• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Żółty nalot na języku po antyb.i pleśniawkach Dodaj do ulubionych

  • 05.03.10, 14:48
    W trakcie leczenia antyb,ospamox doustnie,gentamycyną do oczu i nosa
    moje 13-to miesięczne dziecko najpierw dostało biegunki i odparzenia
    pupy.Mimo probiotyku 2 razy dziennie przyplątały się
    pleśniawki,które zauważyłam ostatniego dnia podawania
    antybiotyku.Były na podniebieniu,wewnętrznej stronie ust i na brzegu
    i krawędziach języka.Zaczęłam smarować je nystatyną i wit.C.Na
    ustach już nie ma i tylko zostały na brzegach języka.Natomiast
    zauważyłam,że na tylnej części języka powstał żółty nalot-nie
    dotykałam tego ale wygląda jak meszek.Ciężko to posmarować bo zaraz
    odruch wymiotny.I tak się zastanawiam skoro te pleśniwki schodzą ,a
    to też przecież grzyby to dlaczego ten nalot jest?
    Czy ktoś ma takie doświadczenia???
    Może powinnam podać tą nystatynę doustnie ale się boje bo to kolejny
    antybiotyk.
    I czy taki nalot na języku mógłby świadczyć o tym,że nie tylko
    wystąpiła grzybica jamy ustnej ale też przewodu pokarmowego.
    Proszę o podzielenie się informacją jeśli czyjes dziecko miało
    podobnie.Jakie leczenie bo jestem załamana.Wychodzi jakie świństwa w
    tych antybiotykach......
    Z góry dziękuję
    Zaawansowany formularz
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.