lymphomyosot - krop...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witajcie.
    Naczytałam się że jednym pomaga, innym-nie. Lek homeopatyczny, więc zrozumiałe. Ale powiedzcie mi-ten lek zawiera 30% obj. alkoholu i w zapachu alkoholu wyczuwalny - rzeczywiście można dzieciom podawać?

--
    KUBUŚ

MOJE UZALEŻNIENIE
  • 10.11.10, 13:45 Odpowiedz
    ta, zapach alkoholu wyczuwalny...
    w kilku kroplach?
    Dawkujesz tyle kropli, ile dziecko ma lat, trzy razy dziennie.
    To dużo?
    --
    Das Leben ist kein Ponyhof
  • 10.11.10, 14:24 Odpowiedz
    > ta, zapach alkoholu wyczuwalny...
    > w kilku kroplach?
    > Dawkujesz tyle kropli, ile dziecko ma lat, trzy razy dziennie.
    > To dużo?

a skąd masz takie dawkowanie? mnie lekarz przepisał dla trzylatki 15 kropli na 1 dawkę. dla sześciolatki 20 kropli.

daję, co jakiś czas robię przerwy.
  • 10.11.10, 14:35 Odpowiedz
    makubata napisała:
    >rzeczywiście można dzieciom podawać?

takie dywagacje to można sobie nt cukierków toczyć;
    jesli chodzi o lek to sie go podaje jak jest taka potrzeba i lekarskie zalecenie!

--
    Jeżeli uznamy argument, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, to oznaczałoby że podstawy etyki runęły w gruzach.
    Piotr Balcerowicz.
  • 10.11.10, 14:37 Odpowiedz
    a lymphomyosot jest tez w tabletkach
    --
    Jeżeli uznamy argument, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, to oznaczałoby że podstawy etyki runęły w gruzach.
    Piotr Balcerowicz.
  • 10.11.10, 14:43 Odpowiedz
    a ze strony producenta, tylko ukryte tam to jest, nie pamiętam już dokładnie gdzie. Takie jest dawkowanie poprawne, ale w ulotce jest ogólnie, zę 15 kropel to i lekarz sobie nie zawracał, tylko ci tak napisał.
    --
  • 10.11.10, 22:36 Odpowiedz
    > ta, zapach alkoholu wyczuwalny..
    A miałaś kiedyś te krople w ręce? Powąchałam otwarta buteleczkę. Tyle.
    --
    KUBUŚ

MOJE UZALEŻNIENIE
  • 11.11.10, 13:51 Odpowiedz
    dziwne to jest bardzo uncertain

w takim razie po cholerę producent pisze i w ulotce i na stronie, że dawkowanie to 15 kropli? a nie jedna na rok zycia ?

w takim razie osoba dorosła jedną butelkę kropli ma na jakieś 2 dni wink
  • 11.11.10, 16:26 Odpowiedz
    Ja podaję homeopatyczny Tonsilotren i Immunotrofinę - synek ma się dobrze, migdały (wszystkie trzy powiększone, do wycięcia) nie sądzę, że się obkurczą, ale przynajmniej mi nie choruje...i tak do zabiegu chcę go przetrzymać - terminy mamy na styczeń, ew.marzec, kwiecień.
  • 11.11.10, 19:48 Odpowiedz
    okej, poszukam ci tego w wolnej chwili.
    --
  • 11.11.10, 19:52 Odpowiedz
    www.leczsiezdrowo.pl/Portal/Problemy/Problem.aspx?ID=41
    to jest serwis dla pacjentów utowrzony przez firmę heel.
    Z doświadczeń lekarzy pediatrów-praktyków wynika, że dawkując leki homeopatyczne dzieciom, należy pamiętać o kilku zasadach:

* Przy stosowaniu kropli doustnych (na bazie alkoholu), pociechom do 10 roku życia podawaj preparaty według zasady:
    Liczba kropli w jednorazowej dawce = 1 kropla x wiek pacjenta
    Np. stosując przepisane przez lekarza krople u trzylatka, w jednej dawce podajemy doustnie trzy krople leku, a u pięciolatka - 5 kropli. W 10 kroplach Traumeel S znajduje się tyle alkoholu, ile zawiera 20 ml (ok. łyżka stołowa + łyżeczka od herbaty) soku jabłkowego.
    * Małym dzieciom i niemowlętom preparaty w postaci tabletek podjęzykowych możemy podawać rozkruszone i rozpuszczone w łyżeczce wody.
    * Jeśli konieczne jest podzielenie czopka (takie dawkowanie wynika z ulotki przylekowej lub zaleceń lekarza), można włożyć czopek w pojedynczym opakowaniu na chwilę pod strumień ciepłej wody – po wyjęciu go z opakowania zewnętrznego łatwiej będzie go można podzielić (najlepiej podzielić czopek wzdłuż).

Pamiętaj też o ogólnych zasadach stosowania leków homeopatycznych:

* Lek powinien być przyjmowany zgodnie ze wskazaniami, według zaleceń. Jeśli lek należy przyjmować trzy razy dziennie, stosuj się do tych zaleceń. Brak systematyczności może wpłynąć na skuteczność terapii.
    * Lek powinien być przyjmowany pół godziny przed lub po posiłku.
    * Nie należy popijać leku dużą ilością płynów.
    * W trakcie terapii zadbaj o dietę dziecka - pamiętaj o lekkostrawnych posiłkach, unikaj mocnych przypraw (pieprz, czosnek, cebula, ostra papryka, sól w dużych ilościach, itp.), nadmiaru cukru i czekolady.
    * Leki homeopatyczne, trzymając się zaleconego dawkowania, można stosować jednocześnie z innymi lekami.

--
  • 11.11.10, 19:54 Odpowiedz
    leczyłam lymphomyosotem córkę przez rok. I kroplami doustnymi euphorbium.
    Poza tym jest tak, jak napisałam. Tyle kropel, ile dziecko ma lat. Wyczujesz w trzech kroplach alkohol?
    --
  • 12.11.10, 21:05 Odpowiedz
    dzięki, o takie właśnie info mi chodziło smile

KUBUŚ

MOJE UZALEŻNIENIE
  • 12.11.10, 21:08 Odpowiedz
    ...bo w pierwszej kolejności kierowałam się ulotką, czyli 15-20 kropli 3 x dziennie
    --
    KUBUŚ

MOJE UZALEŻNIENIE
  • 13.11.10, 22:50 Odpowiedz
    Ja tez podawałam synowi tyle kropli ile ma lat. Niestety nie pomogło i tak miał zabieg. Teraz uważam, ze dobrze sie stało, że nie pomogły
    --
    Hubert, Adaś, Wiki (27.10.2004r)

trojaki.fotosik.pl/albumy/122487.html
  • 14.11.10, 21:55 Odpowiedz
    podawać możesz ale nie spodziewaj się że pomoże, podawaliśmy rok, w koncu migdały wyciete..
    --
    Malk0 i Maciejka
    Macius to ja! A tutaj znajdziesz moją nową stronkę
  • 15.11.10, 09:26 Odpowiedz
    a czemu dobrze się stało?
    Moja córka miała przez pewien czas powiększone migdały, ale żadnych innych objawów. Przeprowadziliśmy się do Berlina, tu było już lepsze powietrze niż tam, gdzie mieszkałyśmy w Polsce i migdały zmalały, kiedy córka osiągnęła 7 lat, czyli tak, jak powinno być.
    --
  • 15.11.10, 20:15 Odpowiedz
    Chodziło mi o to, ze dobrze się stało, ze wycięliśmy migdały + drenaż. Jakoś trudno mi uwierzyć, ze w naszej sytuacji pomogłyby leki. Syn miał co miesiąc zapalenie ucha i konieczność podawania antybiotyku. Po roku takiego leczenia prawie ogłuchł, zebrał się płyn w uszach, który leczyliśmy farmakologicznie, ale bez żadnej poprawy. Dopiero zabieg przyniósł poprawę, od prawie roku mamy spokój i oby tak zostało

--
    Hubert, Adaś, Wiki (27.10.2004r)

trojaki.fotosik.pl/albumy/122487.html
  • 18.11.10, 18:49 Odpowiedz
    u nas leki homeopatyczne bardzo dobrze się sprawdzają, ale na infekcje wirusowe; Lymphomysot jak i inne cuda na migdała nie podziałały wcale, w tym wypadku najlepiej sprawdził się zabieg;

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.