Dziwne ni to plamy, ni wypryski na skorze Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • U mojej 11-miesiecznej coreczki pojawily sie na skorze ud, a potem plecow i
    brzucha dziwne plamy,takie nieregularne, chropowate. Po kapieli robia sie
    bardziej czerwone, w dzien raczej je wyczuwam niz widze. Nie zauwazylam, zeby
    sie drapala.Robi sie tego coraz wiecej. Co to moze byc i czym to ewentualnie
    leczyc? Czy to jest liszaj?
    • Moja 6 - miesieczna Ola ma to samo na udach, raczkach i stopkach. Pediatra
      stwierdzila, ze jest to po prostu sucha skora i poradzila uzywac serie
      Oilatum. Mnie sie natomiast wydaje, ze winna jest temu oliwka, bo przestalam
      jej uzywac i dolegliwosc nieco ustapila (ponoc oliwka uzywana w zimie nie
      nawilza ). Teraz jednak znowu sie pojawia i zupelnie zglupialam. Trzeba
      poradzic sie chyba jakiegos dermatologa. Byz moze jest to jakies uczulenie,
      choc wyglada na liszaj (pochodzenia zwierzecego) i rzeczywiscie nie swedzi.
      Chyba niewiele Ci pomoglam.
      Pozdrawiam
      Ania, mama Oli
      • bardzo dziekuje. Dziwne, ze lekarze to ignoruja. Ja nie uzywalam i nie uzywam
        oliwki, nie mamy tez zwierzat w domu, ani w otoczeniu.Uzywam ostatnio plynu do
        kapili z oliwka Nivea i faktycznie jakby "to' sie nasililo od kiedy uzywam
        tego plynu.A czy mozna lub trzeba "to" czyms smarowac?
        • No wlasnie ja tez uzywalam tego plynu z oliwka do kapieli i stwierdzilam, ze
          to jest przyczyna "tego czegos". Na razie uzywam tylko kremu Nivea z
          pantenolem i Oilatum kremu do skory wrazliwej, sklonnej do alergii. Chce
          jeszcze dokupic ciekla parafine ( emulsje do kapieli )i mydelko firmy Oilatum.
          Ale trzeba tego uzywac minimum 2 tyg. zeby byc moze zobaczyc efekty. Poki co
          obserwuje.A kapie ja tylko w wodzie i myje czasem mydelkiem Nivea. Mam
          nadzieje, ze Oilatum pomoze. Jak nie - czeka nas chyba wizyta u dermatologa.
          Pozdrawiam i czekam na ewentualne porady jakbys znalazla takowe.
          Ania
    • Anula, U mojego dziecka to znika! Kapie w wodzie bez detergentow, uzywam kremu
      Oileatum i to wszystko. Ale to byla alergiczna reakcja na bialy ser.
      Pospieszylam sie z podaniem. A co U Twojego dziecka?Jola
      • czesc
        A jednak alergia... Ale najwazniejsze, ze doszlas od czego. Znajoma pediatra
        powiedziala mi wczoraj, ze wedlug niej to co ma moja Ola tez ma podloze
        alergiczne.Pojecia tylko nie mam na co. Powiedziala, ze dopoki sie to nie
        rozwija bardziej mam sie nie przejmowac. Kapie ja tez tylko w wodzie i smaruje
        miejsca uczulenia kremem Oilatum. Wydaje mi sie, ze sie troche poprawia. Poki
        co nie jest to moim zmartwieniem numer 1. Ola jest przeziebiona od ponad
        tygodnia, a dzisiaj u lekarza okazalo sie, ze ma czerwone gardlo ( jakies
        zapalenie) i dostaje antybiotyk! A taka jestem przeciwna leczeniu nimi. No ale
        co zrobic. Sama nie wiem. Nie chce na wlasna reke z tego rezygnowac, bo nie
        znam innego sposobu by jej pomoc. Jest nagle taka markotna. Co o tym myslisz?
        pozdrawiam Was
        Ania i Olunia
    • Witam. Strasznie mi przykro z powodu choroby Oli. Niestety nie potrafie nic
      doradzic. Moja pani pediatra jest homeopatka. Na szczescie nie musialam
      korzystac zbyt czesto z jej uslug, bo poza goraczka trzydniowa i katarem moje
      dziecko szczesliwie nie chorowalo(odpukac), ale nie kazala mi podawac panadolu
      na zbicie goraczki tylko zostawila jakies czopki wlasnie homeopatyczne i na
      zaczerwienione gardlo tez, i na "dochodzenie" do siebie po goraczce tez.Moj maz
      nie wierzy w te srodki, ale ja je wole od antybiotykow i chce wierzyc, ze
      dzialaja.Moge ci podac nazwy tych lekow. Problem w tym, ze my mieszkamy teraz
      we Wloszech i nie wiem, czy tak samo nazywaja sie te leki w Polsce. Szukalam w
      internecie w spisie lekow homeopatycznych i nie znalazlam. No i nie wiem, czy
      jestes zwolenniczka tej metody.Zycze zdrowia malutkiej, a Tobie duzo sily i
      wytrwalosci.Jola
    • Cześć. Dopiero dzisiej przeczytałam Wasz post. U mojego synka też pojawiły się
      plamki, takie same jak opisujecie - do tego jeszcze doszły nieliczne czerwone
      kroski na brzuszku. Oluś -mój synek ma 4,5 miesiąca.
      Byłam u lekarza. Powiedziała, że to alergia. Mam zmienić kosmetyki, które
      uzywam - oliwki, płyn do muycia ciała; proszki do prania - używam Jelpa no i
      zrezygnować ze słoiczków - dostał jabuszko, marchewkę, a dwa dni temu zupkę
      jarzynową (oczywiście po kolei) - z powodu małej ilości mleka i dużego apetytu
      Olusia.
      Lekarz polecił ponadto kąpać synka w wodzie z rozcięczonym Balneum (do
      kąpieli) i smarować tam, gdzie skóra jest tłusta tłustymi maściami - takimi
      jak Balneum Baby krem i Dermobaza. Smaruje tym kremem - dermobazą i skóra się
      poprawiła.
      Jedyny problem jaki teraz się pojawił to mało mleka w piersiach.
      Ponadto lekarz powiedziała, że najpierw alergia pojawia się na skórze, po roku
      skóra staje się głatka, a pojawiają się przeziębienia - zapalenie oskrzeli,
      duszności a nawet astma. Nie wiem czy tak musi być zawsze. Miejmy nadzieję, że
      nasze dzieci to ominie i skończy się tylko na suchej skórze.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.