Dodaj do ulubionych

Szczepienia - ile maks. mogę przesunąć w czasie?

05.10.10, 13:27
Może ktoś się orientuje ile maksymalnie mogę przesunąć w czasie szczepienia te które przypadają na 6 tydzień życia niemowlaka?
Moja córka jest w tym tygodniu zapisana na te szczepienia ale nie mogę sie na nie zgłosić ponieważ przyplątała się mała infekcja. Wiem też że niektórzy celowo przesuwają szczepienia w czasie aby nie obciążać organizmów tak małych kilkutygodniowych maluchów.
No własnie - czy są jakieś przeciwskazania do przełożenia tego szczepienia na 12-ty tydzień życia?
Dodam że mała dostała już w szpitalu szczepuonkę przeciw gruźlicy i WZW.
Edytor zaawansowany
  • ma_niusia 05.10.10, 13:41
    Jeśli jest naprawdę infekcja - możesz iść, rozsądny lekarz nie zaszczepi niemowlaka z infekcją tylko sam przełoży szczepienie.
    Możesz też podpisać oświadczenie, że nie wyrażasz zgody na szczepienie.
    Oficjalnie i formalnie nie ma takiej procedury "odwlekania" szczepienia. Ale też w różnych przychodniach różnie podchodzą do różnych sytuacji.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
  • jombusiowa 05.10.10, 14:34
    Ja pierwszego co prawda nie odwlekałam,ale drugie przesunęłam o 2 tygodnie-jak zadzwoniłam to panie powiedziały że okej,tylko żeby więcej nie przedłużać bo moze własnie w tym czasie zachorować.
  • leniwiec26 05.10.10, 20:19
    my szczepiliśmy dopiero jak Agnieszka skończyła 3 miesiące (nie pamiętam w tyg - 13? chyba)
    przekładaliśmy, bo neurolog kazała czekać na usg główki

--
    http://lb1f.lilypie.com/wrD1p2.png
  • mikaaan 05.10.10, 21:00
    Ja każde szczepienie opóźniałam. III dawkę 5w1 szczepiłam jak Młody miał 8 miesięcy skończone.
  • myga82 05.10.10, 22:01
    A czy zgodziłyście się na szczepienia w szpitalu? Chodzi mi głównie o wzw typu B w pierwszej dobie po urodzeniu. Tak się zastanawiam czy jeżeli pierwsza dawka będzie przyjęta w tej pierwszej dobie to co z pozostałymi dwiema? Jest sens opóźniać? Ja generalnie wszystkie szczepienia chciałabym wykonać później niż zgodnie z kalendarzem, zastanawiam się co z tym WZW ze względu na higienę (a raczej jej brak) panującą w szpitalu.
  • anka24_pl 05.10.10, 22:12
    my pierwsze szczepienie 3 w 1 mielismy 23 lipca a zosia urodzila sie 21.05 bylismy w szpitalu wiec dwa tyg po antybiotyku przerwy.. Teraz mielismy isc 8 wrzesnia ale ona mialaa zapalenie uszek i znowu antybiotyk, potem inf drog moczowych czyli bakterie w mocze i znowu czekamy..
  • kasialip5 06.10.10, 14:16
    Mój synek był szczepiony w 3 dobie po urodzeniu przeciw WZW i gruźlicy. Kolejne szczepienie wyznaczono nam jak Mały skończy 2 miesiące. Mieszkam za granicą i tu wszystkie dzieci szczepione są dopiero po ukończeniu dwóch miesięcy. WHO zaleca szczepienie dzieci między 6 a 10 tyg.
    --
    Moje szczęścia: Karim (10.10.2006), Samir (07.09.2008), Alan (15.08.2010)
  • trendystyle 06.10.10, 19:21
    ja nie bede szczepic niemowlaka, dziecko jest niepotrzebnie faszerowane trucizna a zwlaszcza szczepionka euvax na wzw b, prosze sobie poczytac yeshe.bloog.pl/id,5018611,title,szczepienia-niemowlat,index.html?_ticrsn=3&ticaid=6b03b,
    wiekszosc szczepionek to nabijanie kasy firmom farmaceutycznym
  • sinusoidaa 06.10.10, 19:33
    Mój synek został zaszczepiony w drugiej dobie przeciw WZW, moją szczepionką, przeciw gruźlicy nie szczepiłam. Obecnie moje dziecko ma 6 m-cy, przyjęło drugą dawkę przeciw WZW, teraz czas na trzecią. Po tym szczepieniu odczekam 6-8 tygodni i dopiero rozpocznę cykl ileśtam w 1. Potem gruźlica.
    Nie jestem przeciwko szczepieniom, ale chcę je rozciągnac w czasie, uważam, ze w ciągu dwóch pierwszych lat życia dla dziecka przewidziano tyle szczepień, ze trudno się z nimi wyrobić zgodnie z kalendarzem szczepień. Piszę dość ogólnie, choć moje przekonania poparte są silniejszymi argumentami, ale nie chciałabym być posądzona o rozpowszechnianie kontrowersyjnych opinii.
  • antosiczek 09.10.10, 23:11
    ....tyle, ile uznasz za słuszne. Moja córka pierwszą dawkę szczepień z szóstego tygodnia dostała mając 6 miesięcy, teraz ma 10 miesięcy i otrzymała drugą. Mam mądrego pediatrę, ot co.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka