Dodaj do ulubionych

tiki, pomocy!

21.05.17, 21:02
Mamy czy miałyście kiedyś problemy z tikami u dzieci? Jestem zrozpaczona, syn ma 5 lat od miesiaca zaczął tikać ma wymachy głową w lewo i w prawo, wzdrygnienia ciała i jeszcze przy tym wydaje dzwieki ym ym i tak czasami to wszystko na raz co 10 sekund. Nie piszcie o wizycie u lekarza bo to już mamy za sobą kilka razy. Czy miałyście tak ze swoimi maluchami? Czy dzieci z tego wychodzą?
Edytor zaawansowany
  • 02.07.17, 00:37
    pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Tourette%E2%80%99a
  • 02.07.17, 11:43
    nie u zwyklego pediatry....

• 18.07.17, 21:03
    moja córka miala

schizowałam, chodziłam do psychologa, ale jedyne, co mogę Ci poradzić, to nie przesadzaj...
    Nie zlewaj, nie ignoruj zupelnie, ale tez nie poświęcaj temu całej uwagi..

u nas minęło wtedy gdy przestałam sie wkręcac ...
    psycholog poradziła mi jeszcze dużo zabaw z dzieckiem, masowania, ruchu itp...

ja, rzecz jasna, nie mam pojęcia o Twoim przypadku, ale dobrze jest wyluzować i nie skupiac się na tikach, bo to powoduje, że dzieciaki mocniej tikaja, tak było z moją córką

w kazdym razie- idź do psychologa pogadac, na pewno Cię wesprze i pomoże.
  • 19.07.17, 07:35
    Jakie tiki miala Twoja córka? Jak dlugo ro trwało?
  • 19.07.17, 21:02
    potrząsała głową, chrząkała, co kilka sekund

trwalo ok pół roku, rok temu
    dziś jak jest w stresie to jeszcze jej się zdarza, ale bardzo rzadko
  • 20.07.17, 22:51
    Dziękuję za odpowiedz. U syna tiki co jakiś czas się zmieniają. Czy u was też tak było?

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.