Dodaj do ulubionych

Gry planszowe dla dzieci - polećcie

18.07.17, 14:43
Ostatnio graliśmy u znajomych w "Pełny kurnik". 3,5-latek bawił się świetnie. Chcieliśmy kupić tę grę do domu, ale nie znalazłam jej w sieci. Polecicie coś podobnego, albo przynajmniej coś, przy czym dorośli się nie zanudzą po pierwszej partii?
Edytor zaawansowany
  • karme-lowa 18.07.17, 14:46
    Ostatnio w szpitalu dzieciaki godzinami grały w "Fasolki". Tylko Twoje dziecko jeszcze chyba za małe na tę grę. Próbowałaś "Spadające małpki"?
  • kobalt_e 18.07.17, 20:13
    Taka palma z patyczkami w środku? Do wyciągania? Już wypróbowane w bibliotece, nie bardzo trafia. Kolekcjonowanie kurczaków i wymiana na kury bardziej go wciągnęły smile
  • karme-lowa 18.07.17, 20:42
    kobalt_e napisał(a):

> Taka palma z patyczkami w środku? Do wyciągania? Już wypróbowane w bibliotece,
    > nie bardzo trafia.
    Tak, ta. Moja mnie tą grą katowała codziennie przez pół roku😜.
    A bierki? Domino dla dzieci? Piotruś Pan?
  • memphis90 18.07.17, 20:16
    Super Farmer może? Niby trzeba przeliczac jedne zwierzęta na inne, ale dzieciaki b. szybko łapią.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • flo-bo 18.07.17, 21:32
    Potwierdzam super i szybko lapia

--
    Domownicy.com.pl
  • lady_mary 18.07.17, 20:46
    U nas od wczoraj szał na Gobblety, polecam też Śpiące królewny, chociaż szalona popularność tej gry wśród dzieci jest dla mnie zaskakująca. I wspomniany wyżej Super farmer.

--
    I suppose she is entitled to put up an argument. 
    Of course she is. She's just not allowed to win it.
  • karotka_plus 18.07.17, 21:19
    U nas w tym wieku był chińczyk, bierki, spadające małpki, grzybobranie, stuku-puku, memory, gry z magic pen, przewlekanki, warcaby.
    Ja bym poszukała na stronach producentów gier co mają ogólnie i co proponują dla danej kategorii wiekowej. W sklepach zabawkowych/papierniczych też mają duży wybór.
  • mamaoskarka18 18.07.17, 22:56
    Pełny kurnik kupowałam w pepco
  • mikams75 18.07.17, 23:28
    w tym wieku moja corka lubila lotti karotti, ale dla mnie nudne.
  • dziennik-niecodziennik 19.07.17, 00:59
    Pelny kurnik widzialam w Pepco.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • car-olla 23.09.17, 15:53
    Dziewczyny, a jakie gry polecicie dla jeszcze młodszego dziecka? Konkretnie dla hiperaktywnej dwulatki? Chciałabym znaleźć dla niej coś, co ją może zainteresować chociaż na kilkanaście minut. Drewniane puzzle już mamy.
  • amodz 10.11.17, 14:37
    Pełny kurnik tylko w Pepco. Dużo fajnych propozycji znajdziesz tutaj:
    www.superdzieciaczki.pl/search/label/Zabawki%20i%20gry
  • lily_123 15.11.17, 15:34
    Nie znam gry "Pełny kurnik", więc nie wiem czy to coś podobnego, ale mogę napisać w co lubię grać z moją 4-latką smile
    - wszelkie memory - u nas króluje z motywem z Krainy Lodu oczywiście wink
    - chińczyk - każdy zna wink
    - Wesołe Pszczółki - to planszówka Chicco - nie jest nudna, zasady są łatwe (trzeba jak najszybciej skojarzyć kartę z różnymi pszczółkami na planszy i je zabrać) i jest dużo śmiechu, jak dziecko ma szybszy refleks niż mama wink
    https://images84.fotosik.pl/846/1f3d7bdeeeef774bmed.jpg
  • karolinaa09 06.08.18, 13:07
    dobble smile w różnych wersjach tematycznych i bajkowych

--
    Kalendarz rozwoju Twojego dziecka: kidzfriend.com/pl
    Rewolucja w macierzyństwie wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka