Dodaj do ulubionych

Jak postępować z trudnym dzieckiem, proszę o pomoc

20.12.17, 16:29
Moja córka ma 7,5 roku i chodzi do 1 klasy. Ma problem z pisaniem: brzydki kształt liter, mylenie liniatury. Ćwiczymy jest progres ale odstaje od grupy. Nie mam pojęcia skąd ten problem, generalnie jest sprawna manualnie, ładnie rysuje, lepi z plasteliny itp.
Mam ogromny problem z jej motywacją. Młoda szybko się irytuje, deneruje, płacze wręcz histeryzuje kiedy jej nie wychodzi a ja zwracam uwagę , proszę o poprawienie.
Dzisiaj miałam tel. od nauczycielki której także zrobiła awanture w trakcie lekcji.
Do odrabiania pracy domowej z pisania, podchodzi jak do jeża, ukrywa karty pracy albo robi i nie pokazuje do sprawdzenia nauczycielowi. Co może być powodem takiego zachowania, jak dotrzeć do takiego dziecka, jak z nim rozmawiać? Pomożcie prosze!
Edytor zaawansowany
  • 20.12.17, 18:32
    Pierwszą, absolutnie pierwszą rzeczą jaka należy zrobić jest odróżnienie "trudnego dziecka" od "dziecka mającego trudności".
    Dziecku trzeba pomóc, a nie oceniać. Jest oczywiste, ze każdy, czy ma lat 7,5 czy 490 będzie miał problem z motywacją, gdy sporo pracuje, a i tak odstaje od grupy. Szczególnie, gdy problem szkolny przenosi się do domu, gdzie dziecko zaczyna funkcjonować nie w roli "córeczki", a w roli uczennicy, którą ma być korygowana i oczekuje sie od niej idealnego wykonywania pracy.
    Powodem takiego zachowania sa nierealistyczne wymagania, nie uwzględniające trudności dziecka, brak sukcesów mimo pracy, rodzice, którzy postrzegają dziecko jako kłopotliwe, a nie jako te, któremu trzeba pomóc.
    Pierwsza sprawa - zmiana nastawienia. Druga - psycholog, który powie, dlaczego dziecka odstaje. Trzecia - mniejsza presja w domu i pozostanie rodzicem, a nie nauczycielem.
  • 30.12.17, 14:50
    Najpierw warto zrobić dziecku badania psychologiczne-pedagogiczne aby ustalić źródła problemów.
    To, co opisujesz, wygląda na dysleksję.

I Twoja córka nie jest trudna, tylko ma trudności z nauką. na to nakłada się zniechęcenie i złość. Twoim zadaniem jet pomóc małej.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.