• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Ostra reakcja alergiczna-po biseptolu? Dodaj do ulubionych

• 26.10.10, 15:17
    Podałam synowi biseptol. Zgodnie z zaleceniem lekarza. Tylko raz- był to lekarz dyżurny, następnego dnia poszłam do naszego pediatry, który stwierdził że nie ma takiej potrzeby. Zalecił Pulneo i Ambrosol+rutinacea. Ok. wszystko to syn już wcześniej brał. Tylko ten biseptol pierwszy raz. Już u lekarza (drugiego) zwróciłam uwagę, że dziecko ma na policzku ciemno rózowe 3 plamy. Jakby się mocno uderzył( niemożliwe) i krostkę uczuleniową na ramieniu. Następnego dnia rano podałam już nowo zalecone leki bez biseptolu oczywiście, dziecko ubrałam i na zakupy się udaliśmy. Kiedy po godzinie rozbierałam syna w domu zobaczyłam, że ma spuchnięte dłonie! czerwone ciepłe z wierzchu i jak bułeczki. Plama-rodzaj rumienia rozchodziła się po ręce w górę. Na twarzy pojawiły się krostki bez czubka ciemnoczerwone. Zadzwoniłam do pediatry i w ciągu pół godziny obejrzała dziecko. Synek miał już rozlane ciemno-czerwone plamy na nogach-szczególnie z tyłu i rekach. To się rozszerzało. Na rękach od spodu do pachy- wysypka go swędziała. dostał clemastinum 3xdziennie 5ml. Gdyby mu nie schodziło to skierowanie do poradni dermatologicznej przy szpitalu.
    Teraz zasnął- z rąk już mu schodzi ale zanim clemastin zaczął działać rumiane plamy pojawiły się i na pupieuncertain
    Czy ktoś z Was spotkał się z taką reakcją? W opisie Biseptolu wyczytałam że takie sytuacje są możliwe.
    --
    Dzieciaki 2002
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
    Edytor zaawansowany
    • 26.10.10, 15:28
      jak byłam dzieckiem podano mi biseptol, okrutnie spuchłam, więc wydaje mi się że jest to możliwe....
      --
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/la/le/ubkp/cHdYHGLPAWLtSpgp8A.jpg
      http://www.suwaczki.com/tickers/tb738u69mxeyv0qx.png
      • 26.10.10, 15:41
        Witam w klubie. Jako dziecko dostawałam biseptol, rumień, opuchlizna a do tego duszności. Już więcej nie dostałam tongue_out

--
        http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
        • 26.10.10, 20:53
          Mój syn też uczulony na Biseptol i tak samo na Bactrim ( to ta sama grupa ).
          --
          A.- 19.07.2002
          M.- 14.01.2007
          • 26.10.10, 21:45
            ''Biseptol i tak samo na Bactrim ( to ta sama grupa ).''

to jest ten sam lek, tylko inna nazwa handlowa.
            --
            w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/impreza_pod_palacem_prezydenckim

Objaw przedawkowania Radia Maryja.
    • 26.10.10, 16:14
      Moj syn jakieś 3 lata temu(ma teraz 4) dostał rano w szpitalu dawkę Bactrim-u .W południe zauważyliśmy czerwona plaska wysypkę,pielęgniarki panika bo różyczka na oddziale,po jakimś czasie zrobił się calutki czerwony,jakby rozpalony gorączką której nie było.Wezwany ordynator stwierdził ze to reakcja na biseptol.Więcej już nie miał podanego leku,w ciągu doby chyba ,wszystko wróciło do normy.
      • 26.10.10, 16:41
        Dziękismile Teraz zajrzałam do niego i widzę, że i z nóg schodzi. Dzwoniła też teściowa-przypomniało jej się że mój mąż też w dzieciństwie dostał biseptol i miał wysypkę. Co to za świństwo, że tyle ludzi się uczula???
        --
        Dzieciaki 2002
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
    • 26.10.10, 19:13
      biseptol to jeden z bardziej uczulających keków , swego czasu był zabroniony. Teraz nagminnie podaje się Bactrim, czyli to samo pod inną nazwą. Dziwi mnie, że tylko clemastin dziecko dostało, powinno dostać coś przeciwwstrząsowego np: Dexaven.
      --
      w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/impreza_pod_palacem_prezydenckim

Objaw przedawkowania Radia Maryja.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.