Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

Ostra reakcja alergiczna-po biseptolu? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Podałam synowi biseptol. Zgodnie z zaleceniem lekarza. Tylko raz- był to lekarz dyżurny, następnego dnia poszłam do naszego pediatry, który stwierdził że nie ma takiej potrzeby. Zalecił Pulneo i Ambrosol+rutinacea. Ok. wszystko to syn już wcześniej brał. Tylko ten biseptol pierwszy raz. Już u lekarza (drugiego) zwróciłam uwagę, że dziecko ma na policzku ciemno rózowe 3 plamy. Jakby się mocno uderzył( niemożliwe) i krostkę uczuleniową na ramieniu. Następnego dnia rano podałam już nowo zalecone leki bez biseptolu oczywiście, dziecko ubrałam i na zakupy się udaliśmy. Kiedy po godzinie rozbierałam syna w domu zobaczyłam, że ma spuchnięte dłonie! czerwone ciepłe z wierzchu i jak bułeczki. Plama-rodzaj rumienia rozchodziła się po ręce w górę. Na twarzy pojawiły się krostki bez czubka ciemnoczerwone. Zadzwoniłam do pediatry i w ciągu pół godziny obejrzała dziecko. Synek miał już rozlane ciemno-czerwone plamy na nogach-szczególnie z tyłu i rekach. To się rozszerzało. Na rękach od spodu do pachy- wysypka go swędziała. dostał clemastinum 3xdziennie 5ml. Gdyby mu nie schodziło to skierowanie do poradni dermatologicznej przy szpitalu.
    Teraz zasnął- z rąk już mu schodzi ale zanim clemastin zaczął działać rumiane plamy pojawiły się i na pupieuncertain
    Czy ktoś z Was spotkał się z taką reakcją? W opisie Biseptolu wyczytałam że takie sytuacje są możliwe.
    --
    Dzieciaki 2002
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.