Dodaj do ulubionych

Pyralgina w czopkach wycofana?

26.12.10, 12:25
Czy u was jest dostępna w aptekach pyralgina w czopkach? Bo u mnie już w paru aptekach powiedzeli, że nie ma w hurtowniach a nawet, że już nie produkują. Jak jest u was?
Obserwuj wątek
          • iza232 Re: Pyralgina w czopkach wycofana? 26.12.10, 19:21
            Niestety tabletki tak dobrze nie działają sad Sprawdził na sobie mój mąż, który ma zapalenie płuc. Gorączka do 40 stopni dobrze schodziła po czopku. Jak się skończyły kupiłam tabletki, ale temperatura obniżała się raptem o parę kresek, podczas gdy po czopku nawet o 2 stopnie. Sprawdzę w aptece internetowej może jeszcze jest.
          • dorek3 Re: Pyralgina w czopkach wycofana? 27.12.10, 11:29
            Ciekawa jestem jak przeliczasz dawki?
            Zapewne na oko bo inaczej sie nie da. to duza niefrasobliwość bo w tych postaciach które nie sa przeznaczone do dzielenia nie ma (i nie musi być0 gwarancji), ża dawka jest rozłożona równomiernie. Tym samym bardzo przedawkować tym bardziej że u dzieci obowowiązują duzo niższe dawki.
            Poza tym forma doustna i doodbytnicza mają różne dawki i różna przyswajalność. W żaden sposób nie jesteś w stanie tego ustalić
            --
            pozdrawiam
            Dorota i Kuba&Bartek
    • kathe20 Re: Pyralgina w czopkach wycofana? 26.12.10, 21:40
      Obdzwoniłam chyba z 12 apek kiedy mój synek miał temp. a syropy w stylu paracetamol czy ibum nie działały wszędzie powiedziano mi ze wycofano, a ze akurat jechaliśmy na drugi koniec Polski do Kołobrzegu postanowiłam tam zapytać i jak się okazało w 3 aptekach usłyszałam to co u siebie a w czwartej Pan po raz pierwszy ode mnie usłyszał ze lek wycofaono i jest na recepte. Kupiłam 6 opakowań bo sa wazne do 2013. Wieć mozesz spróbowac podzwonić.
    • zebra12 Sprawa nie jest przegrana! 28.12.10, 13:21
      Dowiedziałam się w aptece, że czopki pyralginy można zrobić na zamówienie. Trzeba poprosić lekarza o receptę i trzymac sobie w lodówce. Mój lekarz mi przepisze, już szuka receptury. Zróbcie podobnie!
      --
      http://www.dziecionline.pl/grafika/animowane/zabka.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka