Dodaj do ulubionych

Córka chce rodzeństwo

11.11.19, 22:54
Moja córka ma 5lat. W jej grupie w przedszkolu prawie wszystkie dzieci mają rodzeństwo. Od kilku miesięcy słyszę ,,mamo, a będę miała rodzeństwo" itp. Ja z mężem nie chcemy mieć więcej dzieci i na 90% się to nie zmieni. Uznaliśmy, że nasza Pola nam wystarczy, też nie czujemy się na siłach i wolimy się skupić na Poli i innych rzeczach niż wracać do pieluch. Tłumaczymy to dziecku, że będzie jedynaczką, ale to nic nie daje, uparła się. Ja z mężem mamy rodzeństwo i Pola też nam mówi, że my mamy, ona nie i jest przez to gorsza. Zapytałam się, jej dlaczego ona chce rodzeństwo to usłyszałam "bo będę miała późnej z kim się bawić".
Obserwuj wątek
        • camel_3d Re: Córka chce rodzeństwo 24.11.19, 11:11
          alicja1989 napisał(a):

> W tym, że nie mogę jej wybić rodzeństwa z głowy

i ona ma racje, w przyszlosci bedzie jej latwiej kiedy bedzie miala siostre lub brata. (choc to zadna gwarancja).

Miezskam w DE i tu niemeickie rodziny maja czesto 1 moze 2 dzieic... Tureckie i arabskie 4-6.. Ich spotkania rodzinne sa niesamowite. Czasem chodze na takowe bo kolega z klasy (palestynczyk) zaprasza mlodego, a rodzice zapraszaja mnie. Zawsze jest przynajmniej 10-12 dzieci, sporo ludzi. Super atmosfera, mzuyka.. A na spotkaniach u znajomych z DE:.razcej 1:1... grzeczne rozmowy.... i takie tam.. zero babcm cioc, wujkow, kuzynow..

--
          Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
          • kanna Re: Córka chce rodzeństwo 25.11.19, 09:49
            Może mieć racje, ale to nie ma żadnego znaczenia.
            decyzje w takich sprawach podejmują dorośli.

--
            Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
            Pół wieku poezji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka