• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Trzeci migdał - czy usuwać? Dodaj do ulubionych

• 21.05.10, 07:56
    Synek ma 5 lat. Miał problemy ze słuchem: niedosłuch rzędu 30dB
    który został wyleczony (leki p/zapalne). Lekarz jednak twierdzi, że
    przez przerośnięty trzeci migdał dziecko nadal oddycha buzią i to
    może powodować kolejne okresowe poinfekcyjne problemy ze słuchem.
    Zaleca usunąć migdał. Boję się narkozy u dziecka. Proszę o rady,
    dziękuję.
    Edytor zaawansowany
    • 21.05.10, 21:38
      A gluchoty sie nie boisz??Takie chroniczne katary rzutuja na sluch
      co u was ewidentnie widac.Nie czekaj az bedziesz musiala decydowac o
      zakupie aparatu.Kazdy sie boi,ale mysle,ze stan zdrowia dziecka
      wskazuje na to,ze operacja jest niezbedna.Ja tak z synem rok
      przeciagnelam,bo niby to mialo sie lekami poprawic.Operacje robilam
      na granicy gluchoty prawie ze.Bedzie pozniej tylko lepiej.Nie czekaj!
      • 22.05.10, 23:37
        U nas był katar, po każdym praktycznie katarze wysiękowe zapalenie ucha, a potem
        niedosłuch. I tak się to powtarzało.
        Wycięliśmy migdałka, to potem te boczne wywaliło tak, że znów było to samo z
        uszami. Więc było podcięcie migdałów bocznych. Obie narkozy Julek zniósł
        rewelacyjnie. Po pierwszym zabiegu było tak, jakby on w ogóle nie zauważył, że
        coś mu robiono. Po drugim bolało go, bo na bocznych migdałach zakłada się szwy i
        one ciągną.
        A potem była jeszcze trzecia narkoza, bo Młody złamał nos rąbnąwszy nim o
        podłogę uncertain No i konieczna był repozycja kości nosa. Tę narkozę również zniósł
        bardzo dobrze.

To, że dziecko śpi z otwartą buzią, albo, że chrapie - to nie są bezwzględne
        wskazania do usunięcia migdałka. Te bezwzględne znam dwa - bezdech i niedosłuch.
        U Was niedosłuch nie musi się powtarzać, ale pewnie tak będzie. Lekami niewiele
        się tu pomoże. Płyn zalega w uchu, dziecko niedosłyszy, płyn gęstnieje i nie
        może już odpłynąć. Wtedy można go usunąć nakłuwając błonę bębenkową, ale to też
        robi się w narkozie (nazywa się to paracenteza). Podczas zabiegu usuwania
        migdałków paracentezę też się zwykle robi, o ile oczywiście to niedosłuch jest
        powodem.
        A - jak niedosłuch się przedłuża, może dojść do trwałego ubytku słuchu, o czym
        pisała poprzedniczka. Pamiętam, że ja też bardzo się wahałam, wertowałam
        internetowe strony, szukałam informacji, które pomogły mi w podjęciu decyzji. I
        nie żałuję. Po wycięciu migdałka chodziliśmy sprawdzać, czy syn oddycha, tak
        cichutko spał wink A wcześniej sapał, pochrapywał, itp.
        --
        Kasia, mama Juliusza (15.04.2003) i Laury (10.05.2009)
        http://www.szipszop.pl/tickers/24805.gif
        http://www.szipszop.pl/tickers/25574.gif
        • 23.05.10, 22:31
          czy to możliwe waszym zdaaniem że u dziecka laryngolog stwierdził
          trzeci migdał trzeciego stopnia i to do usunięcia na już a dwa
          miesiące później po dokładnej diagnostyce w Istebnej dowiaduję się
          że trzeci migdał jest pierwszego stopnia? paranoja jakaś....żadnych
          leków oprócz Awamys nie brała...uncertain
          • 25.05.10, 12:59
            My przechodziliśmy wysiękowe zapalenie ucha potem niedosłuch, kiepskie wyniki
            tympanometrii. W końcu pan doktor laryngolog zalecił usunięcie trzeciego
            migdałka. Wyznaczył termin zabiegu. Ale jak się okazało, że chce to zrobić bez
            narkozy ("bo to za prosty i za szybki zabieg, żeby dziecko obciążać narkozą")
            (!!!!!) zrezygnowaliśmy. W między czasie pani doktor alergolog przepisała
            właśnie Awamys. Po jakimś może miesiącu (tyle czekaliśmy na wizytę) poszliśmy do
            innego laryngologa i okazało się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku,
            wynik tympanometrii idealny. W ogóle lekarz zdziwiony o co nam chodzi z tym
            migdałkiem. smile
            Na pewno warto skonsultowac sie z innym lekarzem.
            • 25.05.10, 15:28
              czyli coś jest na rzeczy....może faktycznie ten lek jest na
              zmniejszenie orzęku trzeciego migdałka uncertain
            • 25.05.10, 15:43
              Witam
              Czytam te posty i widze pomieszanie z poplataniem, zapalenia ucha
              nie zawsze sa spowodowane trzecim migdałem podstawa do decyzji o
              wycieciu jest zrobienie badania kamera przez nos....zadnym
              paluszkiem paluszkiem to sobie mozna wiecie co w polsce sa dyskusje
              nad trzecim migdałem spowodowane banda konowałów którzy nie robia
              dobrej diagnostyki tylko macaja paluszkiem i jeden mowi to drugi
              tamto a trzeci jeszcze co innego po co 10 konsultacji potrzebne jest
              jedno proste badaniei wiadomo jak przerost mniejszy niz 50 procent i
              nie ma dramaru to sie obkurcza leczy i wyjezdza do ciepłych krajów
              jak wiekszy niz 50% do 60% to sie dyskutuje z madrem specjaistom i
              albo ryzkuje zdorwiem dziecka albo wycina ale w zasadzie powyzej 60
              procnet trzeba byc wariatem zeby nie wyciac i skazuje sie dziecko na
              powazne powikłania utrate słuchu i jeszcze inne przygody

ja wam powiem dwóch lekarzy zbadało mi syna palcem i jeden mowil ja
              bym wyciąl drugi ja bym leczyl oboje powiedzieli 2 stopien przerostu
              poszłam do kliniki zbadałm kamera przerost 95 procent nie wiem jak
              syn oddycha i funkcjonuje absolutnie do wyciecia....koniec dyskuscji
              wiec masz badanie zrobione to decyzja prosta juz wiesz czy kłopoty
              chorobowe od migdała czy migdał lekko powiekszony od infekcji
              pozdrwiam
    • 25.05.10, 22:42
      gorąco polecam usuwać; nawet jak się zmniejszy po lekach (avamys, imupret i inne
      cuda, które niby pomagają), to wystarczy byle infekcja i od początku...
      też się bałam narkozy, reakcji po zabiegu... okazalo się że nie warto było, pięć
      minut po zabiegu synek zasnął i usłyszenie jego spokojnego oddechu wynagrodziło
      cały stres przedzabiegowy;
    • 28.05.10, 11:16
      Wczoraj dokładnie moja córka(lat 4) miała usuwany 3ci migdał, dostała głupiego
      jasia + znieczulenie miejscowe - żadnej całkowitej narkozy - przeszła to
      rewelacyjnie, na razie przy pierwszej dobie żadnych komplikacji.. polecam..
      córka po zabiegu nie wiedziała, że już pozbyła się migdałka a po 2 godzinach od
      zabiegu byliśmy już w domku i ciężko było ją przytrzymać w łóżku, skora do zabaw
      pełna apetytu smile nic się nie martw na zapas..
      • 29.05.10, 10:30
        mam pytanie skad jestescie i gdzie usuwaliscie migdał tez musze to
        zrobic a niewiem gdzie najlepiej mieszakmy kolo krakowa
    • 29.05.10, 10:41
      Polecam usunięcie trzeciego migdała. U córki został usunięty w wieku 9 lat z
      powodu częstych infekcji gardła. Po zabiegu doktor powiedziała ze był już bardzo
      duży i dobrze ze został usunięty. Teraz nie pamiętam kiedy córka chorowała a
      minął już rok. Zabieg robiłyśmy w szpitalu miejskim, myślę ze nie trzeba szukać
      nic więcej bo to rutynowy zabieg. Na oddziale widziałam dzieci z poważnymi
      powikłaniami przez trzeci migdał wiec myślę ze nie ma co zwlekać.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.