2,5-latek NIEGRZECZNY Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moj synek (2,5 roku) w domu jest grzeczny na ogol, nie placze bez powodu
    wyraznego, nie mardudzi za duzo, jak go odwiedzaja jakies inne dzieci to sie
    niezle bawia. Zabieraja sobie oczywiscie zabawki, bo chce czesto te same w
    jednym czasie (normalka), ale ostatnio zaczelam z nim chodzic na zajecia,
    rytmike raz w tygodniu, tak w ramach przygotowania troche do przedszkola (od
    wrzesnia), a on tam zachowuje sie okropnie. Nie chce siedziec z dziecmi, mowi
    glosno, nie chce wykonywac polecen Pani prowadzacej zajecia. Czasem cos robi,
    ale wyraznie widac, ze wybiera tylko te cznnosci, ktore mu sie podobaja...np.
    udawanie, ze sie zbiera snieg. Nie interesuje go zupelnie nagroda od Pani w
    postaci naklejki. Troche mnie to zalamuje, bo ogolnie synek uchodzi za fajnego
    chlopca niesprawiajacego trudnosci. Dodam tylko, ze mam tez drugiego synka,
    mlodszego, 11 miesiecy, z ktorym starszy bawi sie calkiem zgodnie w
    domu....Moze ktos mial/ma podobna sytuacje? Albo moze ktos znalazl jakies
    rozwiazanie? Pocieszenie? Wytlumaczenie?
  • witam, z mojej strony pocieszenie...smile, mój synek, fajny maly czlowiek poszedl
    na zajecia adaptacyjne do przedszkola i co?? wstyd jak beret, dziecko obledu
    dostalo..., wszystkie zabawki Dadasia, jesli chodzi o Panie to totalna olewka,
    jakby ich nie było, adas bawil sie wedlug swojego planu, nie interesowaly go
    zadne zajecia przygotowane dla maluchow...sad, normalnie patrzylam i wlasnym
    oczom nie wierzylam (czy to moje dziecko??wink, pocieszajace jest to ze z kazdymi
    zajeciami jest coraz lepiej. Dzieciaki roznie reaguja, niektore wlasnie tak...
    Pocieszki i pozdrowienia
    Mamania
  • NIEGRZECZNY?????
    BARDZO GRZECZNY.
    W porównaniu do moich bliźniaczek. tylko troszkę na odwrót, bo jak ktoś obcy
    przychodzi, albo gdzieś wychodzimy, to chwila ulgi... wstydzą się i jest
    spokój... a w domu... sceny dantejskie, maratony histerii, jęków, szlochów,
    negacja totalna, głuchota na to co mówi ktokolwiek z dorosłych...uchhhhhhh
  • witaj!mój synek za kilka dni kończy 3 latka. i wyobraz sobie też jest
    niegrzecznywink. jest podobnien jak u Ciebie, nawet zabraliśmy go po 5!dniach z
    przedszkola, bo dzieci i zajęcia zupełnie olewał, na rytmice powiedział do pani
    przestań kur.. grać bo ja się bawię, z dziećmi się nie bawi tylko obok.., a
    wiesz co jest dziwne, to że to jest w domu cudowne dziecko, dowcipny,
    grzeczniutki i na prawdę bardzo mądry a mówi od 1 roku i to super!!!Nawet
    bierze się już za czytanie sam z własnej woli. A niech ktoś do nas przyjdzie, a
    jeszcze nie daj Bóg z dzieckiem to pogryzie, zabawki zabierze i robi takie
    sceny..Choć ogólnie z dorosłymi ma fajny kontakt.Na słowo przedszkole reaguje
    taką agresją że już się poddałamsad, miejmy nadzieję że to wszystko minieże
    takich dzieci jest więcej i że to jest normalka
  • no to nie jestem sama!
    Mój dwuletni Adas od trzech tygodni chodzi do żłobka. Poczatkowo płakał, więc
    odbierałam go po godzinie, dwóch. Panie mówiły: jaki spokojny, sympatyczny
    chłopczyk.
    Jednak w domu "odreagowywał" Stał się nieznośny, marudny, agresywny.
    A dziś... odbieram go ze żłobka a pani: no, Adas nam sie rozkrecił. Bije dzieci
    bez powodu, trzaska drzwiami, wyrywa się, krzyczy, nie słucha, robi tylko to,
    na co ma ochotę...itp.itd.

Załamałam się ;-( Juz myslałam, że mój syn ma ADHD, jest okrutny, zły, że nie
    dam sobie z nim rady....
    Rozwodze sie i musiałam wrócic do pracy. Juz mi sie chciało ryczec, że musze go
    zabrac ze żłobka, a tu - malutkie pocieszenie....
    Może on ma prawo tak reagować?
    Tylko jak prowadzac go do żłobka, nie czując sie, jakbym przyprowadzał im kata ?

Madzia

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.