Nie wolno podawać i...

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dzisiaj tak sie dowiedzialam od pediatry. Tylko paracetamol. Podawanie leków
    na bazie Ibuprofenu na gorączkę przy ospie może spowodować zespół Reya- to
    samo co podanie aspiryny dziecku...
    Jak starszak mial ospę, to lekarka (inna) nie raczyła o tym wspomnieć- dobrze,
    ze nie było konieczności podawania leków p. gorączkowych.
  • 28.05.10, 10:31 Odpowiedz
    ja podawałam i nic dziecku nie było. Rozmawiałam o tym z pediatrą i
    sama mi powiedziała, że skoro Paracetamol nie działa ( adzieciak
    miał wyską gorączke) to moge podać nurofen lub ibufen.
    Nie wolno polipiryny
  • 28.05.10, 10:36 Odpowiedz
    A mi własnie kategorycznie zabroniła podawac nurofen czy ibufen. I nie chodzi o
    to, że jak podasz to od razu dziecko zachoruje, tak samo jak przy aspirynie- nie
    każde dziecko będzie miało zespol Reya, ale nie warto ryzykować. no ale u Ciebie
    była zupełnie inna sytuacja.
  • 28.05.10, 14:36 Odpowiedz
    Może to nieistotne ale czy nie pomyliłas powikłań? Nie znalazłam
    żadnych źródeł. Zespól Rey'a występuje też przy grypie, więć choroby
    powiny być podobnie traktowane odnośnie stosowania ibuprofenu.
    Faktycznie ibuprofen jest przeciwskazany w ospie, ale powikłanie to
    zapalenie skóry, martwica skóry i tkanek miekkich. Tak z ciekawości
    zawodowej pytam, moze lekarka ma dane których nie mogę znaleźć. Na
    pewno mówiła o zespole Reye'a?
  • 28.05.10, 14:51 Odpowiedz
    Wystąpienie zespołu Reye'a jest skorelowane (ale nie przyczynowo-skutkowo, tylko statystycznie) z braniem preparatów kwasu acetylosalicylowego zwłaszcza w trakcie infekcji wirusowej. Ibuprofen jest pochodną kwasu propionowego (acyklicznego) i nie ma nic wspólnego z kwasem acetylosalicylowym.
    Albo lekarka się myli, albo ty przekręciłaś.


    --
    W opłaty mieszkaniowe mam wliczone korzystanie ze śmietnika obok bloku. Mam więc pełne prawo wejść do niego z głową i wytarzać się w nim.Tylko, że nie korzystam z tego prawa. Po prostu się odwróć i nie gap się na cudze krocze, mimo, że masz do
    tego prawo.
    - by Ananke666.
  • 28.05.10, 14:51 Odpowiedz
    mama_kotula napisała:

    > Albo lekarka się myli, albo ty przekręciłaś. --> znaczy AUTORKA przekręciła,
    a nie moja przedmówczyni smile



    --
    Jeśli uważasz, że masz prawo patrzec w krocza innych, to nie masz prawa
    narzekac na to, co w tych kroczach znajdziesz.
    - by Lezbobimbo
  • 28.05.10, 16:19 Odpowiedz
    Napisałam co mi lekarka powiedziała. Nie wiem może nazwę pomyliłam, ale lekarka
    wyraźnie powiedziala, ze nie można podawac ibuprofenu.
  • 28.05.10, 16:23 Odpowiedz
    moj lekarz tez tak mowi, tzn. ze nie mozna, ale nie wiem co to moze
    spowodowac, jaki zespol...
    --
    http://suwaczki.maluchy.pl/li-
37010.png
  • 28.05.10, 16:24 Odpowiedz
    > Wystąpienie zespołu Reye'a jest skorelowane (ale nie przyczynowo-skutkowo, tylk
    > o statystycznie)

    Przepraszam, nie moge sie powstrzymać (ale to tak bardziej z usmiechem, nie
    złosliwie): jaka to jest "korelacja przyczynowo-skutkowa"? wink


    --
    www.hugowaferajna.republika.pl/index.htm
  • 28.05.10, 16:51 Odpowiedz
    Uff, a już myslalam, ze mi się przyśniło...
  • 28.05.10, 19:32 Odpowiedz
    semi-dolce napisała:

    > > Wystąpienie zespołu Reye'a jest skorelowane (ale nie przyczynowo-skutkowo
    > , tylk
    > > o statystycznie)
    >
    > Przepraszam, nie moge sie powstrzymać (ale to tak bardziej z usmiechem, nie
    > złosliwie): jaka to jest "korelacja przyczynowo-skutkowa"? wink

    Chodziło mi o związek przyczynowo-skutkowy.

    --
    Jeśli uważasz, że masz prawo patrzec w krocza innych, to nie masz prawa
    narzekac na to, co w tych kroczach znajdziesz.
    - by Lezbobimbo
  • 28.05.10, 20:42 Odpowiedz
    Nie można, ale nie ze względu na Z, Rey'a, bo nurofen nie powoduje z. rey'a.
    --
    "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
    Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
    Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
  • 28.05.10, 20:57 Odpowiedz
    Wyczytalam wlasnie na niemieckich stronach, ze nurofern podawany w
    czasie infekcji ospa wietrzna moze przyczynic sie (noe oznacza to ze
    musi!) do powstania tzw. superinfekcji, czyli ponownego
    zainfekowania tymze wirusem organizmu, ktory jeszcze nie zwalczyl
    obecnej infekcji. Z zespolem Reya nie ma on jednak nic wspolnego.
  • 29.05.10, 08:24 Odpowiedz
    podobno przy rotawirusach też tylko paracetamol
    --
    bliźniaki- najlepszy prezent od życia! kocham was chłopcy!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.