Dodaj do ulubionych

W co sie bawić?:/

06.10.14, 13:26
Witam
Mój synek skończył 3 miesiace jest dosyć pogodnymi dzieckiem dobrze sie rozwija gaworzy sobie gada uśmiecha próbuje łapać do rączki rożne przedmioty ale w co tak na prawdę suw z nim bawić? Zazwyczaj spi do 11-12 pózniej jedzenie potem wsadzam go w huśtawkę pogadan z nim trochę pokazuje mu zabawki smyram go robię akuku całuje po brzuszku buźce i tak godzinie i meczy sie i zasypia i spi ok godziny czasami mniej czasami więcej tak ze po 3-4h znowu jedzenie i znowu to samo - czasami po prostu wkładam go do huśtawki i robię gos w kuchni np i gadam do niego mowię go robi czasami nie podoba mu sie to i marudzi a czasami zajmuje sie sobą i gada do zabawek albo patrzy co robię...tylko wydaje mi sie ze to mało i ze nudzi go to....czasami noszę go po mieszkaniu pokazuje rożne rzeczy w domu czy za oknem...bardzo to lubi najchętniej jakby cały czas go nosić...ale niestety nie moge tego robić bo zazwyczaj jestem sama w domu a zrobic obiad czy posprzątać tez trzeba...mamy matę ale za bardzo mu sie na niej nie podoba - jakiś nie interesują go za bardzo zabawki wiszące nad główka grające itp itd...dlatego pytam w co bawicie die z takimi małymi szkrabami? Bo mam wyrzuty sumienia ze nie wiem jak go zając jak sie pobawić tak zeby go to w jakimś sensie rozwijało...sad
Edytor zaawansowany
  • francuska506641 09.10.14, 20:50
    Mamuśku spokojnie synek ma dopiero 3 miesiące to nie wymagający uwagi, zainteresowania i atrakcji dwu latek. Dla takiej dzidzi najważniejsza jest bliskość, smyranie, głaskanie. Wystarczy że dasz mu misia, przytulankę ( składającą się z różnych elementów czy rodzajów materiału ) i dzidzia będzie szczęśliwa. Nie musisz machać mu przed buzią czy "skakać" wokół niego, dzidzia w tym wieku nie odczuwa nudy a uczy się obserwując Ciebie i będąc blisko Ciebie- uczy się miłości i spokoju wink
  • daga.cichecka 13.10.14, 10:48
    Hej,

3 misiace - to maluszek smile, ja już nie pamietam czym zajmowałam swoje dziecko, ale może wlaczyć mu jakieś słuchowisko, ale bajkę. Fajne I edukacyjne bajki to Świnka Peppa I Sezakmek można sciagnac za FREE, podsyłąm linki:
    play.google.com/store/apps/details?id=com.msz.swinkapeppaand&hl=pl
    play.google.com/store/apps/details?id=com.msz.sezamkowyzakatekand&hl=pl

Moja córeczka uwielbia wink najchętniej włazczam jej w samochodzie I mogę spokojnie prowadzić.

Pozdarwiam, Daga
  • ewakot0 13.10.14, 10:55
    pamiętaj, by kłaść malucha często na brzuchu, w tym czasie pokazuj zabawki, klep po pupie, miziaj po pleckach. Możesz też kłaść sobie na brzuchu. Pogoda jest super, spędzajcie czas na spacerach. Możesz też pokazywać książeczki kontrastowe/ilustracje o kontrastowych kolorach i kształtach, bo nie widzi jeszcze dobrze. Rób z nim wszystko to, co dotąd robiłaś, mów, śpiewaj, na zabawy już niedługo będzie czas
  • sh_ee 13.10.14, 11:47
    Hehe dziękuje za wszystkie radysmile ten 3 miesięczny maluszek strasznie szybko sie nudzismile wlasnie przestałam do niego gadać i odeszlam kawałek i juz płacz ale to moze śpiący teraz i dlatego...w każdym razie będziemy dalej robić to co robimy...na brzuszku nie lubi za bardzo leżeć ale mimo to go kładziemy pokazujemy mu wtedy rożne zabawki książeczki z czarno biało czerwonymi obrazkami ale tak jak mowie szybko go to wkurza...najfajniej na taczkach i chodzić po mieszkaniu i pokazywać rożne rzeczy. Eh
  • raszmonka 12.11.14, 17:55
    Fajne są też takie a la nosidełka z wibrą, włączasz po prostu wibracje i maluchowi masuje pleckismile Poza tym polecam czytanie w obcym języku bajek, takie dzieciaczki bardzo szybko łapią a dobrze jak się osłuchają nawet w tak młodym wieku z językiem bo później szybciej się go naucząsmile Powodzenia!
  • sh_ee 12.11.14, 18:00
    Jesli chodzi o wibracje to mamy w huśtawce - jak młody był mniejszy to go to uspokajalo i usypiało teraz juz nie działa.
    Jakos tam sobie organizujemy ten czas - często w huśtawce go sadzamy i bawi sie sam albo sie z nim bawimy. Na macie nie za bardzo lubi leżeć tzn nie za bardzo go ona interesuje - woli patrzeć w tv hehe smile a i jeszcze lubi jak kładzie sie go na kolanach z nóżkami na naszych brzuchacg i wtedy sie bawimy - pokazujemy mu nóżki przyciągamy mu do rączek zeby dotykał albo bawimy sie zabawkami - gryzakami etc...a i zaczął od niedawna lubić jak sie go podnosi do góry i opuszczasmile
  • monisiaa2244 14.11.14, 21:23
    mamdwalatkadwaipol.blogspot.com/2014/11/wielkie-dziea-maego-odkrywcy_14.html
  • terapeutycznak1 25.05.15, 09:29
    POLECAMY NA DZIEŃ DZIECKA:
    Zajęcia I - Bajkoterapia
    STRACH
    1 czerwca 2015

Zajęcia 50minutowe
    Grupa docelowa: dzieci w wieku 4-6lat, wraz z rodzicami
    Cel: Zajęcia mają na celu zapoznać rodziców z możliwościami wykorzystania bajkoterapii i zachęcenie do poznawania jej, poprzez obserwację zajęć. Zajęcia mają również na celu oswojenie dzieci z emocją strachu za pomocą niezagrażających dla nich ćwiczeń oraz przedstawienia im bajki, która da im przestrzeń do przeżywania emocji związanych z emocją strachu.

Plan zajęć:

-Dzieci wraz z nauczycielem siedzą wygodnie w kręgu.
    -Określenie samopoczucia: Każde dziecko po kolei pokazuje kciuk w górę, w bok lub w dół, określając czy czuje się dobrze, średnio, czy źle.
    -Zabawa na powitanie: ?Mam na imię?. Dzieci siedzą w kole, przekazują sobie różdżkę podając swoje imię(wszyscy mają przylepione karteczki z imieniem).
    -Dzieciom przedstawiane są obrazki z twarzami wyrażającymi różne emocje, zadaniem dzieci jest odnaleźć przestraszoną osobę, najpierw pana, potem panią a następnie dziecko, omawiają dlaczego wiedzą, że ten ktoś się boi, jak wygląda taka osoba, czy te osoby różnią się między sobą w okazywaniu strachu. Zdjęcia ?przestraszonych? osób towarzyszą dzieciom przez całe zajęcia.
    -Drama ?Co robisz gdy się boisz??- Dzieci po kolei pokazują jak wyglądają gdy się boją, mogą zrobić minę, lub zagrać całym ciałem. Następnie spontanicznie, lub po koeli zależnie od dynamiki grupy, mówią co robią gdy się boją.
    -Dzieci wymyślają, co można zrobić gdy się boi ? przyjść do rodziców, przytulić się do ulubionej zabawki, wyobrazić coś miłego itd.
    -Praca plastyczna ?mój strach, dzieci dostają papierowe talerzyki na których mogą narysować swój strach, tak jak go widzą. Następnie omawiamy wszystkie prace. Następnie rzucają ?strachem? jak frisbee na koniec sali. Dzieci którym podobało się zajęcie ?grają strachowi na nosie?.
    -Zapoznanie się z bajką terapeutyczną o strachu, ?Strachy księcia Franciszka? razem z ilustracjami. Potem na podstawie ilustracji dzieci odtwarzają bajkę, mówiąc co było jej tematem, kim byli bohaterowie, co się wydarzyło i jak się skończyło.
    -Pożegnanie ?Prąd?- wszyscy po kolei puszczają ?prąd? , czyli uścisk dłoni, niewidoczny dla innych, który musi dojść z powrotem do osoby, która go zapoczątkowała.

Terapeutyczna Kawiarnia
    Braci Wagów 20 metro Natolin

• biankao 25.05.15, 13:11
    Nie ma potrzeby go zajmować:
    www.janetlansbury.com/2009/09/the-myth-of-baby-boredom/
    Potem jak będzie miał 2 lata i nie będzie się potrafił sam bawić, bo zawsze go zabawiałaś, to dopiero będziesz miała problem.
  • pktlogop 15.06.15, 21:32
    bealogo.blox.pl/2015/03/Systematycznosc-metoda-zdartej-plyty.html
  • pktlogop 20.06.15, 20:51
    bealogo.blox.pl/html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka