy mała czerwona plamka na ciele to lekarze od razu każą mleko eliminować i dietę ścisłą trzymać. My mieszkamy w UK i tutaj tejże choroby w ogóle z dietą nie łączą. Zupełnie nie wiem skąd takie różne podejście. Nasz lekarz (ten z UK) kazał normalnie karmić mlekiem, normalnie dietę rozszerzać.
    Mówi się, że białko mleka uczula najczęściej, ale najczęściej nie znaczy zawsze i okazuje się, że dzieciaki później wszystkie na ścisłych dietach bo lekarz każe profilaktycznie.
    Miałam ten sam dylemat, moja też prawie cały dzień na mleku (ma teraz 10 miesięcy) i dla świętego spokoju zmieniłam i przez miesiąc mała była na mleku dla alergików. Nie było żadnej poprawy, a jak wróciłam do "starego" mleka to nawet było lepiej.
    A co do tego, że mało je:
    moja pierwszy raz zastąpiła butelkę mleka obiadem na początku dziewiątego miesiąca, co nie oznacza, że codziennie teraz je obiad. Ostatnie kilka dni jest tak, że skubnie trochę, a za 15 minut płacz, że chce mleko. Chwilowo straciła apetyt (tylko owoce je bardzo chętnie).
    Jeśli chodzi o jedzenie to nie puszczam jej z talerzem w samopas smile Podaję jej często jedzenie do rączki, a jak zaczyna rozrzucać to kończę posiłek. Pozwalam się bawić, ale co innego jest ciapanie i obserwacja co się dzieje z jedzeniem, a co innego "bezmyślna rozpierducha" smile
    "Bezmyślna rozpierducha" w wypadku mojej córki oznacza "wyjmijcie mnie natychmiast z krzesełka/zdejmijcie z kolan, nie mam w ogóle ochoty uczestniczyć w posiłku" smile
    Pozdrawiam
  • audrey2 17.09.13, 20:28
    Kasiu, dokladnie tak.
    Padla diagnoza azs, a wiiec na pewno na mleko krowie.a ja tego na serio nie widze
    Tez go wyjmuje z fotelika, kiedy jedzenie leci na podloge w calosci.
    Mieszkalam dlugo w uk, tam przeszlam wiekszosc ciazy, wiec znam diametralnie rozne podejscia I tym mam wiekszy problem z tym, jak leczony jest moj syn.tym bardziej, ze jazdy ze skora zaczely sie na dlugo przed rozszerzaniem diety.ale to temat na inne forum raczej
  • joshima 17.09.13, 20:34
    audrey2 napisała:

>tym bardziej, ze jazdy ze skora zaczely sie na dlugo przed rozszerzaniem diety.ale to
    > temat na inne forum raczej
    No ale przecież zanim zaczęłaś mu dietę rozszerzać też coś jadł, prawda? wink Dlaczego wtedy nie miałaby się ujawnić alergia pokarmowa?

--
    JoShiMa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.