Dodaj do ulubionych

Dziecko nie radzi sobie z porażką

31.08.17, 08:45
Na wstępie zacznę od tego, że mój syn ma 8 lat i zespół Aspergera. Emocjonalnie nie jest w stanie udźwignąć jeśli coś mu nie wychodzi. Powoduje to notoryczny stres w szkole, ponieważ złości się jeśli jakieś zadanie wydaje mu się trudne i wymaga nieco większej cierpliwości. Nie lubi żadnych gier zespołowych, żadnej rywalizacji, powoduje to u niego płacz. Nigdy nie gra w żadne gry planszowe, ponieważ nie jest w stanie poradzić sobie ze świadomością, że mógłby przegrać. Nawet gry na komputer muszą być łatwe i nie mogą być na czas, najchętniej gra w takie, w których nie można przegrać.
Nie mam pomysłu jak wzmocnić jego pewność siebie i tak mu poprzekrecać w głowie, aby nie uważał porażki jako koniec świata. W wakacje jest wyciszony, szczęśliwy, nie sprawia żadnych problemów wychowawczych, ale rok szkolny to zawsze dla nas spore wyzwanie, bo syn jest strzępkiem nerwów. Nie wiem jak mu pomóc.
Edytor zaawansowany
  • 31.08.17, 10:58
    Dal przeciętnego ośmiolatka porażka jest trudna.
    Dla dziecka z ZA - trudniejsza kilka razy bardziej.

Rozmawiałam z kimś, kto się zna na ZA?

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • 31.08.17, 11:31
    Rozmawiałam, ale nikt żadnego rozwiązania nie sugeruje.
    Bardziej słyszę, że jest niedojrzały emocjonalnie, zbyt wrażliwy i może indywidualne nauczanie byłoby dla niego najlepsze... Podczas pracy sam na sam też się stresuje.. Sama nie wiem.
  • 31.08.17, 12:03
    moze masz taki egzemplarz... dzieci sa rozne. Moze on wlasnie lepiej pracowalby gdyby uczyl sie indywidualnie. Moze go ludzie stresuja..itd.. To ze ktos lepiej czuje sie w samotnosci lub woli uczyc sie indywidualnie nie znaczy, ze jest gorszy..
  • 31.08.17, 12:02
    moj 8 latek tez tak mial...szczegolnie keidy przegral ze mna. W szkole raczej potrafil sie opanowac.

moze warto grac w gry i dawac mu 2-3 razy wygrac i 1 raz przegrac...

--
    Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
  • 31.08.17, 12:04
    i rozwijacie je...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.